Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég váltottunk új tápra és...

Nemrég váltottunk új tápra és azóta a kutyám egy csomószor kunyerál, éhes. Baj lenne ha többet adnék neki belőle? Elhízna?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem próbáld ki, hogy mikor kunyerál, nem az új tápból adsz neki, hanem a régiből, vagy házikosztból ( ha szokott olyat kapni), és ha azt is elfogadja és megeszi, akkor éhes, akkor az a gond a táppal (talán), ha nem kell neki más, akkor, az amit írsz bizonyíték egy általam régen halott és szkepticizmussal fogadott mendemondára.


E szerint egyes tápokba olyan adalékanyagokat tesznek, amitől a kedvencek rászoknak az adott tápra, pl nikotint.


Kérlek meséld majd el mi lett a nóta vége.

2009. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nemtudom, ezt az újat jobban szereti, kirakom elé és az egész tálat megeszi, a régiből mindig hagyott. Köszi az ötletet ki fogom próbálni :) Amúgy régi Dog Chow volt, ez meg Acana.
2009. nov. 12. 20:22
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Egy picivel emelheted az adagját,ha jól mozgatod akkor nem fog elhizni tőle,télre meg kell egy kis zsir réteg a kutyának is hogy ne fagyjon meg.Amugy meg ne adj neki semmit ha kunyerál(a kunyerálás is olyan dolog ha adsz neki akkor ő feljebb képzeli magát a falkában)Ugy adhatsz neki hogy csináljon is érte valamit(trükkök)Amugy én is Acanával etetek és én is többet adok annál ami a csomagolásra van irva mert még birna enni és nem akarom éheztetni(napi 1-szer kap kaját)Remélem segitettem.
2009. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Az enyémek sportos acana-t esznek, és már fél éve váltottunk nagyon rossz kajáról de annyira soványak lettek, hogy már nem tudok mit csinálni. :( Pedig majdnek kétszeres adagot kapnak... És nincs mád bajuk sem... :(
2009. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy ez az új táp kevesebb tápanyagot tartalmaz, és éhes marad tőle a kutya.
2009. nov. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben kipróbálnék valami mást. Jó kajától nem marad éhes a kutya. (most lehet le fognak az acanások pontozni :D)
2009. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
biztos, hogy éhes? nem tudom más kutya milyen, de az enyém mindig tudna enni. Lehet, hoy csak nassolni akarna
2009. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Mi most váltottunk Acanáról Purina Po Planra,szívesebben eszi a kutya.Egyébként sok mindenkitől hallottam már,hogy az Acanás kutyák fogynak,ezért váltanak a gazdik más tápra.

Ez azt bizonyítja,hogy a magas gabonatartalmú tápokkal etetett kutyák,ha áttérnek egy kevés gabonatartalmúra,bizony fogynak.

2009. nov. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A helyesen táplált kutya mindig éhes! A kunyerálás pedig egy rossz szokás, amit te akalítottál ki benne és te is tudod leszoktatni róla.

Én is többet adok a kutyámnak, mint ami a zsákra van írva, de az adagolási táblázat nem szentírás, csak egy javaslat. Kutya és kutya között legalább annyi különbség van, mint ember és ember között. Amelyik kutya egész nap otthon tesped, az elhízhat annyi kajától, amennyivel egy jól átmozgatott kutya vígan elvan. Ja, és ne hagyd, hogy a kutyád manipuláljon téged, főleg ne a kajával!

2009. nov. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld ki az Acana sport változatát, az eléggé hízlal (tapasztalat).
2009. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!