Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mibe kerülne nekem egy tacskó?

Mibe kerülne nekem egy tacskó?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy már nagyon régóta vágyok egy kiskutyára. Azt szeretném megtudni, hogy mennyibe kerül egy hónapban az etetése, oltások, ilyenek.:) Beleértve azt is, hogy az első hónapban mit kell majd neki venni, gondolok itt póráz, nyakörv, fekhely...és hogy ezek mennyibe kerülnek? Köszi előre is!!:)

2013. nov. 3. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyit szánsz rá. A kezdőcsomag szerintem 30 ezertől (ha szaporítós kutyát veszel (amit ugye NEM), teszkós tápot, és mindenből a legolcsóbbat)gyakorlatilag bármeddig, a határ a csillagos ég. Korrektül szerintem egy 100-asból lehet elindítani egy kutyát az életbe MINDENNEL EGYÜTT! Onnantól meg havi 10-15 attól függ mivel etetsz.
2013. nov. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Tacskó terjedhet 5000 Ft-tól akár 100000 ft felé is persze gondolom nem kiállítási célra vennéd. :) Akkor nem hiszem, hogy drága lenne. Egy póráz 1000-1500 ft nyakörv is kb 1000ft hát egy tacskó nem eszik túl sokat az eledele biztos nem lenne olyan drága, de attól függ milyen minőségűt kapna, ez is terjedhet 2000-3000-5000 ft havonta, de a kölyök táp drágább lehet mert akkor jobb minőségű kell neki, hogy egészségesen fejlődjön. Ezen kívűl tálak 1000 ft kb. Oltások ilyen 3000-4000 ft és féreghajtók kb. 3-4-5 oltást kaphat kiskorában. Remélem segítettem :)
2013. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a fekhelyet 2500-ért vettem a jyskben, imádja a kutya:)

A többi (nyakörv, póráz, etetőtál) kb. 2000-től a csillagos égig vannak:) Díszítéstől, agyagtól függően. Egyedül a flexipórázt tudom, hogy drágább, de gondold meg, hogy akarsz-e olyat, egyszer kölcsönkértem egy napra egyet, és összevissza gubancolta magát a kutya a fákhoz :D Az embereket elakasztotta, tekeredett, szóval egyáltalán nincs jó élményem vele.

Nekem olyan 10 ezer körül jön ki havonta a kutyus tartása, úgy, hogy elég jó tápot eszik.

2013. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Hát önmagában a kutya vételára,ha fajtatisztát szeretnél,akkor 100 ezertől indul.

De,neki már meglesz a chip, 2 oltás, törzskönyv, útlevél, eü. könyv, féreghajtás.


Így tenyésztőtől 8 hetesen hozhatod el,ő ad mellé kb. egy hétre elegendő kaját (azt amit nála evett),és neked már csak 10 hetesen kell vinned a kövi oltásra (ami a 2. kombinált) majd 12 hetesen viheted az első veszettségre.


Ha ezt így csinálod,akkor van egy egészséges,szociális,valóban fajtatiszta kiskutyád.

A vételára 100 ezer ft,kb. a 2. kombi általában 3-4 ezer között van,a veszettség pedig 3500-5000 között,városonként nagyon eltérő lehet.


Legrosszabb esetben 110 ezer Ft.Ez a kutya vételára + az első havi oltások,féreghajtás.(Azt külön nem számolom,mert az kb 200 Ft)


Előtte megveheted a pórázt,fekhelynek te döntöd el,hogy veszel valami csili-vili dolgot,vagy egy párnát adsz neki vagy takarót.Én nem költenék elsőnek erre.

Szükség lesz egy nyakörvre,bár ezt a tenyésztő szokott adni.

Szükség lesz 2 db tálra,egy víznek,egy pedig a kajának.Ezekből célszerű a rozsdamentes fém tálakat venni,de a kerámia tálak is jók.A műanyagot hajlamosak megrágni.


Ezen kívül rád van bízva,veszel neki labdát,vagy kötelet,rágókat,bármit..ezt te döntöd el.

Kajából célszerű főleg kölyökkorban egy nagyon jó minőségű eledelt választani,felnőtt korban,ha megterhelő anyagilag,akkor má lehet közepes kategóriás is akár.

A normális tenyésztők általában normális tápokkal etetnek,ebből adnak is neked vásárláskor,kb. egy heti adagot,amivel etetheted otthon,közben eldöntöd,hogy azzal folytatod,vagy váltasz másra.

Ha azzal folytatod,akkor ugyanolyan veszel neki,és az egy napi adagját 3 részre osztva,odaadod neki reggel,délben,este.

Ha váltani akarsz,akkor máris megveszed azt a tápot,amivel te etetni fogsz,és kb. a 2-3. naptól elkezded belekeverni a régi tápjába,úgy hogy arányaiban még a régiből legyen benne több,de mire elfogy,addigra már arányos az új tápot kapja.

Így nem fog hasmenést okozni nála és nem készül ki a gyomra.



Ha olcsó kutyát veszel (20-30 ezerért),akkor jóval több lesz a kiadásod,mert se oltást,se féreghajtást,se chippet,se eü. könyvet,se kaját nem kapsz vele,és semmilyen garancia nem lesz a kiskutyára,hogy valóban egészséges is.

Belülről is egészségesnek kell lennie,nem csak látszatra.


Egy kutyát 10-15 évre vállalsz!

2013. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
örökbe fogadás vagy tenyésztő, szaporítótól ne vegyél semmiképp. Mennyi időd lenne rá?
2013. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Előszöris mindenki válaszát nagyon köszönöm, hasznosak voltak! Hát sok időm lenne rá, mert én még tanuló vagyok tehát csak délelőtt nem vagyok itthon. Akár ha úgy adódik egész délutánom szabad. Egyébkén, ezáltal hogy diák vagyok, nem állok túl jól anyagilag, az ösztöndíj nem túl sok. Ígyhát menhelyi kutyára gondoltam, nincsrá több 10000 forint sajnos. Minden vágyam kisgyerek korom óta egy kuytus. És köszi mindenkinek mégegyszer!:)
2013. nov. 4. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!