Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Háztartásonként egy kutya,...

Háztartásonként egy kutya, valamint a menhelyről hazavitt jószág után sem kell adót fizetni?

Figyelt kérdés

Akkor ha a sintér telepről haza viszek egy kutyát, ami szinte úgy néz ki mint egy fajtatiszta, akkor az után nem kell adót fizetnem, és nem is kell ivartalaníttatnom.

( sintér telepről ivarosan adják ki )

Akkor ha szaporító lennék nyert ügyem van, mert befedeztetem a nem oltott és chipelt szukáimat, és eladom mindenféle papírok nélkül a kölyköket......

Akiknek meg regisztrált oltott kutyájuk van, az meg fizesse csak az én általam eladott kölykök ivartalanítását.


Ezt csak én látom így, vagy tényleg sántít ez az ebadó?


2011. máj. 27. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is sántít.. Valami nem jól van, de nem tudtam rájönni hogy mi lehet a dologban..
2011. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát csak azt akartam ezzel mondani, hogy akkor megint szaporítók járnak jól.

Vagy rosszul látom?

2011. máj. 27. 15:37
 3/15 anonim ***** válasza:
Még meg se született a törvény, de már mindenki ezen kattog és gyártja a jobbnál jobb összeesküvés-elméleteket....
2011. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez nem összeesküvés, hanem következtetés.

Mert erre még a hü..e is rájön....

2011. máj. 27. 15:51
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor írjál a kedves minisztériumnak/javaslattevőnek, h milyen kiskaput látsz és tegyél rá javaslatot, kidolgozott teendőkkel, amiket korrigálni kéne.
2011. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, tényleg lehet ilyet, hogy írunk nekik és figyelembe is veszik? Mert én is látok 1-2 ellentmondásos dolgot.
2011. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

:-D

Minisztérium el se olvassa az ilyneket. Nekik csak a befolyt összeg számít.....

2011. máj. 27. 18:05
 8/15 anonim ***** válasza:
amuyg teleprűl chippes ivartalanitott kutyát adnak ki
2011. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tévedsz. :-D


A sintér teleprű ivarosan. Ok chipel, meg oltásokkal, de ivarosan. Mi tavaly hoztunk ki egy tk. nj. az Illatosrú.

Egy szaporítónak csak annyi kell hogy ivaros legyen. Kiviszi, fedez vele, majd visszaviszi, mert a gyepinek kötelessége visszavenni az örökbe adott kutyákat is.


A menhelyek és a fejtamentők már igen, ivartalanítva adják ki.

2011. máj. 27. 19:44
 10/15 kutyák és macskák ***** válasza:

A gyepiről valóban ivarosan adják ki a kutyákat!

Csak a menhelyekről nem, és a kettő nem ugyan az.

A gyepi hivatalos neve: Ebrendészeti telep, míg egy menhely az menhely, ahonnan komolyabb feltételekkel ellenőrzött helyre szerződéssel adnak ki kutyát. Ha esetleg onnan is ivarosan, akkor a szerződésben az új gazdinak kell vállalnia az ivartalanítási kötelezettséget, de ez a ritkább eset, mert általában akkortól örökbe fogadható egy kutya, ha az ivartalanításon átesett!

2011. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!