Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elvehetik a kutyámat egy...

Elvehetik a kutyámat egy ilyen Szervezeti-és Működési Szabályzat miatt? Egyáltalán mi történik egy ilyen bevezetésénél (fontos)?

Figyelt kérdés
másél éve élek egy lakásban, 10.emeleten. a lakás évekig üres volt és mikor ide költöztünk az alattunk lakó mindenfélével nekiállt üldözni minket, de már olyanokat kitalált, hogy hihetetlen. 1éves van egy kistestű kutyám, nincs vele gond, csendes8szomszédaim sokáig nem is vették észre), maximálisan ügyelek arra, hogy a lépcsőházban semmit se piszkítson, odakint is mindig felszedem utána piszkot. azonban most készülnek új SzMSz-t bevezetni, amely szerint: 3 ill többlakásos lakóépületben az eb tartásához, az érintett(azonos lépcsőházban lakók lakásonként 1 szavazattal) tulajdonosok ill bérlők 2/3os -ezen belül az ebtartással leginkább érintett(azonos, alatta, felette lévő szinten) lakók 2/3-os-hozzájárulása szükséges. ez visszamenőleg is érvényes? attól félek, hogy a rosszindulatú emberek, különösen az alattam lakó ellene szavazna és elveszik a kutyám. lehet ilyet csinálni? vagy az is benne van, h éakásonként 2 macska lehet, most akinek már 3 van, attól elvesznek 1et? nagyon meg vagyok ijedve, nem tudom hogyn működnek ezek a lakóházi szabályzatok. előre is köszönöm!
2009. nov. 19. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem a kutyát veszik el, hanem neked kell vagy elküldeni vagy keresel másik lakást.
2009. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de főleg az érdekel, hogy visszamenőleg is érvényes az új szabályzat? tehát már meglévő tulajdonosok esetén is évényes? akkor majd nekem is aláírást kell gyűjtenem? nem adom a kutyámat, költözni pedig sem pénzem se semmim. amúgy másnak is van kutyája.
2009. nov. 19. 17:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyen határozatot nem hozhatnak, a társasház nem szabályozhatja a kutyatartást. A normális állattartás állampolgári jog. Szabályozhatja azt, hogy ne legyen zaj vagy piszok, de azt nem, hogy ne legyen kutya. Legfeljebb akkor, ha már annyi van egy lakásban, hogy közegészségügyi problémát okoz. Az állattartást a települési illetve kerületi önkormányzat szabályozza, egy társasház ezt nem írhatja felül. Egyébként az SZMSZ-t közgyűlésen kell megszavazni, ahol neked is van szavazati jogod, fel kell emelni a szavatokat, hogy ez törvénytelen. És végül, ha minden kötél szakad, mit gondolsz, betörnek a lakásodba és elrabolják a kutyát vagy kommandó áll a lépcsőházban, megragadják és viszik a sintértelepre, vagy hogy gondolod? Ő a te magántulajdonod.
2009. nov. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hallottam már olyat, hogy a lakóház kitiltotta a kutyákat mert egy öreg néni a lépcsőházba kakiltatta. igaz ez nem itt történt. de megtették. és egy eladó lakást nem vehetett meg egy imserősünk, mert kutyája volt. szerintem sem lehet ilyet csinálni. biztos van erre törvény, amit nem írhat felül egy SzMSz. és el is megyek szavazni róla, de én csak 1 szavazat vagyok sajnos.
2009. nov. 20. 08:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Különös, hogy néhány órán belül ugyanaz a kérdés merül fel két helyről, véletlenül a másikat is megtaláltam, amit te is. A kakilós esetben se a kutyát kell kitiltani, hanem a nénit megrendszabályozni. Ma utána is néztem a dolgoknak és határozottan álítom, hogy a társasháznak ilyen döntést hozni nincs joga, ha ezt mégis megteszik, - te mindenesetre feltétlenül vetesd jegyzőkönyvbe a tiltakozásodat - akkor azt bíróságon, azt hiszem 60 napon belül meg lehet támadni. Ha odáig fajul a dolog, tedd is meg. Egyik állampolgár nem korlátozhatja a másik tulajdonhoz való jogát, csak akkor, ha az ő joga sérül (pl harap a kutya.)Az állattartást az önkormányzat szabályozza, nem a társasház. Még alkotmánybírósági határozat is van erről 79/2006-os számmal, egy önkormányzat ugyanis a szomszédok beleegyezéséhez kötötte a kutyatartást és az ügy az Alkotmánybíróságra került. Íme egy rövid idézet. "Az állattartáshoz a szomszédok részéről megkövetelt hozzájárulással kapcsolatban az Alkotmánybíróság kimondta, hogy a széleskörűen megkövetelt előzetes írásbeli hozzájárulás aránytalan tulajdoni korlátozást jelenthet. Az Alkotmánybíróság álláspontja szerint az az előírás, amely az ebtartáshoz az ebtartó lakása alatti, feletti, illetve azonos szinten lakók lakók összességének előzetes írásbeli hozzájárulását követeli meg, aránytalanul korlátozza a tulajdonhoz való jogot."

