Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyahátizsák 1 éves kutyának?

Kutyahátizsák 1 éves kutyának?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves husky-m, és szeretnék neki kutyahátizsákot venni, minimális súlyokkal.

Úgy hallottam, hogy nem csak testileg de szellemileg is jobban fáraszt egy ilyen hátizsák mert a kutya csak egy dologra tud figyelni. Most hogy itt a tél, hamar sötétedik és nincs annyi időnk futni menni (kb napi 40-50 percre szűkült az amúgy másfél-két órás futásaink). Ez látom hogy kevés neki. Agyilag is szoktam vele foglalkozni, de séta közben amikor rám kell figyelnie, ezerszer könnyebben lefárad.


Ezért gondoltam a kutyahátizsákra. Ti javasolnátok? Van aki használja? 1 éves kutya használhatja egyáltalán?



2013. nov. 8. 07:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább vontasson valamit,bringát,téged.Erre a sportra már vannak speciális hámok /bikejöring,canicross/.Direkt a hátát ennyi idősen még nem nagyon terhelném.
2013. nov. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, erre voltam kíváncsi, hogy 1 évesen lehet e ilyesmivel terhelni, de akkor inkább nem kísérletezek. Valahol olvastam hogy a hadseregben is megvárták a 24 hónapos kort, hogy kifejlett izomzattal, csontozattal rendelkezzen a kutya.
2013. nov. 8. 07:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyáimnak van, de nem súlyokat cipeltetek velük, mert az tényleg megterheli nagyon a gerincet és éppen a leghosszabb szakaszon. Ők ha kirándulni megyünk a saját cuccukat cipelik. Vizestál, ivóvíz, ilyenek. Nem fárasztja őket egyáltalán, általában észre sem veszik, hogy ott van, az elején simán bemennek vele túl szűk helyekre is, ezért nagyon strapabíró anyagból kell készíteni. Ha fárasztani szeretnéd tényleg jobb valamilyen húzás, a fajtának is jobban megfelel.
2013. nov. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!