Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szólnátok, ha lenne...

Mit szólnátok, ha lenne olyan, hogy kötelező felelősségbiztosítás kutyáknak?

Figyelt kérdés

Most, hogy a csapból is a jogiszabályook, meg a lehetséges megoldások folynak, én is gondolkodtam egy csomót.

Tökre értem, amikor emberek (felelős kutyások és nem kutyások egyaránt) fel vannak háborodva az önsétáltatókon, a szocializálatlanokon, a visszahívhatatlanokon, a pórázról kitámadókon, stb.

Arra gondoltam, hogy ebadó helyett tök jó lenne egy kötelező felelősségbiztosítás kutyára. Ugyanúgy meg lehetne oldani bonus-malus rendszerben, mint az autóbiztosítás van. Akinek a kutyája rendszeresen kárt tesz más egészségében, vagy tulajdonában, annak nagyon sok lenne az éves biztosítási díja, míg aki ezer éve kutyát tart, és sose volt vele gond, annak alacsony.

Így mindenki nyugodt lehetne, hogy ha valakinek a kutyája bármiben kárt tesz, az meg lesz térítve (nyilván ez nem gyógyít meg egy harapott sebet, de mégiscsak több, mint egy semmi).


2013. nov. 29. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Elméletben nem egy rossz gondolat, de a gyakorlatban megbukna, az tuti.

Gondolj bele, már egy jó ideje kötelező a chip. Nem egyszer voltak akciók, volt ahol ingyenesen vállalták a chipelést, mégis rengeteg kutyában nincsen. Pont az önsétáltató, antiszoc kutyákban nincs.

Meg menne ott is a susmus, mint az autóknál. Pl. apósom már lekerült M4-be, mikor támadt egy gondolata, hogy akkor írjunk be üzembentartónak engem.

2013. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akiteki ***** válasza:
100%

Hihetetlen "boldog" lennék.

Az én kutyáim nem mennek ki a kapun egyedül, póráz nélkül csak a mezőn szaladgálnak, a postást is lenyalják a lábáról, de tuti hogy az egész faluban én lennék az egyetlen, aki fizetne, mindenki más azt is letagadná, hogy valaha kutyaugatást hallott.

2013. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek nem sok értelme van. pl ha megtámad sétáltatás közben minket egy önsétáltató kutya, és orvosi kezelés kell a kutyámnak miatta, hogyan bizonyítom hogy minket az a bizonyos kutya támadott meg ? Hát sehogyan, maximum ha van szemtanúja az esetnek akkor szerencsém van. Az autókon ott van a rendszámtábla ami alapján be lehet azonosítani.
2013. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan jó ötlet ez sem szerintem még félig meddig tüneti kezelésnek sem, mert ha egy yorki megharap az nem minősül sérülésnek se nekem se a kutyámnak, akkor mi van olyankor? Nem fizet többet és megteheti mert kis kutyája van, amúgy is megtehetnek mindent és mégis nekik a legnagyobb a szájuk. Ha egy jó nagy kutya megtép egy másikat hiába fizetik a varrást, azzal a sérülésen és az esetlegesen ebből keletkező problémákon nem segít. Sok olyan kutya van aki azért félős, mert kapott már és utána lehet rehabilitálni. Ugyanúgy be fogják vállalni az elengedést, mert ha az nem tart vissza valakit, hogy a kutyája nem behívható és egyébként is olyan helyen engedi el ahol nem lehetne és ha elkapják megbüntetik akkor ettől a büntetéstől miért tartana jobban? Ha önsétáltató kutya akkor hogy bizonyítod, hogy kié és ő volt az, a gazda tagadni fog mindent az is biztos. Még az ebadó sem rendezett dolog szerintem, nem még egy felelősségbiztosítás. Elég sokféleképpen ki lehetne ezt is kerülni és sajnos a nevelési hozzáálláson sem segítene, sőt akik már sokkal kevesebb dolgokért is megszabadulnak a kutyától,akkor azok majd fizetik ezt biztosan.

Addig amíg a legtöbb ember nem fogja fel, hogy egy kutyát lehet nevelni és nem azért kaparja ki a szép virágait és nem azért eszi meg a kakit és nem azért rombol a lakásban mert ő egy rossz kutya és sajnos ilyet fogtak ki és ha egy kutya jól nevelt az nem azért van mert ő egy zseni és így született addig mit is akarunk kezdeni az egésszel? Lehetetlennek tartom, túl sok a hülye csőlátású gazda. Nagyon nagyon lassú folyamat ez és nagyon kevesek fogékonyak rá.

2013. nov. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Valletta ***** válasza:
78%
A KGFB azért van, hogy az okozott károkat a tulajdonos helyett a biztosító kifizesse, mert egyösszegben nem sokaknak van annyi tartaléka, hogy ezt megengedhessék maguknak, ezért jó a biztosítás, mert több részletben lehet kisebb összeget fizetni. Ha valakit a kutya megharap és orvosi kezelésre lesz szüksége, azt fedezi a TB, tehát a károsultnak ez nem kerül semmibe, ergo nincs mit megtérítsen a biztosító (vagy a kutyatulajdonos). Az olyan esetek pedig nagyon ritkák lehetnek, hogy óriási anyagi vonzata legyen egy-egy kutyatámadásnak (ami egyébként is ritka, mint a fehér holló), inkább arról lehet szó, hogy a sérült jön majd az olyan igényekkel, hogy neki emiatt pszichológusos kell járnia, mert poszttraumás stresszindrómája van meg ilyenek... szintén nem fordulna elő túl gyakran. Abba már ne is menjünk bele, hogy egy kutyán nem látszik, hogy megharapott-e valakit, míg az autón ott vannak az egyértelmű nyomok, színfelkenődések, stb. Különben sem fizetné senki, a kutyák nincsenek se összeírva, se chipezve... szerintem halott ötlet.
2013. nov. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben kivitelezhetetlen, és a lehúzáson kívül gyakorlati haszna sem lenne. Így is egyre több kóbor kutya van (csak ma reggel a buszról láttam kettőt) ha az emberek egyszer 3500 forinttól agyvérzést kaptak, szerinted éves szinten kifizetne több ezret? Max azok, akik amúgy is minden szabályt betartanak, és már most zabszem van a seggükben a póráztörvény miatt (magamból indulok ki) Továbbá -sajnálom szakmai ártalom- de a biztosító szempontjából sem lenne nagy biznisz. Nem véletlenül van pár fajta szinte az összes biztosítónál kizárva a felelősségbiztosítás alól (roti, szinte minden bull-típusú, nj stb.) és most leteszem a nagy esküt, hogy ezekre a "veszélyes" fajtákra plusz díjat fizettetnének, és mint staffi tartó igencsak kinyílna tőle a bicska a zsebemben amivel nem lennék egyedül.
2013. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!