Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a sharpei-rő...

Mi a véleményetek a sharpei-ről? Én egy olyan kutyát szeretnék, ami jól bírja költözést, és kis hely elég neki, persze a rendszeres séta az meglesz. Én azt hallotam hogy ezeket nagyon jól bírja. Nektek mi a véleményetek erről a kutyafajtáról?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak tetszik,mondván,milyen cuki...Biztos szép ő a maga módján,bár szerintem inkább a jelleme,hogy is mondjam,a lelke,lénye szép egy ilyen kutyának,mint a külleme.Nekem nem tetszenek az olyan kutyák,amelyek az emberi hülyeségnek hála már életképtelenek,betegesek,akár rövid életűek.Számtalan olyan fajta van,amelynek a kitenyésztése csak a kutya hátrányára vált.A shar pei is hasonló,az eredeti,,,bone mouth"shar pei-el nincs semmi gond,életképes,egészséges kutyák,de az,amit ma lényegében kiállításon látunk,a nálunk is elterjedt,,meat mouth shar pei"a fajta megcsúfolása...Bőrbetegségek,diszplázia,egy szenvedés a kutya élete még sokszor akkor is,ha jó helyről veszed.Nagyon nehéz a bőrredőket mindig tisztán tartani,begombásodik,ilyen-olyan betegségei vannak...Ezzel nem azt mondom,hogy ne foghatnál ki egészséges egyedet,jó esélye van annak,hogy mégsem így történik.Hiszen lehet egy kutya pl dp szűrt,ha egyszer bepállnak a bőrredői...Tehát még a tenyésztőtől való is lehet lutri a problémásabb fajták esetében.Amiket írtál,azok pedig szinte minden kutyára egyformán jellemzőek,a költözéssel hamar kibékül majd,hiszen nagyon jó az alkalmazkodóképességük(végülis,a gazdival mehet és ez a lényeg)a kis hely pedig lényegében a nagytestű,nagy területigényű pásztorkutyákat(kuvasz,komondor,kau,káj,kangal stb)kivéve bármilyen kutyának megfelel,ha eleget fárasztod mind fizikailag,mind szellemileg.A kerti kutya is végigfekszi a napot,s akkor pörög csak fel,ha eljön az ideje.Ha jól le lesz mozgatva,egy kis menhelyi kutyus is szívesen elfekszik a szobában.
2013. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden kutya csak annyira bírja a költözést amennyire megkönnyíted neki.A shar pei kifejezetten túl tenyésztett fajta.Szem és bőr valamint allergia problémák sora várható ezzel a fajtával kapcsolatban.
2013. nov. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két shar pei-em van. Az egyikkel többször is költöztem, az első költözés volt rossz, mert ott nem éreztem jól magam és a munkahelytől is távol volt, frusztrált, hogy a sok utazással is időt veszek el a kutyától és ezt átvette a kutya is, úgyhogy nem is maradtam ott sokáig, kiköltöztem családi házba, ami saját. Nagyon élvezte, én is úgy éreztem, hogy haza érkeztem és ez a kutyán is érezhető volt.

Nálam a két kutya ég és föld természetre. AZ első az kölyökként is komoly volt, mindig azt szoktam rá mondani, hogy koravén, a másik meg még mindig úgy viselkedik mint egy kölyök, pedig már ő is az 5. évét tapossa. Ami megegyezik bennük, az az önfejűség, de nem vészes. A koravén kicsit lustább, barátságos, kutyákkal imád játszani, emberekkel nem annyira, a másik energiabomba, tartózkodó, velem szeret játszani, de más kutyákkal nem (nem marakodós, szeret barátkozni, ismerkedni, de ha játékra kerül sor, akkor angolosan lelép). Egészségügyi probléma egyikkel sem volt.

2013. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sippara ***** válasza:
82%
Napi három-négy sétával, amiből kettő legalább egy-másfél órás mozgós-szocis-labdázós póráz nélküli buli, prímán megvan lakásban, kezdő gazda mellé a makacssága miatt nem nagyon ajánlják. "1-2 sétával" továbbra sem, az továbbra is csak egy plüssnek elég, teljesen mindegy, ki mivel takargatja a borderline-kínzását (ha nem az előző shar-pei-es kérdező vagy, akkor az utóbbi mondatomat kérlek, ignoráld). Ahogy azt már mások leírták, viszonylag gyakran szaporított, beteges fajta, úgyhogy csak megbízható tenyésztőtől, szűrt szülőktől vásárolj.
2013. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!