Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aláírnátok ezt a petíciót?

Aláírnátok ezt a petíciót?

Figyelt kérdés

[link]

Szerintetek van esély a megvalósításra? Mit gondoltok a petícióról? A ti szemeteket is szúrja a FAJTISZTA kifejezés hibás használata? Ha már valaki írt ezzel kapcsolatban, akkor bocsi, a kérdések között nem találtam.



2013. nov. 11. 17:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
szerintem nincs esély a megvalósításra és igen zavar :D
2013. nov. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Nemcsak támogatni kellene anyagilag, hanem törvényben KÖTELEZNI minden állattartót az ivartalanításra. Csak engedélyekkel rendelkező, bejegyzett tenyésztő mentesülne ez alól.

Akkor néhány év múlva javulna a helyzet.

2013. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen, csak sokan ezt nem tehetik meg, mert nincs rá pénzük. Amit nem igazán tudok megérteni, mert ha erre nincs pénze valakinek, akkor hogy tartja el a kutyáját, vagy pl. egy betegség, baleset esetén mit tesz? Széttárja a kezeit, hogy bocs, de nincs pénzem rá? Persze mindig vannak kivételek, bármikor történhet valami, kirúgják az állásából, neki lesz balesete, betegsége. DE ez az esetek kis százalékában van így szerintem. szomorú.
2013. nov. 11. 18:23
 4/11 lacekosz ***** válasza:
100%
Ha az a dolog megvalósulna hogy törvénybe hozzák a kötelező ivartalanítást akkor nagyon valószínűnek tartom hogy csak több kutya lenne kidobva, mivel inkább sok ember kidobja a kutyáját mint hogy költsön rá. Ja és nem az a baj hogy nem tudják kifizetni hanem az hogy úgy vannak vele hogy:Áh én nem költök ilyen marhaságokra, kit érdekelnek a kutyák? meg hogy hogy vannak túlszaporítva meg kidobva? inkább veszek az ivartalanítási pénzből pár doboz cigit. Ugyan ez van a kutya chippel is.
2013. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Az én szememet nem szúrja, mert ebben az országban élek, és tudok magyarul.

Tudom, hogy mit fejez ki a fajtiszta szó, tisztában vagyok vele, hogy a fajtatisztának a rövidítése, mindenki a fajtisztát mond, az fajtatisztára gondol.

Leginkább csak a gyakorikérdések akadékoskodó okoskodó szemellenzős nyelvészek szemét szúrja, akik 3 osztályban megtanulták a 2 szó közti különbséget, és azóta meg akarják váltani a világot.


A petíciót nem írnám alá, mert az ég világon semmi értelme.

Aki nem ivartalanít, az nem az ivartalanítás összege miatt nem ivartalanít, így teljes mértékben okafogyottá válik mindenféle támogatás.

2013. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, vagyis ha a lyuk szót elkezdem pontos j-vel írni: juk(milyen jól néz már ki, és még rövidebb is! :) ezt átveszi tőlem az ország nagy része, akkor az lesz a helyes? És aki továbbra is helyesen írja és esetleg zavarja az új írásmód, az csak akadékoskodik? De ez igazából rossz példa, mivel a fajtatiszta és a fajtiszta szónak is van külön értelme, így ha keverjük, a fogalmakat is keverjük. A válaszod másik részével én is egyet értek, ennek ellenére aláírtam, rosszat nem teszek vele, se magamnak, se másnak, és mindig ott van az a "hátha".
2013. nov. 11. 19:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, rossz a példa.

A juk helyesírásilag helytelen, nincs ilyen szó.

A fajtisztáról meg minimum 10000000 ember tudja hogy mit jelent.


Nincs az az értelmi fogyatékos retardált, aki ha pl kutyákról van szó, és felmerül a fajtiszta szó, ne a fajtatisztára gondolna.

Még az is, aki beleköt.

Ez továbbra is egy akadékoskodó pitiáner okoskodás.

2013. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Dehogyis, nem helytelen, nyelvújítás! Ennél érdekesebb szavakat is használunk a mai beszédben, amit régen ki se ejtettek volna a szájukon az emberek( gondoljunk csak a gyújtófácskára). Ha az nagymacska hibridekre gondolok( tigon, liger, stb.) akkor a "nem fajtiszta" kifejezést használom, és mivel az ugyanolyan fajtájú kutyák kölykeire is van egy külön fogalom, a "fajtatiszta" így azt használom. Ha már ilyen szép nyelvünk van, használjuk is! Főleg, ha egy komoly ügyért szóló petíciót fogalmazunk meg.
2013. nov. 11. 21:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Én inkább ott ragadtam le, hogy mi az a "kevésbé fajtiszta"? Tekintsünk el a fajtiszta = fajtatiszta ügytől, mert bár fajtatiszta-ként helyes, az egész országot egyik szóról a másikra átnevelni lehetetlen, másrészt tényleg tudja mindenki, mire gondolnak. De mi az a "kevésbé fajtiszta"? Ha valami nem az, akkor keverék, de ezekszerint van többé-kevésbé f.tiszta, alig f.tiszta, és teljesen f.tiszta?:D
2013. nov. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen, eredetileg ez is szerepelt volna a kérdéseim között, csak nem akartam akadékoskodni (annyira). A fogalmazása miatt először én sem akartam komolyan venni, de nem zavar ott az én aláírásom, úgyhogy meggondoltam magam.
2013. nov. 11. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!