Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Első kutyának nem ajánlom,...

"Első kutyának nem ajánlom, mert nagy a mozgásigénye. " Csak én nem látom itt az összefüggést?

Figyelt kérdés
Annyian írták már. De szerintem abszolút nem tapasztalatfüggő, hogy valakihez illik-e egy nagy mozgásigényű fajta. Attól, hogy valaki kezdő, nem feltétlenül lusta és az, aki a sokadik kutyáját veszi nem feltétlen szeret mozogni.
2013. okt. 29. 18:34
1 2
 1/17 sippara ***** válasza:
93%
Valóban igaz, amit mondasz, csak amíg egy tapasztalt(abb) kutyás nagyjából tudja,mit is jelent a nagy mozgásigény, egy totál kezdőnek ez csak egy kifejezés, amit az emberek nagy többsége azzal azonosít, hogy kell vele sétálgatni 1-2 órát, hogy nyugi legyen - pedig mindannyian tudjuk,mennyire távol áll ettől a ténylegesen NAGY mozgásigény.
2013. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez általában olyankor szokot elhangzani, amikor családi kutyát keresnek, vagy "látszik" a kérdezőn, hogy nem a kutyázás lesz az élete.
2013. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, viszont nagyon nem mindegy, hogy egy adott kutyát HOGYAN mozgatnak le. Ráadásul akinek a sokadik a tudja hová vigye, milyen kutyasuliba, mi kell neki. Ha az embernek az első kutyája, akkor annyi mindenre figyelnie kell, jobb egy normál energiaszintű kutya mint egy olyan, ami esetleg munkakutya, stb. és speciális foglalkozást igényel.
2013. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%

A mozgásigénynél pont nem annyira számít, hogy kezdő vagy-e vagy sem. Ez inkább a nevelés, kézbentarthatóság miatt fontos.


Plusz nem az számít hány kutyája volt már valakinek, hanem az, hogy azokkal hogy és mennyit foglalkozott, mennyire tudta megnevelni, stb.

2013. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Én még nem nagyon láttam leírva egy könyvben sem, hogy mennyit kell egy átlagos kutyának mozognia. Ismerősök elmondása meg saját tapasztalataim alapján jöttem rá, hogy mi számít alacsony, közepes és nagy mozgásigénynek. Nem értem, a könyvek miért nem térnek ki erre? Fontos lenne.
2013. okt. 29. 18:44
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Ezen mindig mosolyognom kell :)

Én első kutyának border collie-t vettem és hülyére izgultam magam azon, hogy mindenhol azt írják (még az utcán is megállítanak vele), hogy milyen hatalmas a mozgásigénye és mi lesz, ha nem tudom kielégíteni az alapigényeit és itt fog nálam szenvedni.

Hát annyira rákészültem a dologra, hogy most csak itt pillogok amikor fáradtan ledől a szoba sarkába egy kiadós kis játék után, hogy "tényleg csak ennyi volt?".

Szóval túlspiláztam a dolgot és abszolút vállalható számomra az energiaszintje.

Persze ez nem jelenti azt, hogy fölösleges lenne figyelembe venni, hogy egy kutya mennyire aktív. Nekem szerencsém volt, hogy passzolunk egymáshoz, de attól még tényleg elsődleges szempont, hogy képes vagy-e eleget foglalkozni vele, amit egy tapasztalatlan ember nehezebben mér föl.

2013. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Sokan túlreagálják ezt a mozgás igény témát. hozzám véletlenségből került a mostani kutyám aki vizsla és ugye nekik nagy a a mozgás igényük, de egy kutya alkalmazkodik a gazdája életmódjához. Én nagyon lusta ember vagyok és lám a kutyám is az, mert ahhoz szokott hozzá, hogy napi 1 órát futkos, játszik. Néha hosszabb sétákra is viszem, de azokat nem szereti ő inkább az a fajta aki gyorsan kisprinteli magát aztán beledöglik a fotelbe. Láttam már olyan masztiffot is aki igényelte a napi 2-3 óra aktív mozgást, mert ahhoz szokott hozzá. persze nem mindegy honnan veszed a kutyát, ha egy munkavonalas kennelből veszel kutyát akkor készülhetsz, hogy nyughatatlan, mindig dolgozni vágyó kutya lesz, mert úgy szelektálták, de ha egy hobby kennelből (nem szaporító csak hobby és kiállítási kutyákat tenyészt) akkor csak rajtad áll, hogy milyen lesz a mozgás igénye
2013. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan egy alap mozgatás, akkor képes alkalmazkodni a gazdához. Nekem aussiem van, napi 1-1,5 órát tuti mozog, többi kutyával nagyjából kifutkossa magát, itthon is játszunk meg tanulunk. Ez nem azt jelenti, hogy kimerült volna, ha időm engedi, el szoktunk menni kirándulni. 5 óra aktív kirándulás után és tök jól elvan, nem is látszik rajta, hogy mozgott volna, viszont hétköznapokban karbantartásra elég az, ami van. Ha meg nem, azt úgyis látom rajta, ilyenkor jön az extra foglalkoztatás.
2013. okt. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A kezdő gazdiknak általalában nincs valós elképzelése arról,mit jelent a nagy mozgásigény és mivel jár annak megfelelni.Általában egy dolgozó,családos embernek,még egy átlagos mozgás igényű kutyát sem sikerül maradéktalanul lemozgatni.
2013. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Én sem értem. Ha egy kezdő kutyatartó nyugodt kutyát vesz hogy "tapasztaljon", akkor abból mégis honnan fogja tudni milyen egy aktív kutya? Lehet neki 10 nyugodt kutyája is, abból nem tanulja meg, hogy milyen a mozgásigényes. Ugyanez vonatkozik a kutya személyiségére is. Egy könnyen kezelhető kutyából honnan tanulja meg azt hogyan kell kezelni egy "nem kezdőknek való kutyá"? Sehonnan. Ezt ki kell próbálni az adott típusú kutyával.
2013. okt. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!