Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffbull terrierem miert all...

Staffbull terrierem miert all meg seta kozben?

Figyelt kérdés

Korabban km-eket mentunk,most kb ket hete seta kozben megall,befeszit, hatrahuzza a fulet, neha meg nyuszog is hozza-egyertelmu, hogy fel, es csak hazafele szeretne menni.

Igy meg setalni sem tudunk.Ha vonszolom,teljesen elhagyja magat es kepes megfulladni,neha meg kohog is,mar sajnalom.

Barhol kepes ezt megcsinalni, akar emberek elott is, maskor pedig odarohanna hozzajuk,mert eleg baratsagos.


2013. nov. 2. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
a kutyáknak sokkal jobbak az érzékszerveik mint az embernek, nem lehet hogy észrevett valamit, amit te nem?
2013. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, valamit mintha erezne, na de mindenhol, barmerre is setalunk? Es hogy kuszoboljem ki, mert tegyuk fel,sietnenk valahova, es igy egyaltalan nem lehet vele haladni?
2013. nov. 2. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia.Lehet tényleg azért áll meg mert valamit figyel.De akármilyen kutya,HATÁROZOTTAN sétáltasd!Tudja hogy te vagy a főnök,csak akkor álljatok meg ha te akarsz!Ha megáll akkor egy kemény rántás,és mentek tovább!Nyugi,baja nem lesz tőle.Ahányszor megáll,annyiszor újra.Milyen nyakörvvel sétáltatod?Ajánlom a fojtó nyakörvet.Kutyámnak is olyan van.Ha akarod küldök róla képet.De ha már nagyon eleged van az egészből,és már nem tudsz semmit se tenni,és nem megy tovább, én nem erőltetném, hanem otthagynám. Próbáld ki egy 10m-es pórázzal, mit csinál, ha elbújsz előle ilyenkor! Ha nem érdekli, akkor dolgoznod kell még a vezérségért. Ha rendben van a kapcsolatotok, akkor el fog kezdeni keresni.
2013. nov. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszi, probalkozunk, ma mar ujra haladtunk, igaz nem sokat,talan egy oran at setaltunk, de nagyon sokszor megall. Erdekes,hogy 8 honapja van nalam, es eddig nekem kellett visszafognom,mert huzott elore esz nelkul.

Most meg magam utan kell huznom:-)

Probaltam 8 meteres porazom van,jott mindig felem,de csak ha leguggoltam es gugyogtem neki. Nem ertem, bar szerintem kozrejatszik, hogy olyan helyen elunk, hogy minden este megkezdodtek a tuzijatekok, indiai unnep miatt, es ez mar igy lesz kb egy jo honapon at. Hozza kell szoknia. Este nem viszem mar ki,mert akkor ngyon stresszel, de napkozben semmi gond nincs az utcakon, tuzijatek papirjat is mgszagolta, nem felt tole.

Vettem egy fojtot,de nem hasznaljuk, nem tudom,jo fajtat vttem-e.Egysoros es kisszemu,csuszik konnyen. Kuldenel legyszives kepet,milyet ajanlasz?

Koszi.

2013. nov. 4. 23:34
 5/8 anonim ***** válasza:

erős fajta kutya - gyenge gazdi :) a kutya akarata minden esetben érvényesül ( ha húz, ha megáll ) ,és te még sajnálod is ! minden együtt van !!

mielőtt nagyobb baj történne ,KÉRLEK SZÉPEN !! nézz már utána : falkavezérség !!

sajnos az emberek nagy része ,mint ahogy te is , a tudatlanságuk miatt sok hibát vétenek . ami persze javítható ,megfelelő hozzáállással . """ Ahogyan én tapasztalom, a kutyatartók zöme döntően saját ösztöneire és megérzéseire hallgat a kutyák tartásával és nevelésével kapcsolatban. Nagyon hasznos lenne legalább önképzés keretében szakkönyveket olvasni, .....vagy internetes felületen tájékozódni ( amit szerencsére most meg is tettél ). """ legyél ügyes ,tanulj ,és gyakorolj :)

2013. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyém még kölyök, de hasonlóan "kemény" fajta. Nálunk ugyanez volt, nem is tudnám jobban leírni. Néha még most is próbálkozik. Én határozottan rántottam rajta egyet, és megtanulta kb. 2-3 nap alatt. Most már egész szépen bal láb mellett, csak ritkán akar tekeregni, átmenni a másik oldalamra.


Sokszor leült, és elkezdett hisztizni, hogy akkor most innen nem tovább. De hamar megtanulta. Talán a legrosszabb az egészben az, hogy ha ezt idióta emberek látják, akkor egyből letámadnak, hogy mit ráncigálom a kicsi kutyát, milyen állatkínzó vagyok. Igen, de ha megnő, és lesz 50 kiló, akkor sokkal nehezebb lesz megtanulnia.


Ne sajnáld. Magadat szívatod meg, ha nem állsz a sarkadra. Hidd el, később rosszabb lesz. A falkavezérségnek olvass utána, és a fojtót is használd, de előtte beszélsz erről egy profival.


Kutyasuliba voltatok már?

2013. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az en kutyam mar kb.egy-ket kg-mal,ha tobb lesz,es mar a novekedese is befejezodott.Szoval nem is az a gond,hogy kesobb nagyobb lesz,csak az,hogy az elejetol fogva mindig is setaltunk,jott o,sosem merevedett le utkozben.Ezt mostanaban,kb 3 hete csinalja.Meg remeg is es nyuszog kozben.
2013. nov. 5. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
nem tudom aktuális-e még a dolog, de esetleg nem lehet valamilyen betegség a dolog mögött, ha remeg, és nyüsszög közben az nekem nem tűnik klasszikus kamaszodós hisztériának.
2014. febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!