Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korához képest pici? Baj van...

Korához képest pici? Baj van az étrenddel?

Figyelt kérdés

2 nap múlva lesz 4 hónapos az argentin dog szukám. Korábban volt egy hasonló kérdésem, de most nem találom. Napi háromszor kap enni, hajnalban csak száraztápot, Happy Dog Puppy-t adok neki (rózsaszín csomagolású), kora délután szintén száraz+néha egy kis konzi. Este általában rizst kap, husival (csont nélkül) répával, éppen amit csinálok neki. A tápadagoló szerint egy etetés 195 gramm kell, hogy legyen, 10 kilós koráig.

Egy hete kapott oltást, akkor megmérte a doki, 7 kg volt. Nem vékony egyébként, átlagos alakja van. Étvágya hatalmas. Napi 4-5x megyünk el sétálni, ebből 2x1,5-2 óra futtató, más kölyökkutyákkal játszik. Aktív, de nem az az agyonpörgős típus.


Szívesen fogadok bármilyen tanácsot az etetéssel kapcsolatban, mert szerintem kicsi a korához képest. Akár a barf-ra is átállnék vele, csak nem tudok egy étrendet összeállítani.


2013. nov. 18. 15:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

nem akarlak megbántani, de biztos fajtatiszta?

nekem a lábai nagyon vékonynak tűnnek, bár nem vagyok argentin dog prof, de sztem egy nagytestűnek ennél vastagabb a lába

2013. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

első ránézésre olyan, mintha egy staffi és egy dogo szerelemgyereke lenne.

szerintem kevés a 7, de még a 9 kiló is.

2013. nov. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Torzskonyvezett kutya. Lattam a szulei torzskonyvet is, nem egy videki szaporitoteleprol vettem papirok nelkul, 10 ezerert.
2013. nov. 18. 22:21
 14/26 anonim ***** válasza:
eléggé könnyű csontozatú kiskutya. Igy a méretéhez képes a sulya teljesen jó. Nekem azért a fura, mert a dobik 16 hetesen ennél jóval többet nyomnak.
2013. nov. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

11-12es vagyok, tényleg nem akartam meggyanúsítani a kutyusod.

végül is lehet, hogy az alomtesók dominánsabbak voltak és többet szopiztak.

meg szuka, így a vékonyabb csontozat is teljesen logikus.


az etetéséhez következő tanácsaim lennének:

hogyha tápozol, akkor állapodj meg egynél, nem jó keverni a tápokat.

az én választásom a josera kids lenne.

nagytestűmet ezzel neveltem.

az adagolási táblázat csak útmutató, ha ilyen becsületesen sokat mozgatod, szerintem adhatsz neki nyugodtan picivel több tápot.

pár napon beül úgy is látod, ha kicsit több van rajta, akkor vissza tudsz venni belőle.


ha nyers etetésre állnál át, az is biztos hamar be fog jönni a kutyusnak, bár a dokik véleménye elég megoszló nyers etetés terén.

én jelenleg nem rendelkezem olyan körülményekkel, mint nagy fagyasztó és idő, de lehet, hogy ha ezek meglennének megpróbálnám.

(bár őszintén megmondom, van egy fontos kérdésem, amire még a BARF-osok sem válaszoltak, ez is vissza tartana)


ami még fontos a rendszeres féregprevenció.


remélem tudtam segíteni.

2013. nov. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
pár hét múlva tegyél fel új képeket!
2013. nov. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

a kövi képet próbáld úgy csinálni, hogy teljesen oldalról látszódjon.

a második képed kicsit féloldalas, ami a fejét nagyítja.

2013. nov. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nagyon szép kutyus, arányosnak is tűnik, de tényleg pici. Az én vizslám 7 hetesen volt 7 kg. (Mondjuk ő meg vizslának nagy lesz) Érdemes lenne a tenyésztőtől tanácsot kérni, végülis Ő tuti sokat tud az argentin dogokról. Lehet másik tápot ajánl, vagy vitamint vagy semmit, mert rendben vagytok. Érdemes ilyenkor fajtaszakértővel beszélni.
2013. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, írtam a tenyésztőnek is, remélem hamar válaszol.


Csináltam róla megint képeket, amint egy 6 kilós francia bulldoggal játszik, aki amúgy vele egyidős. Az első linkelt kép 1 hete készült, a játszósok pedig most. Éhgyomorra játszott, kicsit be van horpadva, de ez normális szerintem.


[link]


[link]


[link]


Most már kíváncsi vagyok mit mondotok.

2013. nov. 19. 16:20
 20/26 anonim ***** válasza:
A játszós képek alapján, nehéz elhinni, hogy csak 1 kg van közöttük. Egész normális 4 hónapos kutyának látszik. Biztos 7kg?
2013. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!