Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvehetik a kutyámat egy...

Elvehetik a kutyámat egy ilyen Szervezeti-és Működési Szabályzat miatt? Egyáltalán mi történik egy ilyen bevezetésénél (fontos)?

Figyelt kérdés
másél éve élek egy lakásban, 10.emeleten. a lakás évekig üres volt és mikor ide költöztünk az alattunk lakó mindenfélével nekiállt üldözni minket, de már olyanokat kitalált, hogy hihetetlen. 1éves van egy kistestű kutyám, nincs vele gond, csendes(szomszédaim sokáig nem is vették észre), maximálisan ügyelek arra, hogy a lépcsőházban semmit se piszkítson, odakint is mindig felszedem utána piszkot. azonban most készülnek új SzMSz-t bevezetni, amely szerint: 3 ill többlakásos lakóépületben az eb tartásához, az érintett(azonos lépcsőházban lakók lakásonként 1 szavazattal) tulajdonosok ill bérlők 2/3os -ezen belül az ebtartással leginkább érintett(azonos, alatta, felette lévő szinten) lakók 2/3-os-hozzájárulása szükséges. ez visszamenőleg is érvényes? attól félek, hogy a rosszindulatú emberek, különösen az alattam lakó ellene szavazna és elveszik a kutyám. lehet ilyet csinálni? vagy az is benne van, h éakásonként 2 macska lehet, most akinek már 3 van, attól elvesznek 1et? nagyon meg vagyok ijedve, nem tudom hogyan működnek ezek a lakóházi szabályzatok.elnézést, hogy otthon kategóriában már feltettema kérdést, de ott nemigen kapok rá választ és talán itt többen tudják a választ. szóval az érdekel, hogy visszameőleg is érvénybe lép a szabály és aláírást kell gyűjtenem a kutyámért? különben kitesznek? én nem tudok hova menni és a kutyámat sem adom. előre is köszönöm!
2009. nov. 19. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:

a közvetlen szomszédoktól ( melletted lakók, és ha van rá lehetőség a házban más lakóktól is szerezz beleegyező aláírást ).

ha csak 1 kutyád van,azt tuti nem veszik el.

az alattad élő rossz szomszéd pedig üldözni fog amíg ott laksz,vagy amíg nem teszel ellene !!

jogodban áll 1 kutyával élni egy lakásban !

2009. nov. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy egy kutyával előre nem kell engedély, viszont ha panaszt tesz az alsó szomszéd, azaz ő kezdeményez, akkor az önkormányzat kérheti, hogy csináltass beleegyező nyilatkozatot, bármikor. Ez még csak nem is szmsz-től függ, hanem a "jószándékú" feljelentőktől...
2009. nov. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez társasházanként és önkormányzatonként változik.

DE! Visszamenőleg az ilyen szabályozások nem érvényesek.. Azért elmehetsz és az önkormányzatnál megkérdezheted ők többet fognak tudni, mint mi, elhiheted.

2009. nov. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!