Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válasszak kiskutyát?...

Hogyan válasszak kiskutyát? Hogy annak tulajdonságai között legyen az a bizonyos házölezés?

Figyelt kérdés

Németjuhász, rottweiler vagy dobermann kölykünk lesz. Tenyésztőtől, törzskönyves kutya, nem holmi expresszes csoda bogár ami kitudja milyen betegségeket hordoznak magukban.


A kérdésem az lenne, hogy nekünk házőrzésre való kutyus kell. Legyen benne az a minimális dominancia meg egy kis "erőszak" hogy elüldözze majd a macskákat a kertből.


2 hektáros területünk van, mondhatni önellátó gazdálkodást folytatunk, mi teremtjük magunknak a betevőnket. Lassan 2 éve. Voltak persze nehézségek, de főleg a macskákkal amik nem a mieink hanem valami kóbor banda.


Voltak már nálunk betörők is, akik a termésünket vágták haza...


Na már most ennek fejében szeretnék kutyát amely jó házőrzésre. Aminek a vérében van.


Olyan menhelyi kutyust sikerült most elhoznunk ami kölyök de már most ugatja az idegeneket, és nem pacsizik le velük egy könnyen. Ez lenne a cél kitűzésünk.


Ha ellátogatnánk mondjuk egy rottweiler tenyésztőhöz, ügye ott is vannak barátságosabb kiskutyák és olyanok is akik szó szerint 'le se szarják' a fejünket. De van olyan is aki nem az első találkozásnál csóválja a farkát hanem mondjuk a másodiknál.


Miket kell figyelembe vennem ha választásra jutunk?


UI: Mielőtt mindenki letámadna, hogy szegény macskák... nem kell. A szomszédunk macskái aki hagyja szaporodni őket, hiába szóltam már neki ha neki nem kellenek akkor legalább ivartalanítsa, de azt mondta törődjek a saját dolgommal, innentől kezdve pedig nem fog érdekelni ha néhányat kinyírnak majd a kutyák.



2013. aug. 16. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát a nj-n kívül mindegyik nagyon rövid szőrű.Télen-nyáron kint lennének hóba-fagyba tartva??


Ha igen,akkor a tenyésztő tuti nem ad nektek kutyát,ha nem,akkor pedig nincs meg az általatok keresett "funkciója"...


Ráadásul mi van,ha a másikkal sem jönnek ki,mert domináns mind a kettő??


Szerintem első szempont a MÁSIK KUTYA,és hozzá kell kutyát választanotok,hogy biztosan kijöjjenek.Ellenben kinyírják egymást,te meg nézhetsz.


Illetve,munkavonalú kutyákat keressetek,akiknek az ŐV a vérében van generációk óta.Nem a show vonalat képviselik.

2013. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig, mert a három fajta közül egyik sem házőrzőnek való. Ez tény. Ki lehet képezni rá őket, de az nem ugyanaz, mintha a vérében lenne. Az említett három fajta személyőrzésre való leginkább, a dobermann meg már lassan arra sem.


Másik dolog, hogy aki be akar menni, az bemegy kutya mellett is, kb. 1 perc hatástalanítani őket.


Harmadik dolog az, hogy ha igazán jó tenyésztőtől van egy adott kutya/fajta, akkor ott nincsenek nem megfelelő, "puha" egyedek. De persze ez 10 tenyésztőből 2nél van csak így (szelektálásra gondolok).


Szerintem át kellene jobban gondolni ezt az egészet, a fajtaválasztástól kezdve, egészen addig, hogy te/ti mit tudnátok nyújtani a kutyának. Nem beszélve róla, hogy az is kb. 3 év, mire beérik annyira a kutya, hogy jó házőrző legyen (továbbra sem rotti, nj és dobi). Házőrző kutyák: kaukázusi, kuvasz, komondor, közép-ázsiai, moszkvai őrkutya, stb. Ezeknek van a vérükben a házőrzés. Emellett egy nagyon jó tenyésztő, aztán a nevelés, tanítás.


Semmit nem írtál arról, hogy mennyit tudnátok foglalkozni a kutyával, stb., csak az elvárást írtad le, hogy házőrző legyen. Ez nem ilyen egyszerű.

