Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért áll a kutyám sokat 3 lábon?

Miért áll a kutyám sokat 3 lábon?

Figyelt kérdés

Például amikor felfigyel valamire az egyik elülső lábát felemeli, fülét hegyezi és néz.

Megkérdeztem apámat, s erre a válasza az volt, hogy a kutya jobb fizikából mint én ... de pl egy tárgy mégiscsak stabilabban áll 4 lábon mint 3-on, nemde? nemértem



2013. nov. 10. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta kutyád van?

A vizslafajták ugyanis pontosan ebben a testtartásban jelzik, hogy észrevették a vadat. Úgy mondják: "állja a vadat". Persze nemcsak a vadat, de néha bármi mást is így figyelnek, ami különösen érdekes számukra. De ez leginkább rájuk (esetleg keverékeikre) jellemző.

2013. nov. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vadászkutyák így állják a vadat, egyik mellső láb felemelve, behajlítva, test megfeszül, mozdulatlanná dermedve figyel. Az én szetterem is folyton csinálta mikor kiszúrt valamit, ez normális viselkedés.
2013. nov. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Keverék. Manchester terrier-tacskó-foxi féleség


De most akkor semmi köze mondjuk az egyensúlyhoz vagy valami?

2013. nov. 10. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy állja a vadat. Teljesen normális viselkedés, a vadászkutyákat általában így is ábrázolják. Kicsit utánanézhettél volna a dolgoknak, mielőtt bevállaltál egy kutyát.
2013. nov. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
egyszerű városi kutya... nem vadász, de miből gondolod, kedves utolsó, hogy mert ennek az információnak a hiányában, hogy nemtudom miért áll 3 lábon, rossz gazda lennék?!
2013. nov. 10. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem attól lesz egy kutya vadászkutya, hogy erdőben vagy városban lakik. :DDDDD
2013. nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy némi bizonytalanságot jelent ....

Most utána is néztem és ezt találtam:


"Mit jelent, ha a kutya felemeli az egyik mellső lábát?

Ez a leginkább vadászkutyákra jellemző gesztus minden kutyafajtára, de főként a terrierekre jellemző. Ez a testtartás némi határozatlansággal kísért nagyfokú koncentrációt jelez. Ez a két dolog nem mond egymásnak ellent, hiszen a bizonytalanság komoly odafigyelést kíván a probléma sikeres megoldásához. Ha nem tudjuk eldönteni, hogy kutyánk most éppen nagyon figyel, vagy csak elmélázott, figyeljük meg a testtartását és a pofáját, mert ezekből azonnal kiolvashatjuk a választ, ami emberi nyelven valahogy így hangozna: "Nagyon figyelek", vagy "nem igazán tudom, mit is csináljak".

2013. nov. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy észrevettétek már, hogy a háromlábú szék sohasem billeg? (Csak ha már a stabilitásnál tartunk.)
2013. nov. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!