Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vakaródzás?!

Viki_szabo kérdése:

Kutya vakaródzás?!

Figyelt kérdés

A kutyám kb. egy hete elég sokat vakaródzik. Hirtelen leül, oda kap vakarja, meg rágja magát. Főleg a két oldalát meg a combját, és a farka tövét. Bolhája nincsen, van rajta bolha nyakörv és amióta így vakaródzik többször át fésültem ilyen bolha fésűvel és nem találtam semmit. Viszont ilyen kis fehér por szemcsék vannak a szőrén. Mintha korpás vagy száraz lenne bőre?

Mi lehet a viszketés oka? Vigyem esetleg orvoshoz? Vagy valamit keressek az állat patikába?


2013. nov. 18. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez ilyen korpa szerűség, minekünk az állatorvos azt mondta fürdessük meg :)
2013. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Új tápot eszik?


Korpásodás lehet a táptól is,de ilyen odakapósan általában vmi élősködő miatt vakarózik.Szerintem vidd el dokihoz,bolhán kívül lehet még jó pár más is.

2013. nov. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
2-es véleményét osztom. Az odakapós vakarózást élősködő okozza. A száraz bőrre vagy valami jó minőségű vitamín, vagy lazac olaj kellene, esetleg mind a kettő.
2013. nov. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem kap semmi új tápot, csak gondolkozom rajta. Azt olvastam hogy Darling meg efféle száraz tápok semmit nem érnek, azért szeretnék valami jobbat venni neki. Nem tudom, hogy esetleg hogy került bele élősködő ha tényleg az a baja, mert legtöbb idejét a házban tölti és mostanában nem volt sétálni, csak a kertben futkározik.
2013. nov. 19. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Macskától kezdve a sünökön át,még a mókus is terjeszt mindenféle dolgot,és a kertben meg is élnek ezek :)


Vigyétek el a dokihoz,mert nem hinném,hogy magától viszket.

Lehet pl. atka is vagy rüh,tetű..

2013. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!