2013. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanácsolom, nézz utána a dominancia kifejezés konkrét értelmének. Mert olyan állapot legfeljebb rövid ideig állhat fenn, hogy "picit domináns". A saját kutyád VELED szemben nem lehet PICIT SE domináns, mert könnyen rossz vége lehet, különösen ilyen erőteljes fajták esetében. A betörővel szemben lehet, igaz, azt meg nem így nevezik. :)

A macskákat szinte minden kutya üldözi, akit nem tiltanak róla, emiatt ne főjön a fejed.

Ami a kiválasztást illeti...hozd el azt, amelyik a legrámenősebb, legnagyobb pofájú, láthatólag a többiek felett is dominál... De aztán kösd fel a gatyád, mert nem lesz könnyű dolgod.

Még zárójelben jegyzem, hogy a házőrző kutyák sokszor csúnya véget érnek. Ez elég szomorú, de sok példa van rá. Viszont tény, hogy a kutyaugatás sok kapcabetyárt elriaszt.

2013. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát, mondjuk, ha tényleg csak a macska a baj, akkor talán jobb lenne egy vadászkutya!:) Annak is a vérében van az ilyesmi, ráadásul sokkal jobb viszonyt tudna ápolni a gyerekekkel ( már, ha van ilyen )...


Németjuhászom még nem volt, Dobermanhoz volt szerencsém, bár fiatal voltam még akkor, ezért sokat nem tudok róla mondani.. A rotwailer pedig egészen külön téma, mi is komoly helyről vettük, nem volt vele semmi gond, játszottunk vele, tényleg nem tudom, hogy hol rontottuk el, én és az öcsém akkor jóval fiatalabbak voltunk ( most 19 vagyok ), tényleg nem lehetett panasza semmire, viszont nagyon egy vadállat kutya lett belőle... Pedig tényleg aranyos volt kicsinek, nem volt vele gond, inkább mondhatni, hogy félénk volt, mintsem eleven... Aztán, hogy mi történt, én nem tudom... De amikor felnőtt, akkor meg volt neki a saját része, inkább becsuktuk, persze volt neki elég helye a saját életéhez, de többször szétrágta a drótot a kerítésen, folyamatosan vérbe forogtak a szemei, tényleg félelmetes volt. Csak aput tűrte meg valamennyire, aki végül úgy döntött, hogy nem kockáztat, mivel az öcsém akkor olyan 6-7 éves lehetett.. Odaadtuk egy hasonló embernek, mint amilyet te itt leírtál, nagy földterület, komoly feladatokkal... Igaz, hogy itt is el van zárva az emberektől, de ugatni tényleg nagyon jól tud, jól jelez meg minden!:) Kiengedni az az ember sem nagyon meri, viszont erre a feladatra is tökéletes!:)

2013. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2 hektáros terület elvan választva egymástól így mindegyik elválasztott területre jutna egy kutya.


Az etetésükkel, nevelésükkel, foglalkozásukkal nem lenne probléma.


Mindegyiknek saját területe, fűtött háza lenne. Apa pedig érti, hogyan kell egy domináns kutya felé kerekedni. Már volt 4 domináns kutyáink, és egyik sem tépte szét egymást.


Tudjuk, hogy kutyákról is bejönnek, de mikor azok bejöttek akkor nem volt egy kutyánk se ami ugatott volna hogy legalább elriassza őket.


Ez a felsorolt három kutya leginkább anyám részéről szólt, mert ő ezekből szeretne egyet, apám már mondta a kaukázusit, meg a kuvaszt is.


Szóval a kutyáknak jó helye lenne, de kellene egy minimális ösztön, hogy védelmezze is a területet ne csak egyen igyon és el van mint a vakló.

2013. aug. 16. 18:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor se a roti,se a dobi nem lehet.Mindkettő igényli az ember közelségét,és a folyamatos kontaktust.Valamint nem kinti kutyáknak valók.


Apukád gondolata a kau és a kuvasz felé már jobban hangzik.Határozottság kell hozzájuk,de ha apukád képes megnevelni a kutyákat,akkor nem lesz gond.És ők bírják is a hideget,egyedül is sokkal jobban elvannak.

2013. aug. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 16. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó helyről, ahol valóban dolgoznak is, komondor kell nektek.Az általad felsorolt fajták munkakutyák. Ami azt jelenti, lételemük az emberrel közös tevékenység.
2013. aug. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Hovarju ***** válasza:
Ilyen feltételek mellé én a komondort ajánlom.
2013. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valami nagytestű pásztorkutyát mindenképpen, tényleg ne munkakutyát, nem arra van szükségetek :)
2013. aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!