Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak nekem fura?

Ez csak nekem fura?

Figyelt kérdés
Pár napja van nálam a 4 hónapos kis hercegnőnk :) Francia buldog szuka. Megbízható tenyésztőtől. Csak az a baj, hogy mióta nálunk van, egész nap alszik, ritkán játszik, 3 hónapos mopszunktól fél, aki 2 kiló, tőlünk is fél. Rendesnek tűnt a tenyésztő, de megfordult a fejemben, hogy bántották, vagy csak sokszor leszidták, vagy egyedül volt. De tényleg olyan mintha depis lenne. Próbálok vele sokat játszani, szeretgetni.. minden ami belefér, de még nem nyílt meg :( Mi lehet a baj?

2013. nov. 9. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Pl hogy erőlteted? Majd megszokja, nem kell a nyomában járni folyton. Éldegéljetek ahogy eddig várd ki míg ő közeledik.

Legalábbis , én így tennék.

2013. nov. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kergetőzünk, lasztizunk, néha jutalomfalattal tanulunk...stbsb.. Volt már kutyusom, szóval nem most kezdtem, de most tényleg picikét félek.. Szokatlan a viselkedése. Jövőhéttől már mehetünk sétálni, hátha akkor jobban összekovácsolódunk :) Köszönöm a válaszod
2013. nov. 9. 01:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet érzékenyebb kutyus, és több idő neki mire feldolgozza a környezetváltozást. Végülis, természetes hogy fél, csak valamelyik kutya hamar beilleszkedik, mások lassabban.

Ha játszik, olyan nagy vész nem lehet :D én viszont akkoris megvárnám, míg magától felbátorodva közeledik, az a biztos.

2013. nov. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak a játék is visszafogott, lasztit nem hozza vissza. Mindegy, várom, türelmes leszek :) Köszönöm a korrekt választ
2013. nov. 9. 02:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne várd el egy 4 hónapos kutyától,hogy visszahozza a labdát.Ez egyébként is a készségétől függ,van amelyik kutya tanulás nélkül is visszahozza,és van amelyik egész életében bagózni fog a labdára.

Nekem 2 kutyám van, az egyik 2 éves múlt a másik 1 éves,az 1 évesnek soha meg nem mutattuk,hogy hozza vissza a labdát,első perctől kezdve automatikusan visszahozza.Az idősebb pedig szó szerint sz*rik a labdára :D Eldobom neki,elkezd utána futni,útközbe eszébe jut,hogy ő nem is szeret labdázni és még érte se megy.

Ő ilyen.Ennyi.


Adjatok neki időt,ha eszik,iszik,játszik akkor nagy gond nem lehet,ismerkedik az új hellyel,szokja a környezetet meg titeket is.


Mellesleg,hogyhogy 4 hónaposan hoztátok el egy tenyésztőtől?

Melyik kennelből van,ha szabad tudni?

2013. nov. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor ő ilyen marad :))) Tig Maistro kennelből van, és azért hoztuk el 4 hónaposan, mer ők Németországba vitték a kutyusokat, vagyis tesók még ott elkeltek, de pont akkor nem kaptak engedélyt, mikor a miénket is kivitték volna. Valami hasonló, de én örülök, hogy így alakult :))
2013. nov. 9. 14:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is két kutyám van. Az öreg ilyen anyámasszonykatonája volt pici korában. Az első komoly megmozdulása az volt, amikor mentem hátra az udvarban (ő félévesen, a lábam mögé lapulva jött utánam), majd amikor megugatott a szomszéd kutya, akkor előlépett és nagy bátran vakkantott egyet. :D Előtte azt hittük ugatni sem tud. Kis bújós tutyimutyi kutyus volt. Ma már 9 éves. Egy kicsit megkutyásodott. Ma már morgós öregkutya, de bújni még mindig ugyanúgy bújik. Nem hajlandó visszahozni a labdát, nem is tudtuk megtanítani rá. Utálja, unja. Fogózni szeret. Vagy az ő szájában van a labda és én kergetem, vagy az én kezemben van és ő kerget engem. Edzésben vagyok tartva.

A másik kutyám 3 éves, sosem tanítottuk neki hogy kell labdázni, de ha kell, ha nem hozza a labdát utánunk. Ő kis korában igazi ördög volt, néha majd megőrültem tőle. 1,5-2 órát volt max ébren, akkor lógott a nadrágszáramon, tépte le rólam a zoknit, mindent szétrágott, nem lehetett megállítani, rombológép volt, mintha felhúzták volna. Aztán mint aki lejárt, egyszercsak eldőlt és 3-4 órán keresztül úgy aludt, hogy arra sem ébredt fel, ha megbökdöstem. :D

Vannak fura dolgok, de attól, hogy még nem oldódott fel a kutyus az új környezetében, még lehet belőle egy jó természetű eb. Az öreg kutyám be volt sz*rva a szomszéd kutyustól rendesen, aztán mostmár nagy spanok. :D

2013. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel eddig kennelben lakott és soha nem látott mást azon íkvül. Minél előbb fejezzétek be az oltási sort és irány a nagyvilág. Minél több inger, de csak FOKOZATOSAN!!! Ez nagyon fontos, hogy elsőre ne egy nagy forgalmas, hangos buliba vidd el, mert az sok lesz neki és egy életre benne maradhat.
2013. nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!