Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások valaki segítsen,...

Kutyások valaki segítsen, mert lassan megőrülünk! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy vigyázunk egy malamut fiúcskára a barátunk kért meg rá ő tenyésztő de sajna kórházba került!Sok kiállításra járt vele!Na most mi elvállaltuk,de a gond az,hogy a szomszéd kutyája tüzel és hiába zártuk be a malamutot a lakásba,valahogy így is érzi a tüzelő szukát!Hiába szóltunk a szomszédnak,hogy vagy ivartalanítsa vagy zárja el nem hallgat ránk még neki állt feljebb,hogy heréltessük ki a kant!Hiába mondtuk nem a miénk mi csak vigyázunk rá és,hogy ő egy szép tenyész kan!Szóval a lényeg,hogy megőrülünk a malamuttól egész nap hangosan liheg nyüszít még éjszaka is és már 3 napja szinte nem alszunk,de délelött meg üvőlt mint egy farkas!nagyon sajnálom őt,szar így látni ahogy szenved!S.o.S kéne valami gyors megoldás!nem is miattunk,mert én kibírom valahogyan de szegényt sajnálom!Állatorvos meg már nem rendel!Mit tegyek?
2013. nov. 4. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudtok mit tenni, csak arra figyeljetek, hogy ne tudjon átszökni, hamarosan elmúlik szerintem a tüzelés. Figyelj, hogy ha szoktad simogatni a tüzelő kutyát, akkor mindig fürödj meg(vagy moss kezet), mielőtt a malamut közelébe érsz. Mást nem tudsz tenni.
2013. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem,de nem lehet valahogy lenyugtatni?
2013. nov. 4. 19:14
 3/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Foglalkozni vele, elvinni sétálni, lefárasztani, hogy ne ordítson álló nap. Ha ez tényleg a szuka miatt van, akkor most van a lány jó időben, különben ekkora cirkuszt nem csinál a kan. Állatorvos adhat neki némi nyugtatót, akkor legalább ő is alszik egy kicsit.

Megkérdezhetem, hogy a tenyésztő többi kutyája hol van, amíg őt kórházban ápolják? Az is lehet, hogy a falka hiányzik neki.

2013. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez ellen nem tudtok mit tenni. Ezeket a napokat túl kell élni. Le lehet fárasztani valamennyire, de annyira nem fog elfáradni, hogy ne akarjon átmenni a szukához...
2013. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A többi a fiáéknál van a másik fele meg az öccsénél!Ő meg nálunk kötött ki!Mi őt vállatuk be!majd mi is szeretnénk,d ezek után szerintem az ivartalanítás lesz az első nekem nincs szándékomban tenyészteni nekem az nem menne!De a jó hír,hogy utólértem a dokit és nemsokára kijön ad neki valami nyugtatót!
2013. nov. 4. 19:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszokat!Ma melettem alszik így úgylátom egy kicsit nyugodtabb,bár nem tudom mennyire örül a gazdája ha megtudja!De úgy vagyok vele amiről nem tud az nem fáj! :) Nagyon megszerettem ezt a fickót!Annak ellenére,hogy kikészített.....De nem lehet neki ellenállni!!!!A párom is azt mondja ha így nyugodtabb akkor nem bánja!Az állatorvos 5 percen bellül itt van én mentem mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát kívánok!
2013. nov. 4. 19:44
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Biztos, hogy a tüzelő szuka miatt ilyen? Eléggé hihetetlen számomra. Habár így, hogy nem a ti kutyátok és nincs akkora tekintélyetek, mint a gazdájának, így esetleg elképzelhető.
2013. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha a kutya rendszeresen fedez (márpedig ez a kutya úgy látszik ilyen) akkor ezt csinálja ha tüzelő szukát érez a környéken. De miért is ne csinálná amikor eddig ilyenkor mindig odaengedték.

Valami enyhe nyugtató mehet neki, pár nap és remélhetően abbahagyja. Azért utána is nagyon vigyázzatok rá, mert 90%, hogy megpróbál átmenni majd a szukához akkor is ha már nem ennyire intenzív az illata.

2013. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám rendszeresen fedez és nem csinálja ezt, ha tüzelő szukát érez a környéken. Sőt, ha itt alszik nálunk a tüzelő szuka és el vannak szeparálva akkor se hisztizik miatta egész nap. Csak nevelés kérdése a dolog.
2013. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem én de mivel írtam nem az én kutyám ezért fogalmam sincs hogyan gyakoroljak tekintéjt fölötte!Majd lesz nekem is,de elötte jól kikérdezem a barátunkat miket is kell tennem és tanácsot a neveléshez!Egyenlőre ez is tanuló pénz volt!Voltam bent ma a gazdinál a kórházba elmondtam neki mi történt és ő is azt mondta amit ti,hogy plusz még a falkája is hiányzik neki!De megnyugodott szóval viszonyleg az éjszakánk csendes volt!Az állatorvos sadelin gélt adott neki igaz nem rögtön hatott de jó volt!3 nap múlva a gazdi is hazajöhet!"Átmegyek hozzá és tanulok!"Ő nagyon ért hozzá!meg hát tavasszal mi is szeretnénk egy kis ördögfiókát!Nagyon megtetszett a malamut teljesen beleszerettem ebbe a fajtába!
2013. nov. 5. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!