Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A (z) MEOE-nek érdeke vagy...

A (z) MEOE-nek érdeke vagy nem az új tenyésztők bejegyzése? Miért nem ellenőrzik szigorúbban, hogy kinek adnak ki engedélyt?

Figyelt kérdés

Előzmény: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4849224-mit-t..

Azóta egy harmadik kutyust is vásárolt, aki rendelkezik törzskönyvvel, szóval most már összesen 4 van neki. Nem rég lett az egyik szuka (tk-s) befedeztetve tk nélküli kannal. Közben pedig kérvényezte a(z) MEOE-t, hogy jegyezzék be a kenneljét, mert ő belőle most aztán szuper tenyésztő lesz. Ő pedig dicsekszik, hogy már folyamatban van az ügye, és milyen jó, lesz kennel neve meg mittomén... Csak azt nem értem, hogy az ilyet miért nem vizsgálják meg jobban, mielőtt engedélyt adnak? Hiába, hogy törzskönyvesek a kutyák, nem szűri őket betegségekre, nem eteti őket normális étellel, nem szocializálja a kutyákat, csak összeereszti hogy kölykök legyenek. Van neki egy ismerőse, aki zsűri tag az MEOE-nél, ráadásul (nevet nem szeretnék írni) elég komoly kennelje van, díjnyertesek a kutyái, hogy támogathat egy közönséges szaporítót?



2013. nov. 7. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A MEOE nem hatóság, nincs ellenőrzési jogköre. Ha az előírásoknak megfelel, akkor be kell jegyezni a kennel nevet. Ha az előírásoknak megfelel, akkor törzskönyvezni is kell. Nem mondhatják, hogy Jóska Pista nem szimpi, ezért vele nem foglalkozunk.
2013. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valaki kennelnevet vált ki, nem megy oda hozzá egy bizottság, hogy ellenőrizze. A kutyatenyésztés a mi kis országunkon kívül bizalmon és a józan észen alapul. A törzskönyv csak arra való, hogy követni lehessen a kutya rokonságát és ha két törzskönyves kutyát pároztatnak egymással, a kölyköknek igazolás, kik a szüleik. Sok fajtánál van a fajtaklubbjaikban a tenyésztésbe vételhez bizonyos szabály, amit be kell tartani.

Amúgy én még egyetlen zsűri tagot sem láttam a meoeban.

2013. nov. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A MEOE éppen most alakul át, és a törzskönyvezést a továbbiakban fajtaklubok végzik, jelen esetben az angol és ausztrál pásztorkutya klub ( [link] Én a helyedben a vezetőnél próbálkoznék, ha nem fog törzskönyvet kapni, cseszheti a nagy tenyésztői álmait.
2013. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük az első alomellenőrzésen fennakad.
2013. nov. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 7. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Az ilyen, ha nem kap törzskönyvet, akkor csinálja anélkül. Úgy se jobb.
2013. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!