Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a farkaskarom, és miért...

Mi az a farkaskarom, és miért illdomos eltávolíttatni?

Figyelt kérdés
2006. nov. 10. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kutya hátulsó lábainak belső oldalán található csökevényes ujjat hívják farkaskaromnak, amely előfordulhat kettes vagy hármas (ún. fürtös) elrendezésben is.

Ezeknek a csökevényes ujjaknak semmilyen szerepük nincs az állat életében, sőt inkább gátolják a mozgásban, hiszen bárhova beakadhatnak. A farkaskarom nem kívánatos, könnyen sérüléseket okozhat kedvencünknek.

A meghagyott farkaskarmon a karom nem tud kopni, ezért gyakran túlnő, befúródik a bőrbe, ahol sérülést, gyulladást, végül sántaságot is okozhat. Futás, játék közben is beleakadhat növényekbe, kerítésbe, ezáltal le is szakadhat, amely ijesztő mennyiségű vérvesztéssel is járhat.


Ezért javasolható, hogy még az állat újszülött korában szakszerűen állatorvos távolítsa el ezt a nemkívánatos "kinövést". A beavatkozás ideális időpontja az állat 4-5 napos kora. Ilyenkor szinte minimális beavatkozással, az állat számára a lehető legkevesebb kellemetlenséget okozva vehetjük elejét a későbbi problémáknak. Az állatorvos egy tompa végű ollóval a bőr alatt 1-2 mm-rel lecsípi a farkaskarmot. A seb legtöbbször gyorsan, szövődménymentesen gyógyul.


A műveletet természetesen az állat idősebb korában is el lehet végezni, azonban az eljárás akkor már nehézkesebb. Érzéstelenítést követően történik a beavatkozás, amely után természetszerűen nagyobb seb marad, mint az újszülött korban elvégzett farkaskarom eltávolítás után.

2006. nov. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Még valami az előttem lévő kielégítő válaszra. Nem fér bele a standard-be, (vizsláknál biztos, de szerintem mindegyik kutyánál), kizáró ok a törzskönyvezésnél.
2007. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
én 3 naposan vittem el a kiskutyákat a dokihoz szinte észre sem vették, hogy mi történik velük. Ismerek egy felnőtt bernáthegyit akinek nem lett eltávolítva a farkaskarma, és szegénynek már a járásán is látszik hogy valami nem stimmel, meg már be is akadt egyszer vele valamibe, csak a gazdái nem merik megműttetni, mert félnek az altatástól és a doki sem ajánlja nekik (nem fiatalon került hozzájuk) szóval ha nem akarod hogy szenvedjen a kutyus akkor el kell távolítani..
2008. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!