Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patella műtét után mire...

Patella műtét után mire számítsak?

Figyelt kérdés

A dokim mondta hogy patellás,és szerinte jobb ha minél hamarabb megműttetem.

A héten viszem majd vissza,majd megkérdezem őt is,de kíváncsi vagyok mások tapasztalatára!

Érdekelne,hogy mennyi ideig kell rá figyelnem?Mármint műtét után közvetlen?

Mennyi ideig lesz bekötve a lába?Nekem cserélnem kell a kötést?

Varratszedés itt is 10 nap?

A műtét előtt milyen vizsgálatok szükségesek?

Mennyi ideig kell szigorú "ágynyugalom"?


2013. okt. 15. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezeket mind elmondja az orvos,mivel minden eset egyedi.Sokban függ a kutyádtól,az állapotától...stb.
2013. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hovarju ***** válasza:

Az én kutyámat kb.2 éve műtötték lateralis patella ficammal.


Nálunk a következőképp zajlott a dolog. (20kg-os labrador keverék)


A műtét előtti napon már nem kaphatott enni, és az esti séta után vizet sem ihatott (hagytam, hogy közvetlen hazaérkezés után igyon, aztán leraktam előle a vizes tálat)


Reggel 9-re vittem.

Ott voltam vele a rendelőbe, amíg elaltatták, aztán a váróteremben vártam.

kb. 1 óra volt a műtét.

A műtőből a váróba hozták. Ott a dokival leraktuk a pokrócra amit vittem. Meg kellett várni, amíg felébred.

Sokkal több kötésre számítottam, de csak a lábszárán volt egy kb.10-15cm ragasztott csík.


Amikor felébredt, a doki megvizsgálta, megnézte rendben van-e minden és haza is vihettük.


Azt mondta csak akkor adjak inni neki, ha már teljesen felébredt és el tud menni az edényéig, mert akkor már nem fogja félrenyelni a vizet.

Azt mondta az sem baj, ha csak másnap iszik, mert műtét közben kapott infúziót, nem fog kiszáradni.

Az infúzióban gyulladáscsökkentőt és 24 órás fájdalom csillapítót is kapott. Ha mégis úgy látom, hogy szüksége van fájdalomcsillapításra, adhatok neki napi 2 algopirynt. (erre szerencsére nem volt szükség)

2 nap múlva vittem vissza ellenőrzésre, akkor kapott injekcióban fájdalomcsillapítót és gyulladás csökkentőt.

(úgy emlékszem, hogy ekkor levették a tapaszt a lábáról)

10 nap múlva mentünk varratszedésre. Ez idő alatt gallérban volt, hogy ne tudja birizgálni a sebet.

Nem volt szabad lépcsőznie, futnia. rövid sétákat tettünk pórázon. Kerültem a többi kutyát, hogy ne ugráljon.

kb.3 nap múlva felfedezte, hogy három lábon is tud futni, ekkor rövidebb pórázra raktam. kb. 4-5 nap múlva kezdte terhelni óvatosan a lábát.


A varratszedés után még kímélő üzemmódban volt kb. 1 hónapig. Tavasszal műtőtték, ezért nyáron, amikor már begyógyult a seb a lábán, sokat vittem úszni, és esténként megmasszíroztam a lábát.

Azóta szerencsésen felépült, úszik, kirándul.


Ha esetleg van kérdésed nyugodtan tett fel, szívesen válaszolok.

2013. okt. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hovarju ***** válasza:
Ja még annyi: bármi kérdésed van a műtéttel, előkészülettel, utógondozással kapcsolatban, bátran kérdezd meg a műtétet végző orvost. Nekem is nagyon sokat segítettek személyesen és telefonon is.
2013. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

persze,a dokit mindenképp kifaggatom!

csak hátha van valakinek olyan tapasztalata,ami nekem eszembe se jutna.

de örülök hogy semmi extra felkészülés nem kell rá.

2013. okt. 16. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!