Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen feltételekkel tartható?

Ilyen feltételekkel tartható?

Figyelt kérdés

Szóval... magyar vizsláról lenne szó. Jelenleg van két kutyám, de majd később szeretnék egy magyar vizslát.


Tenyésztőtől venném természetesen (még nem igazán néztem szét ez ügyben). Kinti-benti kutya lenne (a mostaniak is azok). Minden nap tudnám vinni kb. 2-3 órát mozogni, emelett kutyasuliba (agilityre gondoltam), illetve a vadászat is megfordult a fejemben. Plusz ugye a szellemi fárasztás. Kutyás túrákra most kezdünk el járni a kutyáimmal, szóval tudnám vinni őt is ilyen helyekre, nem hiszem, hogy unatkozna mellettem.


Persze lennének olyan napok, mikor kevesebb foglalkozás lenne, attól függ hogy érek rá, de a mostani két kutyámat sem hanyagolom el.


Kölyök korában nyilván nem hagynám magára egész nap, mondjuk felnőtt korában sem. Neveltem már kölyköt, tudom, hogy sok időt kell rájuk fordítani.


Szerintetek megfelelne így neki?


2013. okt. 30. 11:41
 1/3 sippara ***** válasza:
100%
Szerintem teljes mértékben :) Hajrá, és előre gratulálok a jövendőbeli kisvizslának, hogy ilyen szuper gazdit fogott ki :)
2013. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem vizslám van. 5 hónapos. Naponta összességében kb 3 órát vagyunk kint vele. Ilyenkor intenzíven mozog.(Akár magától is:)Hétvégén persze nagy kirándulások, séták. Ő napi 4-5 órát egyedül van otthon. Jól tűri. Olyankor főleg alszik. Nem rombol. Séták között is nyugodtan el van, játszik vagy alszik. Vizslának a legnagyobb öröm, ha a gazdival lehet. Ha főzök a lábamnál rágja a játékát. Szeretetcsomag. Igényli az agymunkát, és nagy örömét leli benne. Naponta 10-15 percet mindig szánok ilyesmire. Trükk tanulás, vagy agility feladat. Egyszóval, ha mindazt amit leírtál komolyan is gondolod, akkor nagyon boldog vizslád lesz:)
2013. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Persze, hogy komolyan gondolom :)


Az egyik kutyám vizsla keverék, de tisztára vizsla jellem. Annyira megszerettem és megtetszett, hogy már nagyon szeretnék egy kis vizslányt :)


Köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 30. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!