Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kiskutyákat. Vennék...

Szeretnék kiskutyákat. Vennék egy szukát, de hogy csináljam hogy tenyésztés legyen belőle és nem szaporítás?

Figyelt kérdés
Van egy egészségügyi oltásokkal rendelkező chipes törzskönyves labrador kutyám.Szeretnék mellé egy szukát és pároztatni őket.Mostanság sokat olvasom a tenyésztési szabályokat tudtok valamit ajánlani hogy a tenyésztésből ne szaporítás legyen?

2013. nov. 12. 16:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%

Szia!

Te most csak olyan válaszokat fogsz kapni hogy ne szaporítsd a kutyádat,ivartalanítsd,fogadj örökbe.Talán lesz egy két ember aki csak céloz rá,vagy nem is mondja.Nem sértésként mondom senkinek,de ez lesz.Tudom,minden ellés rövidíti az életét,csak szenved a kutya,ő nem tud ilyenkor ellenkezni,ezzel tisztában vagyok.Én se szeretem a rossz körülmények közt tartott "mi a nyavajának született" kölyköket látni.De ha nem mi segítünk akkor majd utána néz ha szeretné a dolgot.

Kérdező:Én mondjuk segíteni nem tudok,ezt nem tagadom,de szerettem volna ezt elmondani.

Többiek: Nem akarok veszekedést provokálni,de nem tudtok ellene mit tenni.

2013. nov. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy ne csináld, mert a tenyésztésnek nem az a lényege, hogy valaki kiskutyákat szeretne.
2013. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
értem.
2013. nov. 12. 16:38
 4/19 A kérdező kommentje:
Ha valaki vesz a tenyésztőtől egy gyönyörű kan kutyát és egy másik alomból egy gyönyörű szuka kutyát(akik "kiegyensúlyozzák" egymást) és kiállításokra viszi őket.Megegyez a tenyésztővel,és ha kölykök születnek a megfelelő helyet biztosítja nekik,majd a tenyésztő adja el törzskönyvesen a kutyákat.Ez most szaporítás vagy tenyésztés?
2013. nov. 12. 16:39
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Ez összetett dolog. Szerintem keresd meg a kutyád tenyésztőjét, biztosan segíteni fog, hogy egyáltalán érdemes-e a kanoddal tenyészteni, segíthet hozzá szukát választani, meg úgy általában mindenben tud segíteni, legalábbis ha ő maga is rendes tenyésztő, mert azért ugye törzskönyves szaporító is van nem kevés.
2013. nov. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!:)
2013. nov. 12. 16:47
 7/19 sippara ***** válasza:
94%

Még mindig szaporítás.


A legfontosabb dolog, amit "be kell szerezned" ahhoz, hogy tenyésztésnek hívhasd, amit csinálsz, egy TENYÉSZCÉL. Ha ez megvan (tehát tudod, hogy pontosan milyen is - küllemre, mozgásra, "személyiségre" - a te álomlabradorod), akkor elkezdesz gőzerővel tanulni, méghozzá genetikát. Ha már úgy érzed, semmit sem tudsz az egészről, akkor közel jársz :) Ha ez is megvan, elkezded tanulmányozni a saját fajtádat a kialakulásának történetétől a mai vonalakig. Ha ez is megvan, akkor kapsz egy nagyjából pontos képet arról, kit-kivel kéne "összerakni", mely vonalak hordozzák a számodra fontos tulajdonságokat. Ekkor előveszed a genetikatudásodat, keresel egy megfelelő szülőktől származó, adott tulajdonságokat megfelelően örökítő kant (minimális az esélye, hogy a meglévő kutyád lesz az), keresel hozzá egy hasonló kvalitásokkal rendelkező szukát, mindkettővel kiállításokra jársz, hogy megtudd, ténylegesen megfelelnek-e az elvárásaidnak, aztán tenyészszemlét csináltatsz mindkét egyednek, ha mindketten megfeleltek, leszűreted őket a fajta gyakori öröklődő betegségeire, és lehozod az első almot. Aztán rájössz, hogy mégsem jó így, és kezded az egészet elölről. EZ a tenyésztés :)


Ha bármiben hülyeséget mondtam volna, majd jön Akiteki, Theia, meg a többi tenyésztő, és kijavítanak - hadd tanuljak én is egy kicsit :)

2013. nov. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod ezeket amiket írtál nagyon hasznosak számomra és már el is kezdtem!Megkérdezhetem hogy nektek mi a neve a tenyészeteknek,rákeresnék az interneten. még egyszer kösz!:)
2013. nov. 12. 17:13
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
A tenyésztők nagyrészt nem a saját kanjukkal fedeznek be, mivel annak kicsi az esélye, hogy az a párosítás megfelelő lenne...
2013. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Akiteki ***** válasza:
94%

Mindenkinek kell egy mentor a kezdéshez, hogy ne a saját tudatlansága áldozata legyen. Ha a szuka tenyésztője úgy látja, hogy érdemes ezzel a párosítással foglalkozni, akkor hallgatni kell rá. De aztán ne csinálj 5 ugyanolyan almot csak azért, mert van otthon kan meg szuka.

Igaz, hogy az ember általában nem a saját kanját használja, de ennek nem az az oka, hogy nem lenne megfelelő, hanem általában az ember beleszeret egy másik kutyába, akitől szeretne kiskutyát, vagy épp olyan kennel, hogy nincs otthon kan, mert macerás a tüzeléskor elkülöníteni. De ha van otthon egy szép kan, aki még illik is valamelyik szukához, hát hülye lennék nem kihasználni.

2013. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!