Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Jack Russel nekem való...

Adry16 kérdése:

A Jack Russel nekem való lenne? Akinek van segítsen.

Figyelt kérdés
Szeretek sportolni, kirándulni, szeretem a kutyás sportokat és én a JRT-re gondoltam, mert ahogy olvastam/láttam videókban, honlapokon, az egy örökmozgó fajta. Kinti/benti kutyus lenne. van egy másik kutyánk is egy tacsi.
2013. nov. 13. 10:01
 1/10 Imola Ágnes ***** válasza:
A tacsi és a Jack ne legyen ugyan olyan nemű, és ha lehet ivartalanítsd mindkettőt, de a Jack-et főleg. Amúgy ha tényleg rengeteget mozogsz alapból nem rosz kutya, de a falkavezérséget kezdetektől alapozd meg.
2013. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem JRT kanom van. Nem első kutya, nem is második. Hát alapvetően: makacs, akaratos, domináns, egész nap jön megy, pörög. :)

Csak akkor legyen ilyen kutyád, ha 100%-ig biztos vagy benne hogy meg tudod nevelni, vagy kutyasuliba tudsz vele járni. Kicsi kora óta (tehát azonnal ahogy hozzád kerül) nevelni kell. Kicsit is enyhítesz a "pórázon" kihasználja. A falkavezérségre nagyon rá kell gyúrni, különben iszonyatosan a fejedre tud nőni. Én láttam "elrontott" jack russelt.. hát még az ellenségeimnek sem kívánom. :D

Mi nem jártunk suliba, bár jövőre tervezem, nem azért mert gond van vele, csak jó móka lehet. :)

A miénkkel nincs gond, meg lett nevelve, de nem gyerekjáték az biztos. Következetesnek kell lenni, ha egyszer nem engedsz meg valamit, akkor azt utána soha, külön szó szerint kihisztizi magának.

Ja igen, annyi "probléma" van vele hogy néha hisztis. :) De ez a legkevesebb. Hihetetlenül okos. Néha túlzottan is. Ha nem tanítod magától kezd tanulni, ami nem feltétlenül pozitív.

Mozgásigénye: hát.. elég nagy. Csak ha tényleg ki tudod neki elégíteni akkor várj bele. Naponta minimum egy 2-3 órás séta van, játékkal-más kutyákkal-szabadon. Plusz mindig megyünk valahova.

A miénk nincs ivartalanítva, bár gondolkodom rajta, csak párom nem szeretné. Nincs gond így sem, de én mégis szeretném. Na mindegy.

A lényeg hogy jól gondold meg.

2013. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a Tacsink az ivartalanított kan, és én egy szuka JRT szeretnék. volt egy Dobermann kanom tehát a makacsságot azt már ismerem. :) Vele is minden nap 4-5km sétáltunk. Ezt tervezem a JRT vel is míg kölyök, aztán Agility és kiállítások. Mennyire ragaszkodó és szótfogadóak?
2013. nov. 13. 11:26
 4/10 anonim ***** válasza:
A 4-5 km az kb egy óra alatt megtehető. Ennél több kéne, azon is csodálkozom, hogy a dobinak elég volt ennyi. Meg nem az a lényeg, hogy hány km-t tesztek meg, hanem hogy szellemileg mennyire fárasztod le.
2013. nov. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ragaszkodó. Szófogadó annyira amennyire meg van nevelve. Az enyém az. Bajba is lennénk ha nem fogadna szót, amúgy is eléggé önfejűek. A napi 4-5 km konkrétan semmi neki. Ezt a lakásban is leszaladgálja. Nehéz kifárasztani, csak mozgással. Szellemileg könnyebb.
2013. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a Dobim is a séta mellett agyilag is le volt fárasztva. Mennyi időt képes elleni egyedül nagy kertben, egy másik kutya mellet? (hány órát)
2013. nov. 14. 10:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi panelban lakunk. Nevelve van, így nem rombol. Volt olyan hogy elég szerencsétlenül jött ki, de 14 órát kellett egyedül lennie. 1 év alatt 2x volt ilyen. Jóé bírta semmi gond nem volt vele.

De ha kertben is van, nagyon kell nevelni, mert képes rombolni. Mikor ide került, konkrétan mindig volt vele itthon valaki. Mivel én dolgoztam rugalmasabban, így mikor párom dolgozott én voltam itthon, ha ő volt itthon én akkor mentem dolgozni. Kb. 5 hónapos koráig így csináltuk. Persze már akkor is szoktatva lett az egyedül léthez.

2013. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi :) és még annyi hogy mivel kezdtétek a nevelését?
2013. nov. 14. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel kezdtük a nevelést?

Hát nem beszólni akarok, de akkor inkább ne legyen jack russeled. Írtad hogy volt már kutyád. Akkor tudnod kellene.

Inkább olvass el még pár kutyás könyvet, honlapot, és ne jack russeled legyen, hanem egy könnyebb kutyafajta és menj vele kutyaiskolába.

2013. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Minden kutyával másképp kell kezdeni, mert vannak a ragaszkódó kutyafajták azoknál ugye ezt már nem kell építeni,de vannak azok akiknél ezzel kell kezdeni, azért kérdeztem hogy ő milyen nála a ragaszkodással kell e kezdeni vagy sem?

Mert pl a Dobimnál azzal kellett, mig a Border Collienál, nem mert ő alapból ragaszkodik.

2013. nov. 17. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!