Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hovawart vagy Belga juhász?...

Hovawart vagy Belga juhász? (Groenendael)

Figyelt kérdés
Szeretnék kutyát házőrzésre illetve család barátnak. Mind a kettő kutya tetszik. Melyiket válasszam? Melyik mennyire képezhető,mennyire gyerek szerető? Melyik az egészségesebb fajta?
2013. okt. 29. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Hát a gröni nem fog neked házat őrizni :) Meg szerintem a gyerekekhez sem ideális, kicsit... kattant hozzá, vagy hogy mondjam, nem hiszem, hogy bírja a nyúzást. Sokkal inkább hovi, ha tudsz rá elég időt-energiát fordítani, mert magától ugye az sem lesz Rex felügyelő.
2013. okt. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

A hovi egy kicsit jobb házőrzőnek, de az sem az a kimondott házőrző kutya. A belga meg főleg nem!


A belga sokkal jobban képezhető és igényli is a képzést, foglalkozást, a hovi inkább "családi" kutya, nem annyira pörgős, nem igényel olyan szintű foglalkozást, mint a belga. A gyerekszeretet nevelés és szocializáció kérdése.


Ha jó helyről van, akkor mindkettő egészséges fajta, a belga talán kicsit jobban.

2013. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy Groenendael-rottweiler keverék kutyám van, és az a

tapasztalatom vele kapcsolatban, hogy nagyon jó területvédő,

bár lehet, hogy ez a tulajdonsága inkább a roti apának köszönhető. Mindenesetre betörni még nem törtek be, mióta nálunk van, pedig előfordulnak betörések a környéken. Mondjuk az is igaz, hogy ha betörő lennék, én se szívesen mennék be olyan helyre, ahol 70 centis kutya őrzi a házat. :D Amúgy nagyon intelligens, gyorsan tanul. 2 hónapos volt, amikor hozzánk került, 3 hónapos korára ismerte az alap vezényszavakat (ül, fekszik, lábhoz) Februárban fogja betölteni a 4. életévét, de még mindig képes tanulni, nem is olyan régen tanítottam neki egy új trükköt, amihez kb. 10 perc kellett, hogy megtanulja. Eléggé pörgős kutyám van, már-már a hiperaktivitás határát súrolja, úgyhogy ha nyugisabb kutyát szeretnél, akkor a hovawart lenne a jobb választás. Az, hogy egy kutya mennyire gyerekszerető, szoktatás kérdése. Úgy tudom, hogy mindkét fajtánál előfordulhat csípőízületi diszplázia, más

betegségről nem nagyon tudok, hogy előfordulna náluk, de persze nincs kizárva, hogy más betegségük lehet. Én szerencsés vagyok a kutyámmal, mert hála az égnek a 4 év alatt 1-szer volt beteg, de az is mérgezésgyanús betegség volt.

2013. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!