Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beszoktatok avatkozni ha...

Beszoktatok avatkozni ha látjátok, hogy már sok a kutyátoknak a játék?

Figyelt kérdés
Amikor a kutyám alulra kerül és többen csipkedik játékból, egy idő után már csattog a fogával jelezve ,hogy már sok, de nem hagyják békén. Tegnap is hárman álltak felette és láttam ,hogy nem tetszik neki, de sosem tudom ,hogy közbe avatkozzak-e vagy ne. A többi kutya gazdája nem szólt egy szót sem, sőt még nevettek is ,hogy milyen vicces ,hogy nem tud kijönni. A másik ilyen szituáció ami engem idegesít ,de ezt általában hagyom ,hogy megoldja a kutya. Amikor ráugrálnak hátulról. Szuka kutyám van, egy hónapja tüzelt. Már a kanok nagy része nem érzi, de van egy kettő aki még ugrál. Olyankor általában elmegyünk inkább...de tegnap egy csapattal voltunk és nem mentünk el. A gazdája nem szólt a kutyára hagyta..Ilyenkor a kutyás etikett szerint mit kell tenni? Mi menjünk el? ..vagy neki kellene a kanra szólnia és ha nem hagyja abba akkor persze elmennénk hogy ne legyen feszültség..
2013. nov. 17. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Néha nem árt leállítani őket, mert hamar átfordulhat verekedésbe a játék. Nem árt odafigyelni, de ha a kutyád le akarta volna őket állítani, akkor biztosan meg tudta volna tenni. Úgy oda tudnak egymásnak szólni, hogy szokták venni a lapot.
2013. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 kiló a kutyám, mindenkivel jól kijön, de nem bandázós egyáltalán, egy öszeszagolás, és megy is a dolgára. Ennek ellenére rendszeresen megtörténik, hogy - zömében jóval nagyobb kutyák - páros lábbal ráugranak, rámancsolnak, sőt, sokszor meg is akarják hágni. Persze a gazdák meg mondják, hogy csak játszik a kutyájuk. Mikor már 50 méterre tovább sétálunk, és a másik kutya sz.rva a gazdája fejére folyamatosan jön utánunk, több odaszólás utána a kutyám részéről nem tágít, én be szoktam védeni a kutyám. Persze sokszor megkaptam, hogy én vagyok a nyomi kiskutyás gazdi. Hát lenne mit mondanom a kutyakommunikációról, meg a viszonyokról a kedves gazdának, de inkább lenyelem, és tovább sétálunk.
2013. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Nekem is van egy nagytestű kutyám, meglehetősen domináns is, de a hágást azonnal tiltom, akár kicsi, akár nagytestű kutyán próbálná. Szerencsére nem nagyon fordul elő. De elég szomorú, hogy több gazda nem szól rá ilyenkor a kutyájára.. fogalmuk sincs, hogy ezt miért kellene tiltani. Ebből meg az következik, hogy a kiskutyákat felkapkodják, amiből meg az, hogy a nagy zsákmánynak nézi és megy az egymásra köpködés. Szomorú....
2013. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

jaj. :D Ez vesszőparipa nálam. Be szoktam avatkozni, ha kell.

De ha valaki nem figyel a kutyájára, és nekem kell beavatkozni, legközelebb nem megyek oda ahhoz az illetőhöz.

Ha látom hogy a kiskutyám már fél , nem játszik, míg a másik "agresszívan" nyomul rá, akkor leállítom a másik kutyát. Ilyenkor reakció: sértődöttség, és az Ő kutyája csak játszani akar. Köszi, ezzel meg is van oldva. Az enyém kölyök 5 hónapos, és van ami sok neki, főleg egy nagyobb kutyától. De nyilván az nem fontos, csak hogy xy kutyája jól szórakozzon. Ez így elég egyoldalú, és nem tartanak tiszteletben minket... megjegyzem az ilyen embereket

2013. nov. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hátulról ráugrálást pedig, aki hagyja, na ahhoz végképp nem megyek oda, de el sem engedem a kutyám, míg ott vannak.

Van egy ilyen kutya pl, kanokra, szukákra, mindenkire ráugrál. GAzdájának mondom, hogy talán reagáljon már. Erre elhaló hangon, de felháborodva: hát szóljak rá én, mert ő karbatett kézzel ácsorogna inkább... hát bmeg.

2013. nov. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez hogy hárman ráállnak és nem engedik, ez nem játék, hanem valami más. Én nem tolerálok semmi olyan akciót, ami nem 1v1 úgymond. Az hogy kergetőznek, megvan a mozgásterük, úgy rendben van. De ha teljesen elveszik a mozgásterét, az más... legalábbis szerintem.

