Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyáim...

Mit csináljak ha a kutyáim nem tudják eldönteni az egymás közti rangsort?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén,hogy a családunknak és nekem is volt már egyszerre több kutyánk.

Mindig,kivétel nélkül a koruk alapján dőlt el a rangsort, aki elsőnek jött az volt a főnök.Meghalt, jött a második legidősebb ő lett a főnök.


Most viszont 3 kutyám van, mindhárom nőstény, egy tacskó a legidősebb, ő (volt) a főnök.Lett egy keverék kistestű kutyám, ő szó nélkül elfogadta a helyzetet.

Viszont van egy harmadik szintén keverék,a tacskónál valamivel nagyobb, így erősebb kutyám is aki teljes mértékben domináns, és hát ő nem fogadja el,hogy nem ő a főnök hármójuk közül.

Viszont a tacskó sem fogadja el,hogy letaszítsák az őt megillető posztról, s ugyan megvannak egymás mellett, de ha valami olyan helyzet alakul ki, akkor a nagyobbik kutya feldönti a tacskót és hanyatt fekteti,hogy ő a főnök.

Erre már volt példa, és harapni nem harapnak, de megy a vonyítás meg az ugatás ilyenkor.

Én pedig nem tudom mit csináljak?Hogy döntsem el én?

Többnyire a tacskó "provokálja" ki a harcot, mert rámorog az új kutyára az pedig nem díjazza ezt,hiszen önmagát véli a főnöknek.


2013. nov. 21. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Előrehozott választást irnak ki.
2013. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sippara ***** válasza:
65%

Idézgetem, hol a probléma:


"...aki elsőnek jött az volt a főnök."


"...jött a második legidősebb ő lett a főnök."


"ő (volt) a főnök"


NEKED kéne a "főnöknek" lenned. Az, hogy egymást közt eldöntik a rangsort, teljesen rendben van, de amint durva dominálás, morgás, visítás, agresszió kerül a képbe, tudnod kéne tiltani mindkettőt - amit meg is tudnál tenni, ha te lennél a "főnök" - mert ha a "főnök" mondja, hogy kuss van, akkor kuss van, ha cigánygyerekek potyognak is az égből.

2013. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ha te lennél a falkavezér,akkor nem kellene ilyenek miatt aggódnod.

Nem szabadna engedned,hogy összeverekedjenek,ha csak morognak meg ugatnak,az még nem akkora probléma,de ha folyamatosan ez megy,akkor neked kell rendet tenni.

Mindkettőt ugyanannyira "büntesd meg" érezzék,hogy mind a kettő felett te állsz.

2013. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es


EGYMÁS közt...tudod a részletek fontosak, ha én leírom,hogy "Én és a gonosz" akkor ne azt emeld ki,hogy "ÉN a GONOSZ"


Nekem sosem kellett azzal foglalkoznom,hogy egymást közt hogyan döntik el, hogy ki a főnök, mert egy munkahelyen is vagy TE mint alkalmazott, van mondjuk egy felettesed, van az igazgató és van a tulajdonos.

A tulajdonos leszarja,hogy ki a főnök, ha a cég működik.

Én is leszarom,hogy melyik kutya hol áll az egymás közti rangsorban, nekem mindegy, csak oldják meg ahogy eddig is tették.

Ha összekapnak én szétzavarom őket úgy hogy fülüket farkukat behúzva menekülnek a helyükre, és biztosíthatlak,hogy én vagyok a falkavezér mert minden úgy történik ahogy azt én akarom, nem a kutya dönt.

Csak mivel ezt a legegyszerűbb leírni,hogy "Há' nem te vagy a falkavezér" így gondolom más nem is jutott eszedbe mint ezt beírd.

Mivel sosem volt gondom azzal,hogy melyik kutya hol helyezkedik el, fogalmam sincs arról,hogy mit csináljak hogy ez végleg eldőljön, de erre persze nem kaptam választ viszont azt már tudom hogy nem én vagyok a főnök, persze nyilván egy olyantól aki névtelenül csettintett egyet és benyögte a jól bevált gyk-s szöveget.

2013. nov. 21. 18:08
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

De bameg, a kutyák a farkasfalkák hierarchiája szerint gondolkoznak (remélem feltünt hogy van némi közük a farkasokhoz), nem egy emberek által irányított cég szerint... -.- egy falkában az alfa a főnök, ő dirigál és tesz a falkája rendjéért, a többiek meg lapulnak mint szar a fűben.


pl az ivartalanítás sokat segítene, illetve kutyasuli

2013. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Így van! Legyél te a főnök és akkor majd te eldöntöd közöttük, hogy ki hol álljon!


Hozzáteszem: ha egyneműek a kutyák,akkor nem lesz könnyű dolgod, főleg, ha még dominánsak is.

2013. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sippara ***** válasza:

"Nekem sosem kellett azzal foglalkoznom,hogy egymást közt hogyan döntik el, hogy ki a főnök, mert egy munkahelyen is vagy TE mint alkalmazott, van mondjuk egy felettesed, van az igazgató és van a tulajdonos.

A tulajdonos leszarja,hogy ki a főnök, ha a cég működik."


Ez nem egy cég, ez egy falka.


"...minden úgy történik ahogy azt én akarom, nem a kutya dönt."


Akkor miért tetted fel a kérdést? Megerősíted az általad előnyben részesített kutya pozícióját, a kamaszt leállítod és kész.


"Csak mivel ezt a legegyszerűbb leírni,hogy "Há' nem te vagy a falkavezér" így gondolom más nem is jutott eszedbe mint ezt beírd."


Ha nem jut eszembe megfelelő válasz, egyszerűen nem írok. Azonban a te kérdésedet olvasva megfogalmazódott bennem az előző válasz, mert a leírásod alapján szerintem ez a probléma - arról, hogy a válaszom neked nem TETSZIK, sajnos nem tehetek.

2013. nov. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Kuss legyen mindkettőnek! Itt én vagyok a falkavezér!
2013. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ismerem a problémád, nálam is hasonló a szitu, csak már 6 éve tart, két szuka között. Az egyikőjük 9 éves elmult, ő a góré, a másik 6 mult, és az idősebb nevelte jóformán mikor megvettem. Mindig is az idősebb kutya volt a főnök, nagyon szépen összetartotta a falkát. (többen vannak). Amikor a "kicsi" 1 éves lett, nagyon csunyán nekiment a másiknak, iszonyat verekedés lett a vége, alig birtam őket szétszedni. Előtte is próbálkozott, de a mindig le lett állitva. Aztán bepróbálkozott szépen sorban a többi szukánál is. pedig mindig ő kapott büntetést, de nem használt. Én csak ugy tudtam megoldani a helyztetet, hogy ő teljesen külön van egy kannal, akivel jól elcseszegetik egymást, de a kantól tart. neked még szerencséd van, hogy nem tépik meg egymást. A helyedben azt büntetném, aki provokál, hátha használ.
2013. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
ki pontozott le? ő provokál. őt kell akkor büntetnem.
2013. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!