Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megettem 3 tojást nyersen,...

Megettem 3 tojást nyersen, lehetek szalmonellás?

Figyelt kérdés
Megettem 3 nyers tojást cukrozottan- azt hallottam, hogy az úgy finom, és tényleg az is volt. Mennyi az esély arra, hogy szalmonellás legyek?

2013. jún. 2. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem túl nagy az esély, de ha elkapod az nagyon durva hasmenéssel, hányással jár...
2013. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ilyenek miért nem előtte jutnak eszedbe? Mielőtt pl megeszed. Amúgy meg nem leszel szalmonellás. Az a tojás héján van, azért kell megmosni és szárazra törölni.
2013. jún. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem hagytad a felütött tojást óráig állni, akkor nagyon nem valószínű. De azért nem 0 az esélye.
2013. jún. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Esély mindig van, de én is szoktam enni és még megúsztam az elmúlt 35 évben.

A tojást mielőtt felhasználnád, tedd vízbe. Ha úszik, akkor kuka. Ha az alján elfekszik, az a legfrissebb, ha lemostad rendesen, akkor eheted (persze szalmonellás lehet, ezzel csak azt tudod megnézni, hogy mennyire friss).

Ha az egyik csúcsával érinti az edény alsó részét, akkor inkább süsd át jól, pl. sütiben..

2013. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Finom volt?jó íze vam?
2013. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!