Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám szőre nagyon hullik,...

Kiskutyám szőre nagyon hullik, valami bőr gombásodásra gyanakszunk. Mivel kezelhetném?

Figyelt kérdés
A legnagyobb probléma, hogy nem tudom elvinni állatorvoshoz, mert 4 hónapos kisfiammal vagyok itthon gyesen, a párom egész nap munkában van (hétvégén is) és semmi segítsem nincs, kis településen lakunk, 10-15 km-re van állatorvos, hívtam telefonon, hogy jöjjön ki, de azt mondta ők nem járnak ki házhoz. 2 hét keresgélés után most kaptam meg egy állatorvos telefon számát aki talán ki tudna jönni megnézni. A probléma a következő: Megfürdettem a kutyát olcsó bolha irtó kutyasamponnal (versenyen nyertük, de elég sz@r) rá két napra korpás lett, azóta nem mertem fürdetni semmivel csak fésültem, de egyre rosszabb lett a dolog, állandóan vakarózott, véresre vakarta magát, tiszta seb a mell meg a hasa a szőre meg csomókban hullik. Már a fején is alig van szőr. Arra tippelünk, hogy bőrgombásodás vagy allergiás erre a samponra. Van még egy kutyám az udvaron, de neki semmi tünete, pedig szoktak együtt játszani, aludni. Egyre jobban aggódom, főleg mert ha ez tényleg bőrgombásodás akkor az emberekre is veszélyes és itt van bent a lakában a 4 hónapos fiam is. El van zárva a kutya az emeleti szobába, de mégis aggódom. Mit tegyek?
2009. nov. 16. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Douxo Pyoderma sampon (Kutya, macska részére korpás, sebes bőrfelszín állatgyógyászati ápolására) Szerintem nem gomba, mivel a sampon használata után jelentkeztek a tünetek. Valószínüleg azzal lehetett gond. Az a baj, hogy még mindig a bőrén van, tehát szeintem újra kellene fürdetni, de óvatosan a bőrsérülések miatt.. A fent említett gyógysampon szerintem segíthetne nektek. 3-3500ft körül van.
2009. nov. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Lakásban élő kutyáknál gyakran előfordulhatnak bőrbetegségek. (Nem vagyok állatorvos, de nekem is van lakásban kiskutyám, és előre figyelmeztettek erre.) Nem írtad, hogy a kutya kölyökkorú-e. Fontos, hogy kölyökkutyát csak és kizárólag kölyöksamponnal szabad fürdetni, valamint nagyon oda kell figyelni a bolhairtóknál a korhatárra, és arra, hogy fürdetés után míg teljesen meg nem szárad, melegben legyen. Én azt tanácsolom, hogy vegyél neki kímélő kölyöksampont (nem bolhairtósat, és akkoris kölyöksampont, ha már nem kölyök a kutya). Mindössze párszáz forint, fürdetsd meg ezzel, és figyelj oda azokra amiket fent írtam. Nem biztos hogy gomba, én inkább allergiás reakcióra tippelnék, ezért lenne fontos az újabb fürdetés, mert így az allergén anyag még mindig ott van a bőrén. (A kisfiadtól pedig mindenképpen tartsd távol, elsősorban a hulló szőr mennyisége miatt!!!)

De amint csak lehet konzultálj állatorvossal, mert az ördög nem alszik.

2009. nov. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Hogy gondolod, hogy bármivel is kezelhetnéd úgy, hogy

1. nem vagy orvos

2. nem tudod, hogy mi a baja


Egy orvos se kezelhetné úgy, hogy nem is látta. Valahogy oldjátok meg, hogy lássa orvos. Kérj meg valakit, hogy vigye el a kutyát dokihoz.

