Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi szűrések pontosan...

Az alábbi szűrések pontosan mit takarnak?

Figyelt kérdés

HD - ez tudom, h a csípő

ED - könyök?

Hearth - szív (ezt UH-val vagy EKG-val, vagy hogyan nézik?)

Patellas - gondolom a térd


Az alábbi 3-at egyáltalán nem tudom :)


PRA/CERF -

KCS/CERF -

PLL/CERF -



2013. nov. 19. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
PRA - progresszív retina atrófia, egy szembetegség
2013. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ED: igen, könyökizületi diszplázia

A szívet inkább EKG-val szokták nézni, de ha gyanús valamilyen betegségre, ami a szív alakjának megváltozásával jár, vagy a billentyűk rendellenességeivel kapcsolatos, akkor UH-gal is.

Patella: igen, térdkalács


PRA: progresszív retina atrófia

KCS: száraz szembetegség

PLL: elsődleges (szem)lencse luxáció

2013. nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

És az utolsó 3 szem probléma milyen betegséget okozhat?

2013. nov. 19. 11:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha vkinél előjönnek ezek a betegségek, miben mutatkoznak meg, kezelhető-e műtéttel v ilyenek...
2013. nov. 19. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A PRA-tól fokozatosan megvakul. Igazából jelenleg nincs rá gyógymód. A megelőzés az egyetlen, vagyis nem tenyészteni a PRA-val érintett egyedeket.

A KCS az karban tartható, de élete végéig minden nap kezelni kell a szemét. A betegség során nem termelődik megfelelő mennyiségű könny, és ezért száraz a kutya szeme, erősen váladékozik, pigmentálódhat.

A PLL-nél létezik műtét, de az borzalmasan drága, protézist be lehet ültetni a szembe, de Magyarországon szerintem 2, vagy maximum 3 helyen végzik el. Elmozdul a szemlencse, irritálja a szem többi belső részét, de a tünetek sok mindentől függenek, főleg attól, hogy merre mozdul el a lencse, mennyi ideig marad kezeletlenül az elváltozás. De súlyos következményekkel kell számolni.

2013. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezek tényleg komoly betegségek :(

A PRA szűréshez kell vmilyen speciális berendezés vagy azt hogyan szűrik?

2013. nov. 19. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Minimum egy oftalmoszkóp kell, elvileg vannak DNS tesztek is, de nem tudom, ezek elérhetőek-e már Magyarországon. Létezik ERG is.
2013. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm!

Utána járok akkor, hogy felénk melyik dokinál van ilyen berendezés. Szerintem ezt a szűrést még megcsináltatom neki.

2013. nov. 19. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!