Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A japán akitànak...

Nagy568 kérdése:

A japán akitànak milyen jó tulajdonságai vannak?

Figyelt kérdés
A negativ véleményekre nem vagyok kivancsi lehetóleg olyanok irjanak akiknek ilyen fajta kutyájuk van. A többiek kiméljenek koszi bosszantó h ezen az oldalon csak rosszakat irnak errol a kutyarol.
2013. nov. 25. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon hűséges - lásd: Hachiko

Eléggé makacs és önfejű tud lenni; ez néhány gazdinak pozitív dolog, vannak páran akik nem igazán kedvelik ha a kutya egyfolytában a s.ggükben van. (ők ennyi erővel inkább tartsanak macskát)

Erős, kitartó kutyus (eredeti célja medvevadászat), megfelelő odafigyeléssel remek társ lehet.

Ajánlom neked az Ezüst Nyíl (Ginga Nagareboshi Gin) című animét :D

2013. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akita tenyésztó ismerósöm fel volt háborodva hogy miket irnak errol a fajtáról.
2013. nov. 25. 21:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Valónan húséges én is azt tapasztaltam igaz egy kissê makacs de engem ez nem zavar.
2013. nov. 25. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem észre, hogy csak rosszat írnának róla. Az, hogy nehezen nevelhető és szabadlelkű, nem azt jelenti, hogy rossz kutya/fajta.


Ha tudja a gazdája kezelni és jó kapcsolatot tud vele kialakítani, akkor szerintem nagyon jó kutya tud lenni.

2013. nov. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem való mindenkinek, de ettől még nem rossz kutya. Csak próbáljuk eltántorítani azokat akik pusztán küllem alapján választják a fajtát, nehogy utána rossz vége legyen szegény állatnak.
2013. nov. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kifejezetten rosszakat szerintem semmilyen kutyáról nem szoktunk írni.

Az akiták nagyon jó kutyák, de elég tökös gazda kell mellé hogyha békében szeretnének egymás mellet élni(persze vannak egyszerűbb esetek is, de egy rendes akitával azért meg kell küzdeni)

Ahogy már előttem is írták.. kölyökként cuki kis mackók felnőtten is nagyon szépek és jó kiállásuk is van. És mivel ilyen jól néznek ki az emberek hajlamosak azt hinni hogy hogy tündibündi kis kutyuskák..

Aztán meg mikor kiderül hogy medvére vadásztak velük, meg kutyaviadalok résztvevői is voltak akkor meg hüledeznek hogy milyen fenevadat vettek :D..


Szóval összességében jó kutyák.. de én személy szerint előbb fogok ajánlani valakinek pitbullt a boldog együttéléshez mint akitát...

2013. nov. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!