2009. nov. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ezek után már biztos, hogy nem fogok pár száz Ft-os samponokkal fürdetni. :S Az a helyzet, hogy semmi segítségem nincs csak a legjobb barátnőm, de ő is állandóan dolgozik, ha nem tud kijönni ez az állatorvos sem akkor vele kell beszélnem, hogy próbáljon kérni egy szabad napot. Remélem ad majd valamit hazára a doki, hogy ne kelljen napokig vagy hetekig visszajárogatni vele, mert az nem tudnánk megoldani.

2009. nov. 16. 08:35
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Sajnos ez a dolog sok mindenre utalhat. Rühességet is elkaphatott, lehet, hogy ételallergia, gomba meg még egy csomó minden baja lehet. Jobbulást szegénykének.

2009. nov. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az étel allergiát kizárhatjuk, mert mindig ugyan azzal etetem és eddig semmi baja nem volt. Mióta megfürdettem azzal a sz@rral azóta ilyen :S
2009. nov. 16. 08:53
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Attól lehet ételallergia. Az én kutyusom is szárnyas allegriás, de ez csak kb. 3-4 hónapos korában kezdett jelentkezni. Az én kutyusom bőre is gombás már a betegsége jelentkezése óta. Most is épp 21 napos antibiotikum kúrát tartunk. Van egy nagyon jó krém, amit a kutyus szőrhiányos területeire kell kenni. Gombára, ekcémára és baktériumok okozta bőrgyulladásra való. Cortizeme szuszpenzió A.U.V a neve. Én 2500 Ft-ért vettem és naponta 2x kentem a kutyust vele. A vakarózás nagyon hamar elmúlt tőle. Persze ez nálunk csak tüneti kezelés volt, mert az ételallergia miatt hullott ki a szőre. De ha a te kutyusod szerinted tuti nem ételallergiás, akkor próbáld ki a krémet, vagy vegyél nizoral tablettát (1000.-) vagy nizoral sampont (5000.-) A krémet állatgyógyszertárban a nizoral sampont, tablettát humán gyógyszertárban tudod megvásárolni. A szőrproblémán biztos, hogy segítene.
2009. nov. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Sajnos a bolhairtós kutyasampon többet árt, mint használ.

Erre én is akkor jöttem rá, mikor azzal fürösztöttem meg a kutyám.Utána elszabadult a pokol.

Vakaródzott szinte megállás nélkül, csomókban hullott a szőre, majd korpás lett, mint ahogy Te is írtad.

Nem mellékesen meg még a bolhákat is bevonzotta, mint a mágnes.

Kitartás!

Én megfürdettem Bobi jojobással, ami sampon és balzsam is egyben, utána lekezeltem Neostomosannal.

Hál Istennek mára semmi baja, igaz, a szőrét lenyírtam rövidre, mert olyan ronda lett.

2009. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Lakásban tartott kutya bőre mindig szárazabb. Minél többet fürdeted, annál szárazabb lesz, és annál korpásabb. Maximum félévente szabad a kutyát fürdetni.


Ha viszont véresre vakarja magát, akkor én nem allergiára, hanem valami bőrbetegségre gondolok. Minél tovább vársz vele, a kutyádat annál nehezebb lesz meggyógyítani. MINDENKÉPPEN el kell vinni állatorvoshoz!


Ha rüh, akkor az emberre is átterjedhet, egyszerű érintéssel, és a másik kutya is elaphatja tőle. Ha négy hónapos a kicsid, még sürgősebb, hogy a kutyát azonnal állatorvoshoz vidd. Ha babakocsival és tömegközlekedési eszközzel, pózáron, akkor úgy.


Ha az állatorvost nem tudod megoldani, akkor sajnálom, de nem vagy alkalmas arra, hogy kutyát tarts, és többet ártasz neki, mint használsz.

2009. nov. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Anyukám kért tanácsot állatorvostól és Nizoral krémet ajánlottak, most hozza ki nekünk, remélem javít valamit a kutyus állapotán. Főztem kamilla teát és azzal "mosdattam meg", jót tesz a sebeknek. Nagyon szeretném ha meggyógyulna.
2009. nov. 16. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!