Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jót tesz a kutyáknak a nyers...

Jót tesz a kutyáknak a nyers tojás?

Figyelt kérdés

2013. nov. 5. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg igen :) ártani nem árthat és még szeretik is, nyugodtan adhattok neki:)

én úgy Hallottam a szőrük fényesebb lesz tőle, bár lehet butaság, nem tudom. De adhattok neki nyugodtan, nem lesz baja tőle :)

2013. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
kis adagban valamivel osszekeverve. A fenyesebb szor ebben az esetben a macskaknal igaz.
2013. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A nyers tojás jó a kutyának?


A kérdés, hogy a kutyánknak nyers vagy főtt tojást adjunk, legtöbbször vitába torkollik. A kutyák a tojást főve, vagy korlátozott mennyiségben nyersen is fogyaszthatnak. Nyers tojás fogyasztásának legfőbb veszélye a biotin elégtelenség és a szalmonella. A kutyáknak jót tesz a főtt tojás. A főtt tojás fontos fehérjeforrás és nem tartalmaz annyi zsíradékot, mint a sülve készített tojásos ételek. A szakértők az avidin nevű enzimet tartalmazó tojásfehérje veszélyeire figyelmeztetnek. Az avidin megakadályozza a zsírok, cukrok, aminosavak és energia emésztését, és csökkenti biotin nevű B-vitamin felszivódását a szervezetben.


Kölyökkutyáknál a biotin elégtelenség bőrgyulladáshoz, szőrhulláshoz és akár növekedési rendellenességhez vezethet.


A másik veszélye a nyers tojás fogyasztásának a szalmonella, ami a kutyának komoly fertőzést okozhat, illetve alkalmanként halálos kimenetelű. A szalmonella veszélyeire az idős, nagyon fiatal, egészségtelen vagy antibiotikum kezelésen levő kutyák a legérzékenyebbek. Mindemellett a szalmonella zoonotikus, ami azt jelenti, hogy a fertőzött kutya székletén keresztül kutyáról emberre továbbítható, ezért az emberek és háziállatok védelmezése érdekében fontos a higiénia."


Én nyersen adom, hetente egyszer.

2013. nov. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

biotin hiány tényleg alakulhat kitőle. De ha odafigyelsz arra, hogy étkezés előtt vagy után kapja a tojást 3órával akkor ez e veszély nem áll fenn. (amcsi oldalakon azt mondják, hogy ha héjával együtt megy akkor lehet adni kajával együtt. Én folyamatosan nem tenném.)


A szalmonella egészséges kutyára nem veszélyes.


Én heti egyszer szoktam nekik adni 2-3darabot a kajájukra. Annyitól még nem lesz biotin hiányuk, illetve olyat is csinálok ha épp nem olvasztotam húst hogy csak 5-6-7 tojást kapnak vacsira héjastól.

2013. nov. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak egyik nap eltört a tojásos dobozban 2 tojás,azt kivittem neki és ízlett neki.Akkor megnyugodtam hogy nem ártok neki ezzel!:)
2013. nov. 6. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!