Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot vegyek az allergi...

Milyen tápot vegyek az allergiás kistestű kutyámnak?

Figyelt kérdés

Próbáltuk a select goldot,a royalt,az ecunaubat->nem tudom,h kell leírni:)..

Egyik sem jó!

Am egy yorkiról lenne szó!

Sok táptól még el is hízott..

Állandóan vakarja a fülét,meg mindenét,a doki azt mondta allergia,de amiket ajánlott táp egyik sem jó!

Ja és még egy kérdés?

Milyen löttyös(konzervet) kaját adtok a kutyátoknak,és milyen sűrűn??Naponta ,2naponta?

Minél több választ!

KÖsziiii


2009. nov. 18. 06:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Acana-t vagy az Orijent.Én nem adok a kutyámnak semmijen konzervet mert hasmenése van tölle.
2009. nov. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia

én is az acanát ajánlom abból van speciális fajta allergiás kutyusoknak, de általában a yorkik a csirkés dolgokra bírnak allergiás tüneteket kiváltani, ezért ezt kerüld, nálunk most az acana bárányos-rizses és az orije 6 halas a menő amióta ezt eszi megszűnt a vakarózás nálunk is fülét nyakát amit ért vakart szóval biztos a táp a hibás.

a konzervet ha nem muszáj ne erőltesd egyrészt tápanyag tartalma szinte semmi 70-80 %-a víz nézz csak meg akár egy cesar konzit 4 % hús :S viszont tele van ízfokozóval rászokik a kutyus és a tápra finnyog

2009. nov. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szinte az összes tápban van csirkeliszt, mindegy hogy bárányos vagy egyéb van ráírva. A lényeg, hogy jó minőségű (acana,.. emítettek az előttem lévők több jó tápot) és lehetőleg halas táp legyen vagy eleve kajaérzékeny kutyák számára készült táp.

A konzervről az előttem szóló leírta a lényeget, tényleg ne erőltesd.

Az elhízással kapcsolatban: a yorki terrier, mozgasd minél többet, akkor ezt is kiküszöbölöd és ő is boldogabb lesz és a fáradságtól tündéri jó.

2009. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

egyáltalán mire allergiás?

csak ismert dolgot lehet kizárni a táplálkozásból.

2009. nov. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

jajj,bocsi azt elfelejtettem,csirkére allergiás:)

Akkor mindent összefoglalva ne adjak neki konzervet és tápból direkt allergiás kutyáknak valót?

Sokat sétál,mozog ő,de a volt egy idő mikor tápot és konzervet kapott akkor nagyon meghízott,aztán váltottunk és akkor vissza is fogyott!

2009. nov. 18. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:

így van kerüld a csirkés dolgokat, ha veszel tápot nézd meg az összetevőket lehetőleg szója mentes legyen de ez még a jobbik eset, az acana bárányos rizsese tökéletes, de van hipoallergén táp is természetesen.

és amit tapasztalatból írok hogy yorkinál kerüljétek az a Royal Canin összes változata... mi a fajta táppal etettük, annyi benne a protein hogy iszonyatosan nyújtja a kutyát ami sem az izületeinek sem a súlyának nem tesz jót...

2009. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én Yorkimnak nem allergiája volt, hanem Fülatkája!!! Még a tenyészetből hozta! Az állatorvos meg tudja állapítani, egyszerű mikroszkópos vizsgálattal. A kezelés utána 4 hét!

Az én Yorkim Purina Proplan senzitiv Puppy Lazacosat eszik, rá is van írva, hogy allergiára hajlamos kiskutyáknak!

2009. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!