Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet valahogy szoktatni a...

Le lehet valahogy szoktatni a kutyákat a kakievésről?

Figyelt kérdés
Többször előfordult már, hogy emberi ürüléket evett és nem tudom letiltani róla ( lehet ,hogy a falkavezérséggel is gondok vannak? vagy ezt nem is lehet kontrollálni?). Ma is kétszer szaladt vissza és már annyira ideges voltam. Hajléktalanok laknak azon a részen és valamelyiknek hasmenése volt. Lehet ettől baja a kutyának?
2013. nov. 9. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A mi kutyánknak elég volt azt mondani: Pfúj! Nem szégyelled magad? És mivel reszketett, hogy megfeleljen nekünk, ott is hagyta a "csomagot"
2013. nov. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ahh..bárcsak elég lenne itt is. Előtte fél órával elszaladt kidobott kaját enni ( arról már sikerül letiltani, de attól még odaszalad )..hát gyakorolom a szóbeli fegyelmezést. Lehet nem vagyok elég határozott? ...félek ,hogy elkap valami betegséget..vagy esetleg mi, mert nyalogatni szokott.
2013. nov. 9. 09:13
 3/11 anonim ***** válasza:

A miénk kezdetben bele is hempergett: élvezettel dörgölte hozzá a hátát. Hát gusztustalan szokásuk, az biztos.És szerintem is fertőző lehet az ilyen.

Csak abban reménykedhetsz, hogy okosak a kutyák, s ha látja, hogy felmérgel, egyszer csak abbahagyja. Fiatal kutya?

2013. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jézus! :D Az még durvább. 11 hónapos..4 hónapja van nálunk lassan. A többiek a csapatban már rá se szólnak a kutyáikra, mert nem lehet leszoktatni...én azért nem akarom hagyni. Ha arra lehet nevelni ,hogy kaját ne egyen fel, akkor erre is,nem?
2013. nov. 9. 09:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam hogy kaki eves utan egybol meg kell mosni a fogat fogkremmel. mivel ez mentolos nem szeretik az izet. 2 alkalom utan nem fogja tobbet csinalni.
2013. nov. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet..mondjuk azt nem tudom ,hogy tudnám kivitelezni a sétáltatás közepén előrántom a tubust és a kakis szájába kenem..aztán egész végig olyan kézzel mászkáljak nyugodtan..jajj nehéz ügy
2013. nov. 9. 09:53
 7/11 Akiteki ***** válasza:

Lehet baja.

Kezdd azzal, hogy ne engedd el azon a részen, menjetek máshová sétálni.

A behívást gyakorolni kellene, hogy azonnal visszajöjjön és ne akarjon a sz.r közelébe menni.

Ne 1 napos folyamat, de megoldható.

2013. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valóban a behívhatóságot kell nála először semleges helyzetben,később meg ilyen szituban begyakorolni.Ez egyébként a legnehezebb dolog a kutya nevelésében.
2013. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor gyakoroljuk tovább. Az jó ötlet ,hogy itthon ( most a kajafelevés letiltására ) eldobálok jutalomfalatokat és letiltom ,ha odamegy? Tegnap már csináltuk és ugyanazt a jutalomfalatot adtam neki.Ez így jó? A behívást is gyakoroljuk folyamatosan ( szerintem a kis csoportunkban hülyének néznek ,hogy állandóan behívom ).. bár ők teljesen nyugodtak maradnak akkor is ha a kutyák a bokorban eszegetnek és csak egy idő után szólnak a kutyáikra. Én meg szaladgálok a kutyám után mint egy őrült :D Mondjuk reggel azért is ijedtem meg ,hogy közelebb ment a hajléktalanok sátrához, mert múlt héten az egyik kutya gazdáját a csapatból megfenyegették ,hogy a kutyáját leszúrják ha megint oda megy..na ma az én kutyám ment oda kb két méterre -.- mert ott van a wcjük a bokorban.
2013. nov. 9. 12:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Hál'istennek,még nem volt kakievő kutyám,de kiállításon láttam jó párszor,ahogy az agyon vissza nevelt kutyák jóízűt harapnak az ott felejtett kupacból.Ebből gondolnám,hogy elég nehéz lehet leszoktatni őket.Azért hajrá.Én csinálnék neki csalikupacot,megszórva egy kis csilivel,vagy borssal.Hosszútávon megérné,bűvészkedni kicsit a kakival.Szerencsére feltalálták már a kesztyűt:D
2013. nov. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!