Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf etetés, így jó lehet?

Barf etetés, így jó lehet?

Figyelt kérdés

1.5 éves shar pei kutyám van, nagyon finnyás de nem engedek neki így megeszi a tápot, de látom rajta hogy nem szereti. Néha adogattam már neki nyersen egy-két húst, azokat nagyon jó ízűen ette.

Szeretnék átállni teljesen a nyers húsra, tudtok adni tanácsokat?

Húsból bármit meg tudok neki venni szerencsére olyan az anyagi helyzetem, ezért elsősorban marhára, vadhúsra gondoltam, néha kacsa és csirke. Tegnap csirke volt itthon ezért kapott két combot amit kicsontoztam, felvágtam, illetve egy kis májat és szívet. A disznón kívül tényleg adhatok neki nyersen? Ezen kívül az a kérdésem, hogy egyből át kell állni vagy hagyni egy kis időt, mert egyelőre elkevertem neki egy kevés táppal. Szereti az almát, répát, de bármilyen zöldség mehet bele paradicsomon kívül?

30-32 kg kutya, mekkora mennyiségre van szüksége? Annyira mint tápból? Milyen kiegészítőt vegyek mellé?

Holnap elmegyek az állatorvoshoz, ő fog tudni segíteni ebben? Megmondja pontosan miből mennyit hogyan?


2013. okt. 22. 14:43
 1/2 sippara ***** válasza:
100%

Itt tudsz kérdezni: [link]


Jó sokan vagyunk és mindenki nagyon segítőkész :)

2013. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük az elején, a legtöbb doki nem díjazza a nyers etetést, de megemlítheted. A tápot és a nyers kaját nem keverjük mert más az emésztési ideje. A husit nem csontozzuk ki, mert szüksége van a csontra a kalcium foszfor arány miatt és nyersen nem okoz gondot. A husit nem daraboljuk, van foga tépjen, rágjon:-) Nyugi boldogulni fog.

Egy 32 kg os kutya napi adagja 64 dkg ebből 30% tiszta hús kb 19 dkg, ugyanennyi zöldség gyümölcs, lehetőleg turmixolva, 40 dkg csontos! husi kb 26 dkg. Nyugodtan adhatsz neki nyersen mindent a disznón, vaddisznón kívűl. Én is adok vadat is. A facebookon van egy csoprt " nyesedék hús kutyáknak" keress rá és csatlakozz, sok hasznos infót kaphatsz:-)

2013. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!