Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyáim...

Mit csináljak ha a kutyáim nem tudják eldönteni az egymás közti rangsort?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén,hogy a családunknak és nekem is volt már egyszerre több kutyánk.

Mindig,kivétel nélkül a koruk alapján dőlt el a rangsort, aki elsőnek jött az volt a főnök.Meghalt, jött a második legidősebb ő lett a főnök.


Most viszont 3 kutyám van, mindhárom nőstény, egy tacskó a legidősebb, ő (volt) a főnök.Lett egy keverék kistestű kutyám, ő szó nélkül elfogadta a helyzetet.

Viszont van egy harmadik szintén keverék,a tacskónál valamivel nagyobb, így erősebb kutyám is aki teljes mértékben domináns, és hát ő nem fogadja el,hogy nem ő a főnök hármójuk közül.

Viszont a tacskó sem fogadja el,hogy letaszítsák az őt megillető posztról, s ugyan megvannak egymás mellett, de ha valami olyan helyzet alakul ki, akkor a nagyobbik kutya feldönti a tacskót és hanyatt fekteti,hogy ő a főnök.

Erre már volt példa, és harapni nem harapnak, de megy a vonyítás meg az ugatás ilyenkor.

Én pedig nem tudom mit csináljak?Hogy döntsem el én?

Többnyire a tacskó "provokálja" ki a harcot, mert rámorog az új kutyára az pedig nem díjazza ezt,hiszen önmagát véli a főnöknek.


2013. nov. 21. 16:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki pontozta le 8-ast pedig igaza van. Persze, hogy alapból nem avatkozol bele a hierarchia kialakulásába. De ha veszekedésbe megy a dolog, akkor közbe kell lépni. Ez a gyakran emlegetett farkas falkában is így van. Időnként az alfa hím feltápászkodik és leoszt pár pofont. Elvileg Te vagy a felelős a csapatért és a veszekedés sérüléshez vezethet, amit nem engedhettek meg. És még itt hozzáteszem a nagyon neveletlen egyedeket el is űzheti a falkavezér...Szóval ha nagyon nem tudtok dűlőre jutni, vagy egy kiképző, vagy egy ivartalanítást érdemes bevetni.
2013. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!