Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradorom van, februárban...

Labradorom van, februárban lesz 3 éves. Időnként új és szerintem rossz szokást vesz fel, kicsit öntörvényű, de igen kedves jószág. A séta végén a pórázt a szájába veszi és körbeforogva rángatja, én meg a végén vagyok. Hogy tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
A több mozgásért flexi pórázt használok, de van másik 1,5 méteres bőrpóráz is.

#labrador #a makacs
2013. nov. 4. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hely, ahol szabadon - flexi nélkül - tudna futni? Valószínűleg túlteng az energia benne, és így próbál "szabadulni".
2013. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A miénk is csinálta, de az "Ereszd" felszólításra abbahagyja, nem rángatja tovább.

Azoknál próbálkozik be nálunk akikkel tudja, hogy lehet. Pl. párom húga, barátnőm ha elkezdik sétáltatni.

Ez kicsit a "ki az úr a háznál" fitogtatása, hiszen ha a póráz a szájában van, ő vezet Téged és nem fordítva...

2013. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt jelzi neked,hogy még nem akarja befejezni a sėtát.Vsz.kevés neki,ha nem tudja teljes gőzzel kirohangálni magát.Neki is kell nagy futás a többi kutyával,időnként vidd,ha tudod,kutyafuttatóba,vagy bringa mellett futtasd le.
2013. nov. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem jutott eszedbe, hogy rászólj és kivedd a szájából a pórázt?
2013. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mi egy vidéki üdülő városban lakunk, sok a nyaralós kiskert rosszak a kerítések,rengeteg a macska, kutyafuttató nincs.

Marad a póráz.Naponta 2x egy-egy órát sétálunk, egész nap egy viszonylag nagy kertben él a kutya, tehát a mozgásigényét talán ki tudja elégíteni, de miután a séta végén kapja el a pórázt mi is gondoltunk arra, hogy még menne.Általában a NEM szót szoktak mondani neki.Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. nov. 5. 04:23
 6/7 anonim ***** válasza:
3 év alatt meg lehetett volna tanítani a kutyádnak a behívást és azt, nem futhat el macska, sem más után. Így a lakóhelyed végénél talán van némi szabad terület, ahol el mehetne a kutyád futni, szagokat keresni SZABADON.Sokkal jobban le tud fáradni ettől és szellemileg is kap egy adag fárasztást az ilyen sétáknál.A nagy kertben mozgás teljesen más dolog a kutya számára.Az számára egy nagy ketrec, ahol mindig minden ugyanúgy van.
2013. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Olyan nincs,hogy egy kutya soha ne legyen szabadon...(legalábbis nem jó neki)Szerintem,ha máshogy nem megy,akkor kérj segítséget(szakembertől),lehet dominancia vagy "szabadságakarás" is.Az én labim is csinálta anno,rájöttem,hogy keveset mozgott SZABADON.Egyébként előtte nem csinált ilyet?(ha tényleg nagyon,DE CSAK HA nagyon félsz,akkor fuss vagy kirándulj vele sokat,pórázon)
2013. dec. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!