Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Döntésképtelen vagyok, melyik...

Döntésképtelen vagyok, melyik suliba menjünk?

Figyelt kérdés
Közeli sulit szeretnék, Újpestiek vagyunk. Eddig a tükörsuliba akartunk menni, de most nem tudom. Elbizonytalanodtam. Sok rosszat hallottam. A Cerbis "főnökasszonnyal" volt egy személyes összetűzésem, így az kilőve. Valami más van esetleg? Még csak oviba vinném a kora miatt, de majd suliba is szeretnénk mindenképpen. Nem akadály az ár, ha jól tudom a tükör az egyik legdrágább, és már azzal a pénzzel számoltam.
2013. nov. 18. 21:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
A tüköriskolákat nagyon dicsérik mostanában. A Cerberosban muszáj ahhoz az oktatóhoz menni?
2013. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Úgy tudom nem csak oktató, hanem az egyik alapító. Ahogy mások mesélték, mindig valahol jelen van, nekem meg nincs kedvem hozzá, mert kivételes agressziót vált ki belőlem:)


Csúnyán átvert lényegében, azt sem akarom, hogy a pénzem az ő zsebébe kerüljön.

2013. nov. 18. 21:58
 3/24 anonim ***** válasza:
Az nem kerül semmibe, ha elmész egy Tükör iskolába és megnézel egy foglalkozást meg beszélgetsz az oktatókkal. Persze, hogy nem jön be mindenkinek, így hallhatsz rosszakat is, de ne kizárólag mások tapasztalatai alapján dönts, hanem szerezz saját tapasztalatot!
2013. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Mi rosszat hallottál? Hol hallottad? Ki mehetsz nyugotan bármelyik tükörsulira kutya nélkül is körbenézni. Ha nem tetszik persze nem kötelező :)

Ott van az alfa meg a topmancs is azok se olyan rosszak állítólag.

2013. nov. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát...én voltam tükrös oviban, végül nem hozzájuk mentem suliba. Egy dolgot sajnálok csak, hogy ezzel kb kihagytuk a klubokat náluk, amik viszont jók.

(csak akkor mehetsz hozzájuk klubra, ha ott végezted el a kutyával együtt az alapfokút és a középfokút)

Engem a hozzáállás riasztott el, kb úgy kezeltek mint aki gyengeelméjű, és azt se tudja a kutya melyik végén kakil. Ha valami nem tetszett a módszerből, vagy nem értettél vele egyet, akkor udvariasan próbálták bebizonyítani, hogy te ehhez bizony nem értesz, mert hogy itt az oktatóknak milyen szuper kutyáik vannak, ergo csak jó lehet ez a módszer.

Most szüneteltetjük egy ideig a kutyasulit, még nem tudom, hogy hova megyünk középfokra.

2013. nov. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

[link]

Garantáltan jó arc és hozzáértő oktatók, nézz el hozzájuk :)

2013. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Az Alfa nem rossz suli, mi Angyalföldre jártunk.

Ugyanúgy póráz nélkül, klikkerrel dolgoznak.

2013. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Az Akela nekem is szimpatikus, csak tőlünk túl messze van.


Ha tökkezdő vagy, akkor a tükör suli jó kiindulópont, mert jól átadnak egy csomó dolgot.


De nyitott szemmel kell járni, figyelni kell, hogy a kutyáddal hogy boldogulsz a különböző módszerekkel a magánéletben (nem a suliban :)), mert pl nekünk a tükör módszer annyira nem felelt meg, egy csomó embernek meg igen.

S hidd el, nem véletlenül magyaráznak annyira szájbarágósan. xD


Az nem baj egyébként, ha több ovit kipróbálsz, kutyával együtt. Mi is anno legalább 3 helyen voltunk, s a kutyám egy idegen suliban is ugyanúgy viselkedik, mert már kölyökként szembesült azzal, hogy bizony több is van. :) Mások ezért külön eljárnak idegenpályázni.

2013. nov. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Jah arról kissé megfeledkeztem, hogy te OVIBA akarsz menni.

Oviba ne tükör suliba menj. Azért ne, mert ott (vagy legalábbis a Népszigetin) a kölyköket habitus szerint csoportokra bontják. Ezzel viszont leginkább a saját dolgukat könnyítik meg, a kölykök szocializációját nem segítik ezzel (pedig az ovi lényege még ez). Olyan suliba menj, ahol folyik gazdaképzés, a kiskutyák pedig össze vannak eresztve, az oktatók pedig figyelnek is rájuk, így biztosítva, hogy pl egy félénkebb kölyök kontrollált körülmények között találkozhasson egy magabiztosabbal, és fordítva.

2013. nov. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nekem bevált a Tükör suli,de ez tényleg gazda függő,mint mindegyik más.Szerintem meg kellene nézni,milyen,beszélgetni oktatókkal és ha szimpatikus,lehet vinni.
2013. nov. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!