Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jó, ha sok a kutya...

Mony kérdése:

Melyik a jó, ha sok a kutya széklete vagy ha kevés?

Figyelt kérdés
Már vagy a negyedik tápot próbálja a kutyám, de még nem annyira sikerült megtalálni a megfelelőt. Amit nagyon furcsának találok, hogy lehet az, hogy eddig mindegyik tápnál kb. ugyanaz volt az adagolt mennyiség és mégis hatalmas különbségek vannak a székletek mennyisége között? Mert ugye azt mondják,hogy a székletről tudom megállapítani,hogy melyik táp jó a kutyusnak.De honnan tudjam,ha azt sem tudom mi az ideális mennyiség.

2013. nov. 23. 10:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt hozzá teszem,hogy fokozatosan váltunk mindég és addig etetem vele,amíg a kb. 1 kg-os táp el nem fogy. (8 hónapos Yorkiról van szó)
2013. nov. 23. 10:38
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván a kevés széklet a jó,mivel akkor hasznosul a legtöbb dolog a szervezetében,így valóban csak a salakanyagot üríti.


Az is lehet a probléma,hogy túl gyorsan váltogatod a tápokat,kb. 1-1,5 hónap időt kellene hagyni 1 tápnak,hogy eredménye is legyen.

Persze,ha 2 hete fosik a táptól,akkor nem kell kivárni a hónap végét :D


De ha nincs fosás,akkor érdemes annyit várni,akkor tudod megnézni,hogy kellőképp beépül-e a szervezetébe.


Milyen tápokat próbáltál és mekkora kutyának? (Milyen idős,hány kg?)

2013. nov. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Yorki kutyus,most 8 hónapos.Szóval egy zacskó tápot,elég sokáig eszi,kb.1 hónapig.Eddig adtam neki Real Nature-t,attól nagyon sok volt és rettentő büdös,nem is adtam oda az egészet,mert nem szerette.Azután Josera,de ettől pedig nem megy a hasa,de nagyon puha és kevés.Most pedig Pro Plan,ettől kezd keményebb lenni a széklete és szintén kevés.Legelőször kapott Pedigree-t,de azt inkább hagyjuk... Maradjunk annyiban,hogy kis butus voltam és kezdő,azt hittem az milyen jó kis táp.
2013. nov. 23. 10:49
 4/10 A kérdező kommentje:
2,40 kg most a kutya
2013. nov. 23. 10:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pro palntől keményebb volt és kevés,akkor szerintem az a nyerő :)


Kevés kaki kell,nem híg,de nem is betonkemény,és nem az a rettentő büdös.

Illetve,próbáld ki szerintem a Brit Care Hypoallergen termékcsaládot,bárkivel beszéltem eddig,az biztos befutó volt.Nálunk is azt eszi mindkét kutya.

2013. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pont a Brit a következő,amit ki akarok próbálni ha véletlenül nem jön be a mostani.A Pro Plant még csak most kezdtem adagolni a Joseraba,mert féltem,hogy nehogy baj legyen,hogy híg a kaki.Még tisztán Pro Plant nem kapott,de már most javult az állaga.Csak kicsit már össze zavarodtam,hogy vajon miért olyan kevés a végtermék. :) Köszi a választ!
2013. nov. 23. 10:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyánál más a nyerő, nálunk a Real Nature pont kevés és jó állagú székletet hozott, bár azóta BARF-ozunk, eddig ez a legjobb módszer.

A Pedigree-ben pont az a rossz gondolom te is láttad a reklámot, hogy egy egész lapát kutyakakát mutogatnak mint "bizonyíték" arra milyen jó a táp. No comment, a lényeg hogy már mással etetsz! :) Az a jó ha viszonylag kevés, nem kőkemény de nem is folyik. A színe változhat attól függően mit kap esetleg mellette a kutyus nasinak, vagy a tápba keverve.

2013. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ha kevés, azt mondják.

tápoktól vagy hasmenése volt a kutyámnak, vagy rengeteg széklet.

Nyers etetéssel alig van széklet, és meglepően kemény.

Múltkor mikor felszedtem utána, zacskóval szétnyomtam egy darabot, kívánsiságból... olyan volt kb, mint a forgács nagyon összetömörítve.

2013. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Biztos jó a BARF is,de én félek tőle.Vannak veszélyei.Elég nagy bajt tud okozni,ha véletlenül fertőzött húst eszik a kutyus.
2013. nov. 23. 13:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Kevesebb veszélye van mint gondolnád, egyre több orvos/tenyésztő is ajánlja. Egyetlen gond van vele, hogy eleinte macerásabb.
2013. nov. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!