Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 8 hónapos labrador kan...

UkulukumixD kérdése:

A 8 hónapos labrador kan kutyám megvadult. NINCS MEGVESZVE! Nem morrog semmi ilyesmi csak amikor elengedem hogy futkározzon örömében nekem szökik és kezd harabdálni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit csináljak.Le nevelni nem tudom mert mindent megprobáltam de amikor szidom azt is játéknak veszi.Az ugrásról se tudom lenevelni.Valakinek van ötlete hogyan fegyelmezhetném meg?


Rosszindulatú kommenteket nem kérek!



2013. nov. 14. 17:31
1 2
 11/17 KutyaDuma ***** válasza:
Szerintem ezek a videok neked nagyon hasznosak lesznek. Http://youtube.com/user/kutyadumavideo
2013. nov. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Én nem Magyarországon lakok ahol megölik a kutyákat.Csak ti vagytok olyan barbárok .Lehet hogy ösztön a szaporodás de akkor is nem szabadna az ember beleszoljon.Aki a kutyák ivartalitása mellett esküszik azokat kellene ivartalanitani szerintem.Az egy másik dolog hogy elaltassák a kölyköket ,de erről is csak az ember tehet.
2013. nov. 15. 13:27
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha ivartalanítom a kutyámat, azzal nem ölök meg egy bogarat sem. Külföldön még több kutyát ivartalanítanak egyébként. Pontosítok: Sok külföldi országban. Mexikó egyes területein hétvégente tömeges, ingyenes ivartalanítások folynak... mert ott már annyira eldurvult a helyzet. Sok gazdi szerencsére belátja még időben, és elviszi a kedvencét erre az ingyenes ivartalanításra. Bár ott közre játszik a szegénység is DE akkor is ivartalanítanak.
2013. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szóval szerinted minden kutya szaporodjon ahogy az ösztönte diktálja?


És az ember a barbár? meg mi magyarok (mellesleg te is magyar vagy,és jelenleg nagyobb barbár,mint mi),mert az évi több millió kutyát aki születik a világon,nincs hova rakni???


Áruld már el,neked mennyi kutyád van,akit tisztességesen eltartasz,hogy ilyen nagy mellénnyel állítod,hogy barbárság az ivartalanítás?

2013. nov. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
szerintem a kérdező is cigány,attól meg mit várunk...
2013. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én amondó vagyok egy ivaros kutyát is lehet olyan körülmények között tartani, hogy ne az ösztönei szerint szaporodjon. Ergo nem tud szökni... Az, hogy innentől kezdve ki hogy dönt, ivaros marad-e a kutyája, vagy sem, az más kérdés, de csak azért nem kellene valakit meghurcolni, mert úgy döntött nem ivartalaníttatja a kutyáját. Ettől még nem lesz valaki felelőtlen gazdi szerintem.

Ennek ellenére abszolút nem vagyok a szaporítás híve, de egy ilyen problémára más megoldást is lehet találni, pl. kutyaiskola és meg kell nevelni a kutyát, helyre kell tenni a fejében a dolgokat. Ha ivartalaníttatja, attól még nem fog kicserélődni a kutya, nem lesz hirtelen jól nevelt és 100%-osan megbízható.

Nem ellenetek szól ez, szerintem is gáz, ha valaki annak a híve, hogy hagy szaporodjon a kutya olyan tempóban, ahogy az ösztönei megkívánják, de attól még ne az ivartalanítás legyen már minden probléma megoldása!

2013. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: Részben igazad van de ha ivaros a kutya, hiába jól tartják, attól ő még meghülyül, akár hányszor "csaj szagot" érez. Hiába hurcolászod suliba, oviba, futtatóra... ezen nem tudsz változtatni, max ha ivartalanítod.

Lehet nem fog elszökni soha, lehet nem fog szaporodni, lehet nem is fog emiatt balesetet szenvedni, lehet látszólag semmi baja... de majd 10-15 évesen be fog golyózni valószínűleg. :S

2013. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!