Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövidszőrű, közepes testű...

Rövidszőrű, közepes testű kutyáknak kell ruha télen?

Figyelt kérdés

Valamivel hosszabb a szőre, mint egy vizsláé, de még rövid szőrű kutyus. Lakásban lakik, ez lesz az első telünk.

Majd ha nagyon hideg lesz, és kiviszem, maradhatunk kinn hosszabban? Pl 2 óra futkározással, stb. Kell rá valami ruha?

Én nem adnék, de ismerősöm azt mondja, hogy ő biztos adna rá valamit, hogy ne fázzon meg, ne legyen beteg.

Méretét tekintve nagyobb valamivel, mint egy spániel.


Nyers etetéssel tartom, mellé kap olajat, zöldkagylót és vitaminokat, ha ez számít valamit. Mire beáll a téli hideg, olyan 8 hónapos lesz.



#zkr5
2013. nov. 22. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát azt majd úgyis látni fogod. Én például nem akartam ruhát adni az enyémre, de mikor azt láttam, hogy hóesésben szó szerint reszket a hidegtől már pár perc séta után, akkor elnyargaltam venni neki.
2013. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon meleg van a lakásban, és mikor kimentek nem igazán mozog, akkor nem árt rá egy meleg ruha. Ha viszont nincs 20-22 foknál több a lakásban (ugye radiátor mellé nem tesszük a fekhelyét), illetve a szabadban mozog, akkor nem kell, nem fog megfázni. Persze azért nem mindegy az sem, hogy mennyire erős az immunrendszere.
2013. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk sima szőrű foxink volt, és soha nem volt ruhája. Télen imádott a hóban hempergőzni. Eleve sétáláskor annyira aktív volt mindig, hogy esélye nem lett volna fázni. Szerintem próbáld ki a sétát először ruha nélkül, aztán ha látod, hogy fázik a kutyus, legközelebbre veszel/készítesz neki pulcsit.
2013. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk kizárólag kint tartott rövid szőrű vizslánk van, hírből sem ismeri a ruhát (furcsa is lenne egy aktívan vadászó kutyán...), és ugyan tény, hogy amikor hideg időben kibújik az óljából, akkor fázik meg reszket, de aztán elindulva hamar "bemelegszik". Egyedül azt nem szereti, ha nagyon esik az eső.
2013. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es!


Azért tök más egy kint tartott kutya és egy bent tartott. Az én rövidszőrűm 3 évig kinti kutya volt, akkor neki sem volt ruhája, de mióta benti kutya, azóta van.

2013. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi. Kipróbálom akkor először azt, hogy gyorsan megyünk a parkba, ahol elengedem... ott nem áll meg akkor sem ha több órát vagyunk lenn. Aztán, meglátjuk

Igazából abban bízom, nem lesz ilyen nyüzüge kutya akire ruha kell, elég furán nézne ki. xd

2013. nov. 22. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:

a kutyán látni, ha fázik, remeg, vacog.


nekem van egy agaram is, annak se vettem ruhát évekig, mert nem fázott télen sem, pedig benti kutya. akkor vettem neki először kabátkát, amikor olyan volt a helyzet, hogy télen nagy séta előtt és után kint úgy fél órát várnia kellett, akkor fázott, akkor feladtam rá, de azon kívül sose kellett neki, szaladgál, elvan, pedig a szőre is rövid és zsír sincs rajta. a kabátkát kb évente 2x veszem elő -10 alatt, feladom rá, de akkor is leveszem, mert látom, hogy zavarja.

de volt korábban vizslám is, még síelni is hordtuk magunkkal, lakás kutya volt, de nem volt kabátja és nem fázott kint, mert pörgött ezerrel.

2013. nov. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. nov. 24. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!