Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beszoktatok avatkozni ha...

Beszoktatok avatkozni ha látjátok, hogy már sok a kutyátoknak a játék?

Figyelt kérdés
Amikor a kutyám alulra kerül és többen csipkedik játékból, egy idő után már csattog a fogával jelezve ,hogy már sok, de nem hagyják békén. Tegnap is hárman álltak felette és láttam ,hogy nem tetszik neki, de sosem tudom ,hogy közbe avatkozzak-e vagy ne. A többi kutya gazdája nem szólt egy szót sem, sőt még nevettek is ,hogy milyen vicces ,hogy nem tud kijönni. A másik ilyen szituáció ami engem idegesít ,de ezt általában hagyom ,hogy megoldja a kutya. Amikor ráugrálnak hátulról. Szuka kutyám van, egy hónapja tüzelt. Már a kanok nagy része nem érzi, de van egy kettő aki még ugrál. Olyankor általában elmegyünk inkább...de tegnap egy csapattal voltunk és nem mentünk el. A gazdája nem szólt a kutyára hagyta..Ilyenkor a kutyás etikett szerint mit kell tenni? Mi menjünk el? ..vagy neki kellene a kanra szólnia és ha nem hagyja abba akkor persze elmennénk hogy ne legyen feszültség..
2013. nov. 17. 21:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már egy helyen vannak, akkor igenis szólni kell, bár elég nagy tahóság ha egy gazda nem veszi észre a kutyáján...


Nekem 3 és fél éves kistestű kutyám van. Vígan elvan a kutyák között, de bizony nem díjazza, ha hebrencs kölyök ugrál rajta - szerintem semelyik felnött kutya nem - de nem ugrik neki, hanem ráugat, hogy tessék befejezni, ha a kölyök nem veszi a lapot és a gazdája éppen a futi végén lepcsel akkor bizony én is rászólók, hogy nem szabad, de ilynekor az én kutyám már megy is tovább, tehát kerüli a konfliktust.

Pár hete pont történt egy kicsit vadabb eset.

Kölyökkutya ugrált, levakarhatatlanul, egyre szemtelenebb módon az én kutyám simán jelezte, hogy elég öcsi, söprés, és mentünk tovább, de a kis lüke csak nyomult. Már éppen kiértünk a futi kapujában toporgott a kutyám, mikor megjelent egy nagyobb, idősebb kutya és mint kiderült ezzel a kiskölyökkel lakik együtt. A kutya benyomult és ketten macerálták az enyémet olyan szinten, hogy bizony ki kellett kapnom a szituációból, mert a gazdára nem hallgattak és félő volt hogy az enyém húzza a rövidebbet.

Egy másodperc alatt kikaptam és kilógattam a kerítésen. A gazdája akkor tudta csak lefogni az övét.

Tipikus falkaviselkedést produkáltak.

2013. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem közepes testű kutyám van, én mindig tiltom, ha többen mennek rá egyre. Először szólok a gazdáknak, ha leszarják, intézkedem én. Én vagyok a falkavezér, tehát ha úgy érzem a kutyám kellemetlenül érzi magát, kötelességem megvédeni. Persze nem kapom fel, vicces is lenne egy lassan 30 kilós döggel. Ha szóval nem megy, akkor rácsapok egyet a seggükre pórázzal. Ez nem fáj, viszont már a hangra is összekapják magukat.
2013. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Koszonom,hogy irtatok. En is igy szoktam viselkedni altalaban ( jo meg sokszor nem vagyok annyira hatarozott de igyrkszem)..tok jo hogy leirtatok hogy tobben is kozbeavatkoztok..sokszor ram is nez a kutyam mintha varna hogy csinaljak valamit. Ez a gazda akirol irtam meg meg is magyarazta hogy direkt nem szol neki, ne izguljak nem d#gni akar ( nem tudom honnan tudja ) Ez olyan rossz..tok jo volt az a tarsasag akivel voltunk, jot jatszottak amig meg nem erkezett az ugralos. Egyebkent en sem veszem le a szemem roluk soha. Azt hittem hogy tulaggodom mert a tobbiek beszelgetnek mindig..en meg mondat kozben a kutyam utan kialtok ha esetleg valami olyan van. Kar hogy ezzel a sokan nem igy vannak. 5 honap alatt mult heten talalkoztunk egy olyan gazdival eloszor aki egy fel perc utan kerdezte hogy sok mar a kutyamnak..mondtam amikor mar igen es akkor el is mentek. Ha a legutobbi esetre gondolok amit fent leirtam a foldrekenyszeritesrol mindig rosszul erzem magam..olyan mintza cserben hagytam volna szegenyt..Egyebkent kozepestestu az enyem.
2013. nov. 18. 22:11
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor elrebbentem a játszótársakat, a sajátomat behívom láb mellé. Aztán vissza engedem játszani. Ha visszamegy bunyózni, akkor utána nem avatkozom bele. Egyszer megmentem, de ha "kéri a pofont" akkor nem fogom minden szituban megvédeni. Most fél éves, ha sok neki egy kutya automatikusan jön mellém. Ha belefér még neki egy kis durvulás, akkor nem jön lábhoz, csak fut egy kerülő kört.
2013. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen, ha úgy látom gáz van, beavatkozom. Főleg amikor az enyém balhézik. De akkor is, amikor őt gyepálják, viszont akkor később.


Én semmilyen formában nem tolerálom a párzó mozdulatokat a kutyámtól, és más kutyájától sem. Ezért azonnal fenyegetően lépek fel, ha meglátom. Az enyém is szuka, de mindenkit elzavar "hátulról". Ha nem szól a másik gazdája, akkor szólok neki, hogy ugyan, szóljon már. Ha ekkor sem teszi meg a megfelelő lépéseket akkor konkrétan berúgom a kutyát a sajátomról. Lehet, hogy ez durván hangzik, de ahogy az én kutyám sem mászik rá másra, az enyémre se másszanak. Különben ez ritka, de volt már rá példa. Az enyém lerendezi simán.

2013. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ja, a méret. Nagytestűek, 48 kilósak vagyunk.
2013. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!