Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasi műtét előtti tanácsok?

Hasi műtét előtti tanácsok?

Figyelt kérdés
Kedden műtik a kutyumat, daganatokat vesznek ki belőle, meg ivartalanítják is, tapasztaltabbaktól várok tanácsokat. Mit vigyek magammal? taxival hozzuk haza. merev kosárba tegyük, hogy felhozni is könnyebb legyen, vagy amíg felhozom a lakásba, addig lehet ölben, óvatosan? Nem nehéz, 16 kg. Vettem már sima betadinet, és pamacsokat, hogy néha lemossam vele a sebét, de ennyi. Mit készítsek elő? A földre teszek le gyerekmatracot, hogy ne kelljen ugrálnia fotelba, meg ilyenek, tehát az alvóhelye megoldva. fog tudni pisilni lent, vagy a biztonság kedvéért szerezzek egy kutyapelenkát, csak a kótyagosabb időkre? Az altatás mennyi ideig lesz rá hatással? Az orvos azt mondta, hogy még bódult lesz nagyon, amikor hazahozom, néha fog csak felkelni, és még órákig fog aludni.
2013. okt. 27. 19:47
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ja, igen, gallérról látom megoszlanak a vélemények, dokim azt mondta, nem kell, de neten rengeteget olvastam, hogy nem szabad nyalni a sebet, és elfertőződhet. a varratszedés 10 nap után lesz, az elég hosszú idő. :/
2013. okt. 27. 19:48
 2/20 Hovarju ***** válasza:

Hát én mindenféle dolgot vittem magammal (pokróc, takaró,), de semmire nem volt szükség.

Ivartalanítás után (szuka), már akkor kaptam vissza, amikor teljesen magánál volt, de még így is aludt itthon estig.

A merev kosár jó ötlet, abban könnyebb lesz felvinni a lakásba.


Szerintem Betadinra és pamacsokra nincs szükség. Nekünk legalábbis nem kellett. Műtét után be volt fújva valami ezüst színű sprayvel. Azt mondták, hogy ez megvédi a fertőzéstől.

Gallér volt rajta varratszedésig, hogy ne tudja birizgálni a sebet. Annyit könnyítettem neki, hogy a séták alatt -amikor egyébként is pórázon volt - levettem róla a gallért és csak a séta végén raktam rá vissza, miután ivott. Illetve a vacsora ideje alatt is levettem róla, mert kényelmesebben tudott enni.


Sétálni nyugodtan viheted már másnap - csak ne engedd lépcsőzni és ugrálni varratszedésig.


Nekem azt mondta az állatorvos, hogy a nyugtató teljes kiürüléséhez legalább 4 órára van szükség. Ez persze nem jelenti azt, hogy ennyi ideig fog aludni, csak kicsit bágyadtabb lesz.


Én délután 17 felé kaptam vissza a kutyát és este 22 körül egy 5 perces sétára levittem pisilni.

Előfordulhat, hogy ébredéskor be fog kicsit pisilni. Érdemes valami olyan meleg dologra fektetni, amit ki tudsz mosni.(esetleg a matracra érdemes gumilepedőt tenni, vagy pelenkát, hogy felszívja a nedvességet)

Inni csak akkor szabad neki adni, ha már el tus menni saját lábán az edényéig. Hamarabb azért nem kaphat, ,mert félre nyelheti és megfulladhat. Az sem baj, ha csak másnap iszik. Ne aggódj nem fog kiszáradni, a műtét közben kapott infúzióval elegendő nedvességet kapott.


Remélem tudtam segíteni. Gyors gyógyulást a kutyusnak.

2013. okt. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Hovarju ***** válasza:
Ja, még annyit: a vizes edényét ne a fal mellé tedd közvetlenül,hanem egy kicsit messzebb, vagy valami magasabb helyre, hogy a gallértól hozzá tudjon férni.
2013. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! tehát akkor nem is lesz bekötve a kutya sebe? nem igazán tudom ezt elképzelni. :/ félek, nehogy legyen valami baja. na, megpróbálok szerezni olyan kosarat, a ferplast elég olcsón kapható, merev, műanyag kutyafekhely, remélem tudok vadászni olyat holnap. nagyon aggódom :( és fájdalomcsillapítót kapunk, vagy esetleg kérni kell? vagy nincs is rá szükség? csak abból indulok ki, hogy milyen volt, mikor engem műtöttek.. tudom, ő kutya, dehát nagy műtét ez.
2013. okt. 27. 20:42
 5/20 anonim ***** válasza:

A seb nem lesz bekötve,csak egy-két napra leragasztva. Igaz nagy műtétnek tűnik, de a kutyák sokkal "könnyebben" élik meg, mint mi emberek. Sajnos több esetben kellett műteni, több kutyámat is, ezért van tapasztalatom.


