Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság előtti szerződés? Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtti szerződés? Ti aláírnátok?

Figyelt kérdés
Még nem tervezünk esküvőt, egy éve vagyunk együtt a párommal. Nemrég került sor a családbemutatásra, és az anyósjelölt a képembe vágta, hogy ha házasságon gondolkodunk akkor mindenképp aláíratja velem a házasság előtti szerződés, hogy ha a kedves mama és papa meghal, ne tegyem rá a kezem az örökségre. Ilyet lehet amúgy csinálni? Illetve ti aláírnátok? Én egy kicsit megalázva érzem magam, mintha egy pénzéhes szajha lennék, pedig 1 csokit se fizettetem ki párommal... Vagy vegyem úgy, hogy ez nem a párom felől bizalmatlanság hanem a család felől? És nekik meg joguk van nem bízni bennem, főleg egy év után, nem? Nem tudom mit csináljak... Nem sok jövőt látok, ha már ennyi bizalom nincs a kapcsolatunkba, és párom hagyja, hogy így megalázzanak...
2013. ápr. 28. 17:08
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
64%
Ha a párod nem szólt bele ebbe a beszélgetésbe az már régen rossz. Miért nem állt ki melletted? Ő is szeretné a szerződést? Nem érezte kicsit túlzásnak?
2013. ápr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
21%
Hmm.... és a párod mit szólt hozzá? Vagy te amikor a kedves mama közölte. Tudod szerintem a mama ilyen nő hogy pénzre megy, de mindenképp a pároddal beszéld meg ezt is.
2013. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
88%

Az örökség házasság alatt sem lesz soha közös vagyon így lényegtelen hogy aláírod vagy nem az mindig külön vagyon marad.

Én nő létemre azt mondom aki ilyenen fennakad, az nem igazán szereti a párját és hátsó szándékai vannak. Autóban a biztossági övet is bekötöd és nem azért mert bizonytalan vagy a vezetésében hanem bármi történhet.

2013. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Házassági szerződést te írhatsz a férjeddel, nem vagy köteles az anyósnak semmit sem aláírni. Nincs a házassági szerződéssel semmi baj akkor, ha az mindkettőtök akaratát tükrözi. De az anyósnak semmi köze hozzá.
2013. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
47%

De mi ebben a megalázás?

Azt mondtam volna, hogy igen én is szeretnék mindenképp aztán túltárgyalva.

2013. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
85%
Alá, szó nélkül, de csakis a férjemnek/feleségemnek és nem az anyósnak. Bár ha a pénz miatt mennél/mennék hozzá, akkor nem.
2013. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
84%

Lehet ilyet csinálni, igen. Mármint házassági szerződést írni. Mondjuk az anyósnak épp nincs koze hozza, ezt a leendő hazasulok írjak meg e azt fogalmaznak bele, amit akarnak. Mellesleg az örökség sosem lesz közös vagyon.

Egyebknt en a magam részéről jónak tartom a házassági szerződést. Mi jövő tavasszal házasodni es e párszor mar megjegyeztem a kedvesemnek, hogy talán nem ártana. Igazság szerint az o "érdeke" lenne - nekem semmit nincs, o vagyonos. De o nem szeretne, igy nem lesz szerződés.

Mindenesetre nem tartozik az anyós ra ez a kérdés.

2013. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
6%

Ilyen nincs hogy házasság elötti szerződés!Ökörség lenne hisz olyankor írna szerződést amikor nem házasok és az a házasságra vonatkozna! Ilyent nem lehet!Hiszen eltérő a jogi helyzet.

Ebben a "házasságban" semmi jövőd nincs!

2013. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy amit a házasságunk alatt szerez vagyon, az mindenképp közös lesz, tökmindegy honnan szerzi. Ha a házasságunk alatt hal meg a kedves mama és papa, akkor az elvileg közösbe megy. De lehet én tudom rosszul.

A párom nem szólt semmit, mert nekem mesélte anno, hogy minden barátnőjével eljátszotta ezt és megfenyegette hogy a testvérére iratja az örökséget, ha nem írja alá a kedves párja a szerződést. Én kicsit meglepődtem szóhoz se tudtam jutni, igazából mikor összejöttünk nem gondoltam volna hogy ennyire rosszul fog esni, bár lehet kicsit közre játszott az is hogy ennyire nyersen és durván kaptam az arcomba...

2013. ápr. 28. 17:19
 10/51 anonim ***** válasza:
86%

"Én úgy tudom, hogy amit a házasságunk alatt szerez vagyon, az mindenképp közös lesz, tökmindegy honnan szerzi. Ha a házasságunk alatt hal meg a kedves mama és papa, akkor az elvileg közösbe megy. De lehet én tudom rosszul. "


Igen ezt rosszul tudod, örökség soha nem lesz közös vagyon, még házasság alatt sem.

2013. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!