Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szibériai Huskyt, vagy inkább...

Szibériai Huskyt, vagy inkább Japán Akitát?

Figyelt kérdés
Még nem akarok venni kutyát, de pár hónap múlva szeretnék egy sajátot.Van már egy 2 éves labradorom.Elsőnek Huskyt akartam, majd megnéztem a Hacsi- A leghűségesebb barátot, és rögtön megszerettem az Akitát.Nem tudok dönteni, mivel mind a kettő nagyon aranyos.És akik tartanak esetleg Akitát, az leírni hogy mit kell tudni róluk?Előre is köszönöm.

2013. nov. 6. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Hú, azért semmiképp se, mert aranyos. A labradornál lényegesen nehezebben nevelhetőek és nevelten is nagyon más karakterű kutyák. Azt hinnéd, hogy a labradorban nagy a vadászösztön, mert hát vadászkutya... Na, az semmi ahhoz képest, ami pl. egy huskyban van. Amíg a labrador parancsra futkározott a lelőtt kacsa után és hasonló úri mulatságokban vett részt, addig a husky ezt élesben, önálló döntéseket hozva, a napi megélhetésért csinálta.


Ha nekem kéne választani, akkor én husky-t vennék, mert barátságosabb és talán kevésbé domináns, mint az akita. Igaz, a mozgásigénye több és házőrzőnek is totálisan alkalmatlan (szemben az akitával, aki igen keményen védi a területét), de hozzám a husky karaktere jobban illene. Már csak az a kérdés, hogy hozzád melyik illene...

2013. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Nah ezzel a hozzá állással ebből a kettőből egyiket se :D


A husky kegyeiért meg kell harcolni, hogy hajlandó legyen akár leülni is. Amugy probléma nincs vele de sok minden közöset nem lehet csinálni ha őfelsége éppen nem akajra.


Az akiták meg kőkemény kutyák, a legnehezebbek közé tartoznak. Akaratosak, nagyon dominánsak, eléggé hajlamosak az agreszióra is. Növessz kétszer akkora tököket mint amekkorák vannak(vagy egyáltalán növeszél :D) és olvass el minden létező kutya neveléssel kapcsolatos könyvet ha akitát akarsz.

2013. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok, a barátságosat idegenekkel szemben értettem. Az akita is imádja a családját és a gazdáját, de a husky szinte azonnal lespanol bárkivel, akit beengedsz a kertbe. Nekem ez szimpatikus, de van akinek nem.

Annyit tudok mondani, hogy olvass utána, mert két elég különböző karakterű kutyát néztél ki és abból amit írtál, senki nem fogja megmondani, hogy neked melyik lenne a jobb.

2013. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sippara ***** válasza:
51%
Egyiket sem. Az okokat már előttem leírták.
2013. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:
68%
Ne vegyél kutyát, mert egy filmben láttad. Elég az az egy is, foglalkozz vele sokat.
2013. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!