Egy alkalommal, ivartalanítás után nem kapott gallért egy kutyám. Már másnap kiszedte magának a varratot, és hiszed vagy nem, semmi baj nem lett belőle. Nem nyílt szét a seb, szépen gyógyult, úgy viselkedett mintha semmi nem történt volna.


A pulimat méhgyulladással műtötték + ivartalanították egyben. Ő is nagyon jól viselte. Még az altató hatása alatt volt, de már oda szédelgett kaját kunyerálni. Nagyon falánk kutyus. Neki volt kétszer lábműtétje is, daganat miatt, ami sajnos rossz indulatú. Ezeket is könnyen viselte, pedig kritikus helyen volt a daganat, a doki nem is szívesen vállalta.


Ezeket csak azért írom le, hogy nem izgulj. Erősek ők, jól viselik a megpróbáltatásokat. Sok szeretetet kell adni nekik, az segít.


Fájdalom csillapítót a doki dönti el, hogy ad vagy nem. Persze ha külön kérsz akkor ad, de nem biztos, hogy van rá szükség. Sok szerencsét!:)

2013. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)) közben találtam egy nagy ruháskosarat, azt elviszem, még ha hülyének is néznek, ezért külön nem veszek 5-6ezer forintért kosarat. majd jól kibélelem neki.
2013. okt. 28. 14:16
 7/20 A kérdező kommentje:

túl vagyunk rajta!! nagyon nagy megkönnyebbülés ez. nagyon rossz így látni szegényt, de minden a legnagyobb rendben ment! jól aludt, a műtét is gyorsan lezajlott, daganatok eltávolítva, méh kiszedve, fogkő leszedve! 7 éves blökinek most olyan szép a fogsora, hogy az 1 évesek is megirigyelhetik ;)!!


nincs bekötve, ezüst sprayvel van lefújva, 2 vágás van a hasán szegénynek. most 1 cicivel kevesebb. már ébrenvan, de fekszik, néha felemelgetni a fejét, szétnéz, és visszadől. doki szerint este már akár sétálhatunk is. gallér nem kell, aztmondta ha mégis, akkor vegyek, de feleslegesen ne költsem a pénzem, csak ha tényleg szükséges. kapott 5 napra elegendő fájdalomcsillapítót, antibiotikumot.


annyi, hogy azt mondta a doki, hogy baromira vérzékeny kutya, ezért ne ijedjek meg, ha vérezni fog, nála a "nagyobb" mennyiségű vér is kicsinek számít, és ne kapjak azonnal infarktust. jaj, nagyon boldog vagyok! az altatástól féltem a legjobban, mostmár csak jobb lesz minden :)

2013. okt. 29. 13:10
 8/20 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy túl vagytok rajta. Nem lesz semmi gond, szépen fog gyógyulni meglátod. Végül is mi volt a baj, miért kellett műteni? Szerintem a gallérra szükség lesz. Az első dolga, hogy piszkálja mihelyt teljesen magánál lesz.

Vigyázz rá, szeresd nagyon!:)

2013. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

hát az eredeti baj, amiért mentünk az a csomó volt az emlőben :( ami 1 hét alatt nagyon durván nőtt, és egyáltalán nem fájt neki. úgyhogy nem volt kérdés, hogy ivartalanítunk is, hogy ne térjen vissza. most még mindig nagyon bágyadt, de egyébként tett egy kört a lakásban, olyan ferdén menősen, tett is egy kísérletet, fel akart ugrani a kanapéra, de időben ottermettem, aztán végül visszabattyogott az eredeti helyére, a földre, a matracra, aztán megint húzza a lóbőrt. de már fordul egyik oldalról a másikra, eddig azt sem csinálja, és a farokcsóva is játszik :) viszont kínáltam neki vizet, ha már ilyen ügyesen elbattyogott a konyhába, de nem érdekelte.


elég sokszor bepisilt, úgyhogy jó ötlet volt alátenni a kutyapelenkát, mert gyorsan cserélhető. a sebe, ahogy én látom szép, csak az egyik pont hajlatban van, de nem piszkálom. remélem minden oké lesz. 3 heg van a kis hasán, és elég rossz helyen van mindegyik igazából. de vigyázok rá :) nagyon:) egyébként nem tudod, hogy mi ez az ezüst cucc, amit ráfújt? az altatóinjekciót be kellett volna vezetni a kiskönyvbe? mert szuri után már kérte is a doki a kiskönyvet, hogy beírjon valamit, aztán most nézem, hogy nincs benne semmi új, csak az elején az ivartalanítás dátuma.

2013. okt. 29. 20:31
 10/20 anonim ***** válasza:
Vizet nem kell erőltetni, majd iszik. Kapott infúziót, nem szárad ki. Amit ráfújt, az alumínium spray. A műtét helyét hézagmentesen zárja, míg a levegőt átereszti. Megakadályozza a kórokozók bejutását. Nem olyan nagy baj az, hogy nem írt be a könyvbe, valószínű a sz.gépbe bevitte az adatokat.
2013. okt. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!