Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tükröződik vissza...

Miért tükröződik vissza minden fényképen a kutyám szeme? Szembetegsegre utalhat?

Figyelt kérdés

2013. nov. 8. 01:06
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Zölden vagy pirosan tükröződik?

Zölden a vak kutyusok szeme szokott tükröződni, a piros daganatra utalhat.

Lehet, h tényleg csak fluoreszkál, egy állatorvos azért megnézhetné.

2013. nov. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
53%
Az állatok szeme sokkal érzékenyebb a felvillanó fényre, főleg sötét környezetben ahol kitágul a pupilla, de embereknél is gyakori jelenség. A vaku fénye visszatükröződik a szemfenékről. Kivédése: megvilágított helyiség, a probléma kezelésére alkalmas készülék ( elővillantás), a vakut távolabb kell tenni a készüléktől, mármint ha lehetséges,:D fotózás előtt világítsunk az alany szemébe, hogy szűküljön összébb a pupilla, ill retusáló program.
2013. nov. 8. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Off: az én kutyám szeme zölden "csillog", mégsem vak. o.O
2013. nov. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos minden képen visszatükröződik, ha közelebbről, ha távolabbról! :( de viszont látni lát, meg amikor elhuzom előtte az ujjam, követi. 29-én megyünk ivartalanításra, meg kell h mutassam, nagyon félek , hogy baja lesz! :(
2013. nov. 8. 12:23
 5/6 A kérdező kommentje:
amugy zölden tükröződik!
2013. nov. 8. 12:23
 6/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Akkor van probléma, ha nem a fényképén látod zöldnek a szemét, hanem a valóságban. Az egyik kutyámnak többször láttam az egyik szemét zöldnek ezért elvittem egy szemészhez aki azt mondta, hogy a kutyának látszik szemfeneke, azért zöldes bizonyos szögből és ez szürke hályog. Ezt szerencsésen kikezelte és többet nem látszódott a zöldes árnyalat.
2013. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!