Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teknős és kutya együtt?

Teknős és kutya együtt?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, egyelőre két görög teknősöm van. Kerti kifutóban hogyan tartsam a teknősöket, hogy a kutya ne tegyen benne kárt? Egyelőre nincs kutyám, de a jövőben szeretnék. Meg lehet tanítani neki, hogy ne bántsa a tekiket? Vagy csak valami erős fémháló lehet a megoldás, ami a kifutó felett is van? Nem szeretném ezt, mert a kifutó a kert "dísze" tehát nem egy elbarikádozott rész (nem is szeretném ,hogy az legyen). A kutyát kinti-benti kutyának szeretném, így felügyelet nélkül is lehetne az udvaron. Mi lehet a megoldás?
2013. nov. 7. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen meg lehet tanítani a kutyának, hogy ne nyúljon a teknősökhöz. Annyi a titka, hogy kölyökkorban kell kezdeni és következetesnek kell lenni a kutyával és egyértelműen a tudtára adni, hogy mit szabad és mit nem.
2013. nov. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha kiskorától ismeri őket, és úgy is van nevelve, akkor nem bántja őket.


Nekem volt egy felnőtt német juhász keverék kutyám, ami amikor hozzám került, kergette a macskát. Na egyszer megfogtam mindkettőt, simogattam egyszerre őket, és közben mondtam, hogy NEM, nem bántod. Ezt egyszer csináltam meg, és pár nap múlva már egymáshoz dörgölőztek. Kutya függő...

A törpe schnauzeremet meg az Istennek sem tudtam leszoktatni arról, hogy ki akarja nyírni ami mozog.


Én nem értek annyira hozzá, de alapból szerintem a juhász és terelő kutyák kevésbé fogják a mozgó állatokat, mert milyen gáz lett volna ha kinyírja amire éppen vigyáz vagy terel. Erre valamennyire szelektáltak.


A kotorék ebek viszont alapból imádnak "vadászni". Mint pl. a foxi.


Szóval a fajtaválasztás is fontos szerintem.

2013. nov. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen ez a gond, hogy a magyar agarat néztem ki, ami ugye egy vadászkutya. Lehet, hogy le kell mondanom róla? :(
2013. nov. 7. 13:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, mindenképpen magyar fajtát szeretnék.
2013. nov. 7. 13:27
 5/8 anonim ***** válasza:

a magyar agárban dúl az ösztön

nem a legjobb választás, de nem lehetetlen


mudi?

2013. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aranyos a mudi, de inkább ezek felé húz a szívem: komondor (mérete és rendeltetése miatt talán nem a legjobb kertvárosba), puli, esetleg a kuvasz. De a legjobban az agár fogott meg mind külsőleg, mind jellemben.
2013. nov. 8. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:

:-D


Hát az agár legjobban a gyorsan mozgó állatokra szeret menni, arra is lett kitenyésztve. Lásd agárverseny, nyúl stb...


A teknősről ez nem igazán mondható el. Lehet fel sem tűnne neki, hogy az él.

2013. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor az lesz a legjobb, ha írok a kiszemelt tenyésztőnek, és őt kérdezem meg erről. Tudom, hogy nevelés kérdése, de elég ha csak egyszer akar játszani velük, még ha nem is akar esetleg vadászni rájuk, játékból akkor is bánthatja őket.
2013. nov. 8. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!