Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kölyök sántíthat...

Nagytestű kölyök sántíthat emiatt?

Figyelt kérdés
Van egy moszkvai 8 hónapos kölyköm és nagyon nagy, már túlnőtte a 2 éves fajta társát. Mostanában elkezdett sántítani az első lábára, kap rá zöld kagylót de eddig semmi változás. Ismerősöm mondta hogy az övé is sántított kölyöknek, de kinőtte. Létezik ilyen? Mindenképpen elviszem orvoshoz, de kíváncsi vagyok, hogy ez megszokott vagy valami baja lehet. Nem dagi most direkt kicsit soványabb hogy ne terhelje még az is a lábát.

2013. nov. 10. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyenről. Hívd fel a tenyésztőt és kérdezd meg őt is.
2013. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég nagy a valószínűsége, hogy csonthártya gyulladása van, menjetek mindenképp dokihoz, elmondja majd a teendőket.
2013. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sippara ***** válasza:
58%
Papa-mama, nagyszülők, egyéb felmenők DP szűrtek? Ha igen, akkor add továbbra is a zöldkagylót, túlmozgatással, túlsúllyal ne terheld és elvileg baj nem lehet. Bár 8 hónaposan már bőven csináltathatsz előszűrést is, hogy teljesen megnyugodj.
2013. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
sajnos a nagytestű, hirtelen növő kölyöknél ez előfordulhat. nagyon fontos, hogy alacsonyabb fehérjetartalmu tápot adj neki (lehet felnőtt táp is), kalciumot még véletlenül sem. ha nagyon fájlalja, akkor steroid mentes fájdalomcsillapitó, gyulladáscsökkentő mehet (Carprox stb.)
2013. nov. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp doki,sajnos több dolog is lehet.

Ha a szülők szűrtek dp-re akkor azt hagynám utoljára,viszont ha nem,akkor az legyen az első vizsgálat.

A zöldkagylóval ártani nem ártasz,a táp alacsony fehérje tartalmú legyen,mozgás minimálisra csökkenteni,semmi súly semmi plusz.


Létezik,hogy kinövi,de ha zöldkagylót kap és nincs változás,akkor valószínű más gond van.

2013. nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van akkor rándulás vagy csonthártya gyulladás. Ha nincs szerencséd, akkor dp és azt már nem fogja kinőni sem egy 8 hónapos kutya.


Ezért nem szabad ezeket az óriás testű fajtákat táppal tolni. Főleg nem egy félig pásztorkutya fajtát, amelyek a gyengéb minőségű, kevés táplálékhoz vannak szokva genetikailag.

2013. nov. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
ha az első lábát fájlalja, akkor mitől lenne DP-s??????????
2013. nov. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

térd, váll, és csípőizület. ez a 3 terület érintett a diszpláziánál.

Leggyakoribb a csípőizületi, de a másik kettő is előfordul.

Bár, ezt csak olvastam valahol.

Szerintem nézesd meg orvossal, és kérj előszűrést.

Az én kiskutyám most fél éves, nem nőtt hirtelen, de az ő mozgása az egyik hátsó lábára suta, ha sokat, és nagyon aktívan mozog. Mi is megyünk lassan szűrésre, biztos ami biztos. Bár, én reménykedem hogy nincs baja, csak még nem fejlődött ki teljesen.

2013. nov. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
oks, elnézést, hirtelen csak a csipőre asszocializáltam, mi nem szűrünk könyökre:) De nálatok igy, ahogy leirtad, egyértelműen a hirtelen növekedés okozza.
2013. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!