Úgyhogy nyugodtan avatkozz be. Tapasztalatom szerint a legtöbb gazdi lemegy bambul, cigizik sörözik vagy vihog olyan dolgokon, amiken konkrétan nem kéne. Szórakozás, és öröm is kutyát tartani, de folyamatos munka is, és feltételez némi alap intelligenciát a gazdi részéről is.

Ne lepődj meg hogy ez sokakból hiányzik.

2013. nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Pl van egy illető, akinek a kutyája hihetetlen neveletlen. Nem rohan el, nem agresszív, viszont nincs szocializálva szerintem. Akkor tud jól játszani a kiskutyámmal, ha végig figyelek. Neki a játék annyi, hogy ráveti magát, marja, majd egyre durvábban. Mást nem tud csinálni sajnos.

Nos, múltkor ez a kutya, és két másik kezdte volna ezt a ráállós műsort a kiskutyámmal. Mentünk onnan. Különösebben nem érdekel, hogy néznek, mit szólnak vagy mondanak rólam.

2013. nov. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én csak a másik oldalról tudok hozzászólni. 8 hónapos szukám van elég hiperaktív és rámenős. Soha nem hagyom felügyelet nélkül, ha egy gyengébb kutyával játszik,inkább a másik kutyáját figyelem, hogy mikor lesz neki kellemetlen a játék és akkor leállítom a játékot vagy ha elkerüli a kutyámat nem engedem oda. Ha fordítva lenne én nem féltem az enyémet megvédi magát, persze amíg játékról van szó. Egyszerűen akik a te eseteden nevettek nem értenek a kutyákhoz, nem ismerik a jelzéseiket. Ez a felugrálós dolog meg egyszerűen ciki, hogy valaki ezt megengedi a kutyájának. Én is találkoztam egy igen nagyképű gazdival, megálltunk beszélgetni mert ugyan olyan fajtájú kutyája volt mint nekem, póráz nélkül sétált, elsőre jól neveltnek tűnt aztán jött egy másik kutya is és arra ráugrott (két kan volt), a gazdája ránézett és simán beszélt tovább velem, rá sem szólt semmi még akkor sem mikor a másik már megmorogta... Nekem volt kellemetlen, hogy akkora képpel méregeti az enyémet, közben az övé meg simán ledominál egy másikat.
2013. nov. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha tüzel,nem szabad kutyák közé vinni,mert teljesen megvadíthatja a kanokat,szép kis verekedést robbanthat ki stb.Ha pedig már zavaró a többi kutya,vagy jelzed a gazdiknak,vagy lekapcsolod a tolakodó ebeket.Én pl.besétálok a közeledő kutya és a kutyám közé,a többi gazda észre sem veszi.
2013. nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kan kutyám van. Egyik alkalommal sétáltunk a belvárosban szépen, pórázon. Egy kisbolt előtt mentünk el, ott volt egy kan pumi. Fogta magát és azonnal ráugrott az én kutyámra, dominált. Semmi szagolás, ismerkedés, egyből ráugrott. Pórázostul nem tudtam kihúzni a kutyámat alóla!! A kedves gazda meg csak röhögött.

No ekkor lett tele a hócipőm: konkrétan a lábammal tessékeltem le a pumit a kutyámról, a gazdinak meg beolvastam egy hosszadalmasat. Következő alkalommal mégis ez volt, de akkor már a kutyám elzavarta a pumit, de az ennek ellenére még jó 10 méteren keresztül jött utánunk. Nos, azóta a kutyám csak 1-2 másik kutyának tűri, hogy ráugorjon (legyen az kan vagy szuka). A legtöbbet ezzel a hisztis kitörő hangon elzavarja. Szinte soha senki nem szól rá a saját kutyájára emiatt, és még én érzem magam kicsit sz@rul, mert volt már rá példa, hogy a kutyámnak emiatt ment neki a másik.... mert az enyém elzavarta.


Szerintem ha már egy-másfél hónapja nem tüzel a kutyád, akkor nem kell elmennetek. Nekem is volt szuka kutyám, abban a hónapban, amikor tüzelt, mindig pórázon sétáltunk, kivétel nélkül. Ha kell, én a mai napig lezavarom a másik ebet a kutyámról. Ugyan úgy az enyémet is, ha netán ő ugrálna fel, bár ilyen egy évben vagy 3x ha van.

2013. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!