Visszamenőleg pedig még ennél is nagyobb abszurdum. Szóval ne hagyd magad, nem vehetik el a te tulajdonodat, ha az nem sérti súlyosan mások érdekeit. Az, hogy ő utálja a kutyát, nem számít súlyos sérelemnek.

Legyél harcos, nem kell bedőlni gonosz, primitív, jogban járatlan alakoknak és számolj be, mi lett a közgyűlésen. (Priviben, mert ide biztos nem nézek vissza 2-3 napnál hosszabb idő elteltével.)

2009. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ, most kicsit megnyugodtam. semmiképpen sem fogom magam hagyni. a kutyám senkit sem bánt(egy tüneményes pincsi lány), szerintem sincsen joguk ilyen döntést hozni. az alattam lakót se zavarja(különben már emiatt is idejött volna kiabálni), szimplán bosszúból megcsinálná, hogy keresztbe tesz. külön köszönöm az ide vonatkozó törvényrészeket és határozatokat, én is pontosan utánanézek mindennek. és akkor az is biztos, hogy ezek felülírják a lakóház egyéni szabályait? mert ha igen, akkor előre jelezni fogom, hogy ez jogtalan így.
2009. nov. 20. 18:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy felülírják, Nagy Józsika lakatos, meg Kis Lujzika fodrász nem hozhat erősebb döntéseket, mint egy önkormányzat meg az állam, különös tekintettel az alkotmánybíróságra. Remélem, hogy ez csak vihar egy pohár vízben és maguk se gondolják komolyan (Addig nézd meg az önkormányzatod állattartási rendeletét, hogy legyen mire hivatkoznod.)Ha a közgyűlésen ezt meg akarják szavazni, akkor közöld a lakókkal, hogy ha megszavazzák, te egészen biztosan bírósághoz fordulsz, ahol ezt a törvénytelen határozatot (magántulajdonhoz való jog)érvényteleníteni fogják.

A pincsi a legbűbájosabb kutya a világon, ha lenne kutyusom, biztos, hogy az lenne. Régen nem szerettem, mert morcosnak gondoltam a pofija miatt, meg van amelyik ugatós, de amióta az utcán a lányommal "felszedtünk" egy pincsigazdás idős hölgyet és kedvtelésből hónapokig sétáltattuk a kutyusát, akit Pumuklinak hívtak, rájöttem, hogy nincs nála kedvesebb kutyafajta, annyira boldog volt mindig, mikor meglátott, majd' megszólalt. Sajnos elköltöztek, nagyon rossz néven vettem.

2009. nov. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

megkerestem a hatályos önkormányzati rendeletet, amely szerint 1 eb tartható minden további nélkül, amennyiben a lakók nyugalmát, magántulajdonát ill a közös tulajdont nem sérti. csak akkor kell a többiek hozzájárulása, ha valaki szám felett akar állatot tartani. természetesen fel fogok szólalni, hogy ez jogellenes, még akkoris, ha engem nem érintene, mivel visszamnőlegesen nem tehetnek semmit. mert ez nem azokat korlátozza, akik nem bírnak közösségben élni és zavarnak másokat, hanem azokat, akik normális emberek és ez felháborító.

egyébként a kutyusom egy tünemény. a mellettem lkók kedvesek és ők mondták, hogy soha sem hallani a hangját, még akkor sem, ha pár órára egyedül marad itthon, de amúgy ahova lehet visszük magunkkal, soha gond nem volt vele. csak sajnos az emberi rosszindulattól tartok, de nem fogom csak úgy hagyni. egyébként ezt leszámítva is tele van jogsértő, korlátozó szabályokkal az új SzMSz, nagyon felháborító. köszönöm mindenkinek a segítséget és a bíztatást!

2009. nov. 21. 08:09
 9/12 anonim ***** válasza:
Na, mi a helyzet, megvolt a közgyűlés? Látod, visszakerestelek, pedig 13 oldalt kellett visszalapoznom a válaszaimban.
2009. dec. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hello

nem, még nem, majd csak 10én lesz. de nyomoztam még egy kicsit é jelenleg semmilyem SzMSz nincs érvényben. a közösképviselet szerint ezért visszamenőleg nem léphet érvénybe. azt tanácsolták, hogy szólaljak fe a közgyűlésen, mivel ez csak tervezet, ezért módosítható. és mindenképpen meg is fogom tenni.

majd ide is megírom, hogy mi történt.

2009. dec. 7. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!