Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit szoktatok ilyenkor...

Ti mit szoktatok ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Gondolom mással is megesett már. Sokszor ha vendégségbe megyek és van kutya akkor próbál dominálni oly módon,hogy tolakszik bele az ölembe és azt akarja, hogy simogassam egész végig amíg ott vagyok. Persze a gazda reakciója az, hogy olyan cukiii néézd mennyire szeret.Ha finoman próbálom eltolni vagy nem veszem figyelembe akkor csak még tolakodóbb ami eléggé zavaró, mert nem kutyát nevelni mentem oda hanem jobb esetben jól érezni magam vagy egyéb konkrét céllal. Nem küldhetem úgy el ahogy tenném legszívesebben, főleg hogy ne bántsam meg a házigazdát aki oda-vissza van érte. Már akkor is furán néznek ha nem simogatom és semmibe veszem, mert hát én szeretem a kutyákat, nekem is van, akkor mégis mi bajom. Ha nem vagyok az illetővel nagyon közeli vagy nagyon jó kapcsolatban akkor nem mondhatom, hogy idegesít és nevelje már meg, a nevelésről sem kezdhetek el beszélgetni olyannal akinek erről semmi más nem jut eszébe a cukiságon kívül, mert úgysem értené és nem is célom kioktatni senkit, végülis az ő kutyája, ő van vele, csak nekem nehéz elviselni. Mit csinálhatnék ami feltűnés mentesen segít vagy mit mondhatnék ami nem bántó a gazdinak?
2013. nov. 26. 17:42
 1/4 sippara ***** válasza:
100%
Személy szerint én ilyenkor ignorálom a kutyát, megfelelő testtartással, kisugárzással lehet azt úgy csinálni, hogy feladja a kutya és elvonuljon - akkor viszont már én hívom oda simizni, mert egyszerűen imádom rokonok/ismerősök kutyáit simogatni, nem tehetek róla :)
2013. nov. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én simán rá szoktam szólni más kutyájára is, ha zavar amit csinál velem, egy határozott NEMmel. Ilyenkor a gazdája általában veszi a lapot, ha nem, akkor simán elkezdtem úgy kezelni mint a saját kutyá, aakár le is lököm magamról. Oké, hogy az ő háza, de nem hagyom h terrorizáljon a kutya. Ha nem tetszik a gazdájának, hogy én nevelem meg, akkor majd rászól szépen...
2013. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
Először kipróbálom a figyelmen kívül hagyást, ha nem használ, akkor finoman de határozottan odabökök, eltolom, rászólok...ha lehiggadt, akkor odahívom :)
2013. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én feladnám simogatnám de ilyen vele mis megesett nem valami jó érzés de akkor biztos szimpi vagy a kutyának. Ha azt szeretnéd hogy száljon le rólad akkor ne reagálj a kutyára ne nézz rá vagy ilyesmi........
2013. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!