Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék segíteni a legjobb...

Hogy tudnék segíteni a legjobban? És kinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal összeköltözünk egy albérletbe.Kertes ház,zárt kerttel, 3 szobás családi ház,hely van bőven,tulaj nagyon jó fej.Van egy staffordshire kutyánk,ő teljesen szociális nagyon jól nevelt szép,okos,ivartalanított kan kutya.

Párom álma egy cane corso,akit remélhetőleg nem sokára meg is fogunk vásárolni egy jó tenyésztőtől,viszont engem nagyon felkavar a sok árva,kidobott kutyus,így szeretnék ideiglenesezni,ha módom van rá.


Szolnok mellett lakunk,és nem tudom eldönteni,hogy melyik szervezetnek lenne a legnagyobb szüksége a helyünkre,amit kínálni tudok,vagy épp nem egy öreg,régóta menhelyen élő kutyust kellene magunkhoz venni,hogy az ő életét szépítsük meg...?


Nem tudom melyik lenne a jobb,vagy hasznosabb?

Azért a kereteink sajnos végesek,max 3-4 kutya lehet a portán,meg többel nem is tudnék rendesen foglalkozni,ráadásul tavasszal kisbabánk is lesz.


Öreg kutya életének megszépítése vagy ideiglenes befogadás?

Szerintetek mi a jobb?És melyik szervezetnek lenne rá nagyobb szüksége?


Köszönöm


2013. nov. 1. 14:15
 1/9 sippara ***** válasza:
100%
Szervezetet ugyan nem tudok ajánlani, de ha ennyi helyem lenne, én biztosan ideigleneseznék, mert sokszor az jelenti a legnagyobb problémát a műtétre váró, vagy kezelés alatt álló kutyáknál, hogy nincs hova menniük, a menhely pedig - valljuk be - nem épp a legjobb hely a lábadozásra a legtöbb esetben.
2013. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha két saját kutya van/lesz, és 3-4 hely van, akkor én egy öreget és egy ideiglenest mondanék :) A szervezet meg kb. mindegy, kerül a helyére másik kutya mindenképpen. Én mondjuk biztos az Állatvédőrségnél kezdeném :)
2013. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Azért arra figyelj az ideiglenesezésnél, hogy milyen természetűek a saját kutyáid. Az amstaff meg a cane corso mellé ideigleneseket bevállalni elég rizikós. De támogatással vagy menhelyi munkával is lehet segíteni.
2013. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Valletta ***** válasza:
Én inkább gyepiről próbálnék hozni ideiglenest, biztos meg lehet oldani, még akár az Illatosról is. Lehetőleg olyan kutyát válassz, aminek tényleg nagy szüksége van arra, hogy kikerüljön onnan. Az öreg kutya csak annyiból rizikós, hogy ha lesz mellette kölyök, tűrje, hogy a fején ugrálnak és ne legyen olyan problémája, aminek a javulásában a többi kutya hátráltatná.
2013. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát,a jelenlegi staffink iszonyat jó természetű birka türelmű kutya,ami nagyon meglepett.Anyóséknál laktunk eddig,ők hoztak 1 éve magukhoz egy keverék kölyköt,mindent elviselt tőle,nagyon toleráns volt,meg persze hallgat rám.A kutyaneveléssel nincs gondom,rendben van a falkavezérség és a családi hierarchia is.


A corso-t is hasonló szellemben neveljük majd,és szintén ivartalanítva lesz.


Öreg kutyust mindenképp szeretnék majd,mert voltam menhelyi alkalmazott és láttam nem egy öreg kutyust,akikért majd megszakadt a szívem.

Köszönöm a válaszokat,megpróbálom mindkét oldalt lehetővé tenni,persze úgy,hogy mindenkinek jó legyen.

2013. nov. 1. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Kéz a mancsért - őket keresd
2013. nov. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár Shínáról azt írják, hogy nem jön ki más kutyákkal, de én ha tehetném őt venném magamhoz, már nagyon rég óta náluk van.

[link]


Másik:

[link]

2013. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

fuuuu nagyon köszönöm a linket, Shína sajnos a kutya miatt nem potenciális,de Anikó számomra szerelem volt első látásra.

Fel fogom venni velük a kapcsolatot,nagyon remélem,hogy összejön! Nagyon-nagyon köszönöm a linket!

2013. nov. 2. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Látom már gazdira talált Anikó. Te vagy a szerencsés gazdi, Kérdező? :)
2013. nov. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!