Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet biztonságosan...

Hogyan lehet biztonságosan kutyát utánfutón szállítani?

Figyelt kérdés

Két kutyánk van. A szuka 28,7 kg, 64 cm marmagasságú. A kan 36,5 kg 70 cm marmagasságú. Van egy kisfiúnk és lassan szeretnénk még egy babát. Eddig a régi autónkban a csomagtartóban elfértek a kutyák, viszont azt az autót el kellett adnunk. Örököltem egy autót, ennek sajnos zárt légterű a csomagtartója, így ott nem tudnak velünk utazni a kutyák. Van viszont egy kisebb utánfutónk...a kérdésem ebből következett...


Köszönöm előre is a segítő válaszokat!


2013. nov. 4. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

talán szállító boxban amit rögzítetek

valami ehhez hasonló : [link]

vannak ilyen spec kutyaszállító utánfutók is bár elég drágák: [link]

2013. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szeritem max ponyvázott utánfutóban, ketrecben. De én biztos nem csinálnám, szerintem ez így nem biztonságos. Halálra idegsíteném magam hogy törtènik velük valami.
2013. nov. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Némi átalakítással tudnátok használni.
2013. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Eladod az utánfutót és az autót és veszel belőle egy akkora kombit amiben van hely 5 embernek és két kutyának. Nekünk is két nagy kutyánk van és súlyra egyenként is akkorák, mint a tieid összesen. Én is autót cseréltem miattuk. Az utánfutón nem biztosnásgos rögzített ketrecben sem és az időjárásnak is ki vannak téve. Hacsak nem veszel egy ilyen utánfutót, bár ennek az árából két nagy autót is kapsz:

[link]

2013. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Köszönöm a linkeket! A speciális kutyautánfutó tetszik, de gondolom több százezres, vagy milliós nagyságrendű lehet :o(


Kedves második!

Igen, én is aggódom értük, ezért is tettem fel a kérdést, hogy van e mód arra, hogy biztonságosan szállítsuk így őket. Persze jó volt, mikor a kocsiban tudtuk őket elhelyezni, mert úgy voltam vele, ha gond van rögtön tudok rá reagálni. Viszont most sajnos a helyzet adott és ebből szeretném a legjobbat kihozni!


Az utánfutóra mindenképpen csinálnánk/csináltatnánk zárt tetőt a szél, eső stb. ellen!

Arra is gondoltam, hogy egy válaszfalat is rögzítenénk.


Várom a további hozzászólásokat!

2013. nov. 4. 14:19
 6/14 A kérdező kommentje:

Látom közben kaptam még két választ...


Kedves harmadik!

Milyen átalakításra gondoltál?


Kedves negyedik!

Sajnos most nehezen lehet autót eladni, illetve örülnék neki, ha másképpen is meglehetne oldani a dolgot, mert az utánfutó kicsi, 1987-es, nem ér sokat, az autó igaz, hogy 9 éves, de nagyon megkímélt (garázsban tartott, keveset futott, rendszeresen karbantartott stb.), de most ezért sem kapnánk annyit amennyit ér ... és nem utolsó sorban érzelmi értékük van, mert a szeretteimet nem rég vesztettem el, akiké az autó és az utánfutó volt!

2013. nov. 4. 14:30
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
nem állatok szállítására készült utánfutón NE szállíts kutyát! rettentően rázkódik, szegény kutyákból a lelket is ki fogja rázni, meg is sérülhetnek! mi is utánfutó vásárlás előtt állunk (nem állatok miatt) ezért most kicsit képben vagyok vele, nagyon extra rugózású pótkocsi kell ahhoz, hogy kisebb testű állatot lehessen benne szállítani.
2013. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tényleg, az eszembe se jutott, hogy az utánfutók rugózása még teljes terhelésnél is elég kemény, óvatosan kell közlekedni, hogy ne pattogjon rajta a szállítmány!
2013. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen, ez volt az egyik dolog, amitől féltem. Ezt a dolgot átalakítással sem lehet orvosolni?

Te milyen lehetőséget ajánlanál?

2013. nov. 4. 14:52
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az utánfutókat is műszakiztatni kell, így nem lehet csak úgy átalakítgatni. Még ha lenne is valaki aki meg tudná csinálni és utána le is tudnád vizsgáztatni, akkor szerintem ott tartanál, hogy akár vehettél volna egy használt autót azon a pénzen. Na meg utánfutóval többet fogyaszt az autó, nem lehet vele olyan gyorsan menni és parkolni is bonyolultabb.
2013. nov. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!